Sari la conținut
Forum Roportal
spider

Profetii

Evaluează acest topic

Credeti in profetii?  

27 membri au votat

  1. 1. Credeti in profetii?

    • Da
      25
    • Nu
      2
    • imi este indiferent
      0


Postări Recomandate

Noul Suveran Pontif ce urmeaza a fi ales la Conclavul care va incepe pe 18 aprilie va fi penultimul care accede la tronul Sfintului Petru, iar in timpul pontificatului succesorului sau va veni timpul Judecatii de apoi. Asa suna Profetiile Sfintului Malachie despre Papi,................
Daca v-am facut curiosi cititi continuarea AICI

 

Cind marele timp va veni, cel in care umanitatea isi va privi in ochi sfirsitul, cea mai grea incercare, vor avea loc infricosatoare schimbari in natura. Alternarea frig-cald va deveni mult mai intensa, furtunile vor avea efecte mult mai catastrofale, cutremurele vor distruge regiuni intregi, si marile vor inunda tarmurile joase................
Brrrrrrrrrrrrrrrrrrr eu deja m-am ingrozit. Prea mi se par cunoscute aceste "simptome" :)

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

mada.. am auzit si eu de asta, dar nu cred

nu stiu unde am citit ca sfarsitul lumii va fi atunci cand nu vor mai fi drumuri intre oameni sau ceva de genul.. adica atunci cand nu ne va mai pasa de ceilalti. nu stiu ce sa cred dar sper sa nu ajung vremea aia..

a.. si mai era o chestie din apocalipsa ..ca Satan va domni pe pamant 7 ani si va fi un mare lider ce-i va obliga pe oamnei sa poarte semnul lui etc..asta ramane de vazut

cred ca mai este mult pana atunci

celor intrresati de sfarsitul lumii si alte chestii interesante le recomand sa citeasca de pe esoterism.ro din evangheliile apocrife si mai ales cartea lui enoh

cat despre papa actual.. ii doresc multa sanatate

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

ginnie te rog sa votezi. Multam fain :)

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

am votat.. dar cred partial...adica numai in unele ...tu?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Cum adica ai votat partial numai in unele? :).

Topicul la care ai raspuns este un chestionar. Poti vota:

Da

NU

imi este indiferent.

:soc:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Daca v-am facut curiosi cititi continuarea AICI

 

Brrrrrrrrrrrrrrrrrrr eu deja m-am ingrozit. Prea mi se par cunoscute aceste "simptome" :)

[snapbacca]42881[/snapbacca]

este un joc logic...deja aceste fenomene sunt in drepturi...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
a.. si mai era o chestie din apocalipsa ..ca Satan va domni pe pamant 7 ani si va fi un mare lider ce-i va obliga pe oamnei sa poarte semnul lui etc..asta ramane de vazut cred ca mai este mult pana atunci

Eu cred ca te inseli. Daca este sa ne luam dupa ultimele descoperiri care vor fi aplicate in viata de zi cu zi acel moment este aproape. Exemplu sunt pasapoartele biometrice care trebuiesc introduse in UE, cipul dezvoltat de nu stiuc e companie americana si care vor sa-la introduca sub piele si pe baza lui sa faci toate operatiunile (impozite, date pesronale, cumparaturi, carte de credit, etc). Nu cumva seama cu "semnul lui Satan"? eu cred ca seamana mult.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Eu nu cred ca sfarsitul va veni din cauza folosirii cipurilor sau mai stiu eu ce alte "bazaconii" ci mai degraba din anumite considerente de "nerespectare a bunului simt" sa le spun asa.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Eu nu cred ca sfarsitul va veni din cauza folosirii cipurilor sau mai stiu eu ce alte "bazaconii" ci mai degraba din anumite considerente de "nerespectare a bunului simt" sa le spun asa.

[snapbacca]42974[/snapbacca]

Spider, ai si tu dreptate, cum au si ceilalti. Dar daca este sa fim carcotasi si sa analizam ce scrie in biblie si sa comparam cu ce se intampla acum os avezi ca se potrivesc. Nu mult, dar exista o potriveala acolo, de bine de rau. si atunci nu incepi sa te intrebi daca nu cumva asa va fi?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Eu cred ca te intrebi daca ...nu cumva asa va fi.....in momentul cand crezi orbeste doar in ce iti spun biserica si biblia. Eu nu vreau sa afirm ca ar fi mincinoase, insa sa recunoastem ca pe langa toate meritele pe care le are biserica mai are si "pacate". Prea multi ani a tinut omenirea sub teroarea apocalipsei, fara a da posibilitatea oamenilor sa se informeze. Sa enumaram doar unul dintre aspectele ce intaresc aceasta afirmatie: INCHIZITIA.

 

Unul dintre principiile bisericii din trecut a fost: Acolo unde exista nestiinta si intuneric exista si supunere oarba!

 

pe.sa. Desi am citit Biblia, nu am gasit nici un pasaj in care sa se vorbeasca despre cipuri si coduri de bare ca fiind malefice. Sau poate gresesc?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

×