Sari la conținut
Forum Roportal
New Task

Care este adevaratul prieten?

Postări Recomandate

Nu exista nimic in stare pura pentru ca nu am fost construiti sa fim perfecti.

 

Adevaratul prieten iti e intr-adevar prieten,dar e om si el la randul lui si te poate dezamagi sau uneori poate nu are chef sa te asculte.

Sa nu ne facem un ideal pentru ca nu exista.

Editat de deea_s

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Prieten iti poate fi orice om care are sinceritatea si dorinta de a fi alaturi de tine in fiecare perioada a vietii . Poti avea prieteni neconstientizand acest lucru decat in momentul in care ai nevoie de aceea persoana si o gasesti exact acolo unde ar trebui sa fie .

Prietenia este una din cele mai frumoase " inventii " pe care a putut-o creea omul . :yahoo:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
prietenul adevarat este cel care i-ti ofera umarul sa plangi cand ai nevoie,si rade impreuna cu tine ,atunci cand esti fericit!

.............

de acord cu "rasul",,,,dar cand plangi in nestire,,,si plangi...iar motivele devin nemotive...

cat crezi ca va sta aplecat cu umarul?.....pe aici sunt multi care "plang"....oare unde le-or fi prietenii?...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

as putea sa scriu multe aici, sa umplu pagini, pentru ca am avut norocul sa intalnesc un PRIETEN care m-a schimbat si mi-a schimbat viata. m-a invatat bucuria de a impartasi, de a darui, m-a invatat sinceritatea, m-a invatat sa fiu OM. era bucuria si lumina in viata mea.iar acum, cand mi-e plin sufletul si am atat de multe sa-i impartasesc si sa-i daruiesc.... :jester:

am vazut ca cineva a scris aici o scrisoare catre prietena ei...eu nu mai scriu, pt ca stie.sunt oameni care-ti intra in suflet si, in loc sa plece daca nu-ti mai sunt efectiv in preajma, devin si mai prezenti.

cred ca asta spune ceva despre calitatea lor si de cat de mult inseamna pt noi.

ma va ierta vreodata pentru cat am fost de imbecila?nu stiu.

nu va mintiti prietenii.niciodata. :o:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

In zilele de azi numai exista prietenie adevarata.Totul e pe bani si relatii.Trist dar adevarat. La noi se merge pe principiul"sa moara si capra vecinului" Oare de ce expresia asta exista numai la noi? :blink:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

ei....nici chiar asa

am cunoscut Oameni excelenti

dar mai important este sa ne intrebam:

cat de prieten pot fii eu cu..X

cat de devotat?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Poti fi devotat lui X si sa constati ca X nu ti-e prieten....cam asa se intimpla..

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×