Sari la conținut
Forum Roportal
Andradada

Cum dracu poate face cineva asa ceva....

Postări Recomandate

Intr-adevar,asa este. Am locuit un timp indelungat in mediul rural si unele animale sunt batute crancen,mai ales calutii si magarusii. :lol2:

Dumnezeule! :lol2:

Inca imi aduc aminte de micile mieunaturi pe care le scotea piscuta abia in viata :lol2:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Dumnezeule! :lol2:

Inca imi aduc aminte de micile mieunaturi pe care le scotea piscuta abia in viata :lol2:

 

Asta este Pisi,si raul face parte din lume,din noi.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

mi-am amintit ca si eu am vazut o faza din asta cand aveam 12 ani. niste "baieti de cartier" au dat foc unei pisici si se distrau de cum miauna disperata...inca nu am putut uita si au trecut 10 ani.

 

pacat ca nu exista Politia Animalelor si in Romania si ca oamenii inca nu au realizat ca daca o persoana e in stare sa faca asemenea lucruri cu un animal neajutorat, oricand ar face la fel si cu un individ care l-ar enerva, de exemplu.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
pacat ca nu exista Politia Animalelor si in Romania si ca oamenii inca nu au realizat ca daca o persoana e in stare sa faca asemenea lucruri cu un animal neajutorat, oricand ar face la fel si cu un individ care l-ar enerva, de exemplu.

 

Politia animalelor exista in sectorul 1 al capitalei.Evident ca nu poate face fata pe toata tara,dar,momentan sa ne descurcam cu ce avem,aceia dintre noi care vor sa vada o schimbare in tara asta si nu atatea animale maltratate:avem o lege!Legea 9/2009 in care cruzimile asupra animalelor sunt pedepsite.

Aveti curajul si luati atitudine:chemati politia pentru ca ei au obligatia sa se implice!

Deasemenea,exista ong-uri care se ocupa cu protectia animalelor,care va pot ajuta in acest sens,insa ele sunt cateva si au nevoie de suportul fiecarui om cu suflet care este dispus sa ridice capul si sa lupte pentru viata celor nevinovati.

Luati atitudine,oameni buni,atat atunci cand este vorba de oameni,cat si de animalele astea nevinovate si lipsite de aparare,altfel nu vom iesi in veci din mocirla in care a ajuns tarisoara asta a noastra.

Sta in puterea fiecaruia dintre noi sa produca schimbarea pe care o dorim,amintiti-va asta!

Editat de heaven

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Mai exista un fel de cruzime fata de animale: animalele crescute in fermele sau complexele zootehnice, gaini sau porci inchise in tarcuri unde nu au loc sa se miste, traiesc doar atit cit e nevoie ca sa ajunga la greutatea optima de sacrificare, indopate cu nutreturi concentrate.

Toata viata lor nu vad lumina soarelui, doar de la bec, si nu vad un fir de iarba sau o frunza verde.

Asta nu e tot cruzime?

Sau asta e mai usor de tolerat pentru ca e nevoie de carnea lor?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Mai exista un fel de cruzime fata de animale: animalele crescute in fermele sau complexele zootehnice, gaini sau porci inchise in tarcuri unde nu au loc sa se miste, traiesc doar atit cit e nevoie ca sa ajunga la greutatea optima de sacrificare, indopate cu nutreturi concentrate.

Toata viata lor nu vad lumina soarelui, doar de la bec, si nu vad un fir de iarba sau o frunza verde.

Asta nu e tot cruzime?

Sau asta e mai usor de tolerat pentru ca e nevoie de carnea lor?

 

Este cruzime,evident!Doar ca,din pacate,in vremurile pe care le traim acum modalitatea de a lupta cu asa ceva este sa renunti la a mai manca produse de origine animala (macar carne),de a informa si pe altii referitor la nocivitatea consumului acestora si refuzul de a cumpara haine de blana sau produse din piele.

Pentru animalele de companie macar avem o lege care sa le apere,doar ca nu se prea pune in aplicare datorita pasivitatii oamenilor,de asta este atat de necesar sa luam atitudine.

Editat de heaven

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×