Sari la conținut
Forum Roportal
CT-60-ARA

Probleme cu un k700i

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

care ma poate ajuta si pe mine.am un k700i si am probleme mari cu el.Imi arata ca bateria e aproape full dar daca incearca sa ma sune cineva,suna doar odata(gen bip) apoi dupa cateva secunde se stinge.ce poate fi?bateria sa fie stricata sau telefonul?sa stiu daca iau baterie noua sau dau telefonu

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Fa un test: Foloseste telefonul la altceva, de exemplu suna tu la relatii clienti, acolo ti se da minunata ocazie sa faci apeluri de ore in sir pe gratis. Daca se opreste, poate fi bateria. Alt test: o baterie slaba are si stand-by scurt. Alta idee: ai vibratie? - poate se misca bateria din cauza ei cind esti apelet si se intrerupe alimentarea cu curent. Scoate vibratia, vezi, se mai intrerupe? Pur teoretic poate fi si problema de soft, dar inca nu prea cred. Mai vino cu ceva informatii!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Exact aceeasi problema o am si eu. IDENTIC!!!

Presupun ca este din cauza bateriei.

Daca gasesti pe undeva una buna, pleaseee, anunta-ma la olimpia.craciun@yahoo.com.

2 motive- de la Rf pt consuma mult si poate fi in scurt si de asta cade bateria,sau chiar bateria sa fie in scurt daca a suferit tel vre un soc!un service pt constatare sau imprumuta o seara o baterie de la vreun amic.

Editat de torquemada

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

aceiasi problema am avut si eu, am un k500i, aveam bateria plina si cand vroia sa ma sune cineva, nici nu incepea bine suneria si se inchidea...am luat si am curatat contactele de la acumulator, l-am fixat bine in locas si deocamdata vad ca merge bine.

ia si curata contactele de la acumulator, se oxideaza.

Editat de Madib

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
aceiasi problema am avut si eu, am un k500i, aveam bateria plina si cand vroia sa ma sune cineva, nici nu incepea bine suneria si se inchidea...am luat si am curatat contactele de la acumulator, l-am fixat bine in locas si deocamdata vad ca merge bine.

ia si curata contactele de la acumulator, se oxideaza.

ma mir ce zici..dar poate fi si asta o posibilitate dar ff mica..mai degraba un contact era aiurea si cand ai "curatat" si a revenit..

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

ati gasit leac ptr acesta hiba ?

am si eu un astfel de aparat k700 cu aceasi problma si anume se stinge cind ma suna cineva da un bip scurt si gata off

a luat careva baterie noua sa vada daca mai face ?

astept cu interes un raspuns .

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
ati gasit leac ptr acesta hiba ?

am si eu un astfel de aparat k700 cu aceasi problma si anume se stinge cind ma suna cineva da un bip scurt si gata off

a luat careva baterie noua sa vada daca mai face ?

astept cu interes un raspuns .

 

Am incercat eu cu o baterie de la un T290 de vreo 3 ani, tinea 2 zile la el, acu la K750 trebuie incarcat pe fiecare seara ca sa tina, daca scade nivelul de jumate trebuie incarcata pentru ca daca ma suna cineva se duce bateria repede si se stinge. Nu se merita sa-l faceti decat cu o baterie buna, adica noua, sau dus la service sa vada de ce consuma asa mult. Precizez ca bateria lui care era dusa era un pic umflata. Bafta!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

aceasi problema o am si eu cu un k500i, se stinge cand ma suna cineva si cand il aprind imi arata ca e goala bateria, dar daca il mai las un pic imi arata ca e pe verde. si presupun ca e de la baterie caci e cam putin umflata si o am si de 2 ani. ia sa-mi iau eu alta :crazy:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×