Sari la conținut
Forum Roportal
mihaela1

Despre iubire

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

cand iubesti se deblocheaza ceva din noi ce tine de curatenia spiritului, ceva ca o emotie ce ne transforma in idealuri

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Da, iubirea este foarte greu de gasit, mai ales ca traim intr-o lume plina de oameni materialisti, oameni fara scrupule, oameni care cred ca o cariera este mult mai importanta decat iubirea, oameni care isi bat joc de oamenii care ii iubesc cu adevarat... :P

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
e trecatoare ca anotimpurile...intotdeauna revine... in final, ramane

iubirea este trecatoare doar pentru ca uitam noi de ea. atunci cand stim sa iubim viata, pe noi, pe ceilalti indiferent de circumstante si ce ni se ofera, sa iubim chiar daca suntem tristi, iubirea nu va mai fi trecatoare si noi vom fi mai senini in suflet :P

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
cu credinta ca va primi, in inocenta

 

...ca si cum ai fii trait o "iubire inocenta" (platonica) ... ca apoi sa intelegi ca de fapt ca ceea ce te inconjoara este o iluzie. ... :P

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Cu cat mai mult te iubesti pe tine insuti si te respecti,cu atat mai mult vei iubi florile,pasarile,intraga creatie a lui Dumnezeu inclusiv oamenii.Nu e vorba sa faci ceva anume,sacrificii,fapte bune,etc.Cand te iubesti pe tine insuti,si asta nu poate veni decat ca rezultat al dragostei de Dumnezeu,iubirea fata de restul creatiei vine de la sine in sentimente si fapte.Cu iubirea de oameni e mai greu.Eu ii iubesc adesea ...injurandu-i.Nu-mi dau de ales. :P

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.

×