Sari la conținut
Forum Roportal
Glamorous_witch_girl

Ce parere aveti?

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

nu poti sa faci un scurt rezumat?:lol2:

 

 

puturosuleeeeeeeeeeeeeee :lol2:

 

si da, recunosc ca si mie mi-e lene acum..poate in alta zi.. :haha:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
pentru cei ce vor sa citeasca articolul (sters acum de pe site)

A fost Isus Cristos un individ moral ?

 

Da, sunt bine argumentate elementele descrise acolo... Nu sunt de acord cu interpretarea omului dar trebuie sa recunosc, argumentatia e de calitate.

Aici se poate vedea un exemplu de interpretare. Personal nu cred ca atitudinea non-rezistentei in fata raului e o atitudine pasiva, nici pe departe... Scriam acum ceva timp intr-un articol din blogul meu:

Horia G. Plugaru vede lucrurile intr-un fel, eu in alt fel... e posibil ca amandoi sa ne inselam :) Tot ce vreau sa spun e ca exista mult loc pentru interpretare atat intr-o directie cat si in alta...

 

nu e singurul acum au aparut tot felul de tipi care critica biblia qoranul cu fraze scoase din context. e o moda acum fiinca se vrea instituirea unei noi religii si atunci cele vechi trebuiesc defaimate ca si profetii.

Editat de vali_

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
nu e singurul acum au aparut tot felul de tipi care critica biblia qoranul cu fraze scoase din context. e o moda acum fiinca se vrea instituirea unei noi religii si atunci cele vechi trebuiesc defaimate ca si profetii.

 

Si care ar fi problema?

 

ati prefera ca Dumnezeu sa intre in pensie si sa nu mai inspire pe nimeni niciodata?

 

Noua religie va fi Stiinta ...ea deja aduce mantuirea si "profetii" ei sunt Fleming Diesel, Marconi, Graham Bell, Tesla si altii ca ei ...si nu falsi profeti care se pretind ei insusi ca profeti ...dar care ... in afara de crime si indemn catre pedofilie ...nu au adus nimic folositor omenirii!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Hei,doar stii ca "religia" majoritara peste vreo 500 de ani,va fi cu siguranta ateismul,nu? :)

Ma indoiesc... ateismul are si el problemele lui. Agnostici da... e posibil sa apara din ce in ce mai multi si nu-i exclus sa se produca ceva de genul bibliei portocalii a lui Frank Herbert.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.

×