Sari la conținut
Forum Roportal
diassfree

Aseara am trait ceva cu adevarat straniu

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

pierderi de greutate? esti slaba? dereglari de menstruatie? transpiri mult?

 

 

 

doar dereglari major3 de menstruatie (imi vine o data la 3 - 4 luni),iar cat despre transpiratie dak depun efort (sunt animatoare) imi storc efectiv hainele....exista vreo legatura?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
doar dereglari major3 de menstruatie (imi vine o data la 3 - 4 luni),iar cat despre transpiratie dak depun efort (sunt animatoare) imi storc efectiv hainele....exista vreo legatura?

 

Sustin recomadarea "florilor de camp". Poate nu ar fi rau sa faci o vizita la medicul endocrinolog. In sindromul ovarelor polichistice menstruatia e foarte dereglata, asociate fiind alte simptome.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Buna,

 

 

Am si eu aceleasi senzatii de cateva luni, consult la medici carca, am probleme mai ales cand stau pe scaun, sau trebuie sa astept undeva, am patit-o si in masina, aveam dispnee, senzatie de amorteala in 2 degete de la mana dreapta, ca mi se face rau, etc, etc!

Trebuie sa te lupti cu starile astea altfel te biruie, consulta totusi niste medici, dupa care fuga la psihoterapeut si masaje de relaxare si eventual un tratament homeopat!

Cateodata simt ca a venit sfarsitul, ma ia un fior care ma face sa cred ca nu mai sunt stapanul corpului meu si ca mi se va face rau, am patit-o in metrou, in masina, pe starad, acasa peste tot!

Sunt zile in care cred ca nu mai apuc dimineata, ma apuca respiratia greoaie, tangajul, senzatia de slabiciune si multe alte chestii care nu sunt permanente , trec si revin cum vor ele!

E o lupta d edus cu starile astea dar trebuie sa faci subconstientul sa nu iti ghideze viata!

Eu am facut si gastrita si diskinezie biliara pe fond de stres si acum ma tratez si de alea, am slabit si acum ma lupt sa repun ceva kile!

Editat de brolin

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Ala a fost cu siguranta un atac de panica...dar din ceea ce ai povestit ai si probleme fizice. Asteptam vesti dupa un consult, sa vedem daca te putem ajuta cu ceva sfaturi :roll: Succes.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Am facut RMN astazi si totul este OK, dar senzatiile de tangaj mai apar si nu stiu de unde.

Azi de exemplu la servici stateam si aveam o presiune in ceafa fara sa ma doara si starngeam din dinti si nu mai puteam s astau locului ca simteam ca iese totul din capul meu!

Eu cred ca totul este pe fond nervos, am stat vreo 20 min la rmn si dupa ce m-am dat jos de pe masa eram varza abia mergeam, dupa aia mi-am revenit!

Ce naiba pot sa ma!@?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Brolin, la tine e clar ca e de natura psihica din moment ce nu ti'a aparut nimic la RMN. Inca nu pot sa imi dau seama ce. Parca e mai multa nervozitate si nerabdare decat disperare sau depresie. Probabil daca ai invata sa te relaxezi in orice situatie (nu numai stand in pat) probabil ti'ar fi mai usor sa treci de anumite momente nasoale.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Brolin, la tine e clar ca e de natura psihica din moment ce nu ti'a aparut nimic la RMN. Inca nu pot sa imi dau seama ce. Parca e mai multa nervozitate si nerabdare decat disperare sau depresie. Probabil daca ai invata sa te relaxezi in orice situatie (nu numai stand in pat) probabil ti'ar fi mai usor sa treci de anumite momente nasoale.

 

 

 

Merg la psihoterapeut, fac masaj si reflexoterapie si sunt totusi incordat si am senzatia de tangaj!!

cel mai nasol ma simt la servici!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

wow....asta chiar ca e ciudat. Probabil si atitudinea pe care o ai fata de locul tau de munca conteaza. Am citit intr'o carte ca " daca iti faci treaba de parca ti'ar placea, e imposibil sa nu ajungi sa iti placa intr'o anumita masura". Ai grija ce faci cu stresul. Trebuie sa vrei cu adevarat sa iti revii, nu ajung doar masurile fizice pe care le iei.

Bolile si simptomele pe care le ai din cauza grijilor sunt un semnal de alarma. Eu am avut gastrita si intestin iritabil. Inca mai am simptome asupra intestinelor, dar e din ce in ce mai bine. M'am descurcat fara masaje si psihoterapeut. Stiu ca suna ca un cliseu...dar daca vrei, poti :good:

Editat de Itsi Bitsi

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
wow....asta chiar ca e ciudat. Probabil si atitudinea pe care o ai fata de locul tau de munca conteaza. Am citit intr'o carte ca " daca iti faci treaba de parca ti'ar placea, e imposibil sa nu ajungi sa iti placa intr'o anumita masura". Ai grija ce faci cu stresul. Trebuie sa vrei cu adevarat sa iti revii, nu ajung doar masurile fizice pe care le iei.

Bolile si simptomele pe care le ai din cauza grijilor sunt un semnal de alarma. Eu am avut gastrita si intestin iritabil. Inca mai am simptome asupra intestinelor, dar e din ce in ce mai bine. M'am descurcat fara masaje si psihoterapeut. Stiu ca suna ca un cliseu...dar daca vrei, poti :good:

 

 

am facut si eu gastrita si diskinezie biliara dar le-am tratat cu Controloc.

Imi simt cateodata picioarele obosite ca si cum as avea febra musculara.Cu siguranta atitudinea fata de locul d emunca conteaza mult, dar sper sa imi depasesc prejudecatile.

Tu cum te simti acum?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×