Sari la conținut
Forum Roportal
dede2004

Parsivitatea

Evaluează acest topic

Cine este cel mai parsiv?  

61 membri au votat

  1. 1. Cine este cel mai parsiv?

    • Femeia care a trecut printr-o deceptie
      3
    • Barbatul care nu pune suflet intr-o relatie
      15
    • Femeia care incearca sa puna paie pe foc si apoi da cu flitt
      15
    • Barbatul care da apa la moara si lasa totul balta
      12
    • Femeia plictisita de minciunile barbatiilor dornica de razbunare
      10
    • Barbatul naiv care vrea sa faca pe grozavul
      6


Postări Recomandate

Mereu barbatii au impresia ca sunt mai parsivi insa toata lumea imi spune ca sunt NASA TUTUROR PARSIVILOR.... :)

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

unii barbati dau vina pe femei ca sunt parsive ca sa fie ei mai cu mot cu toate ca ei sunt cei care inseala si bat femeile si isi bat joc de ele :pee

Editat de realtv

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
toata lumea imi spune ca sunt NASA TUTUROR PARSIVILOR.... :)

[snapbacca]42714[/snapbacca]

cine ma? tu sau cea din poza? :soc:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Wow... doar ce am votat si am vazut ce a votat majoritatea: "barbatul care nu pune suflet in nici o relatie". Nu tin eu prea mult cu barbatii, dar as zice ca barbatii care nu pun suflet in relatie sunt doar realisti. Ei nu pun suflet pana in momentul in care simt ei ca o femeie merita ...si apoi sunt prinsi si ei. Crede-ti-ma, nu e om ala care nu apuca sa tina la cineva cel putin o data in viata. Nu exista sa nu te implici niciodata.

 

"Barbatul naiv" - in nici un caz; femeia care a suferit si barbatul care a suferit.... eu cred ca astia in ceea ce fac gasesc un motiv... si cel putin ei simt ca au dreptate. Prin "parsiv" eu inteleg atunci cand cineva face rau fara motiv, doar cu scop...

 

Problema pe care nu o inteleg vine aici... "femeia care pune paie pe foc si pleaca" sau "barbatul care innebuneste femeia si o lasa balta"... De ce trebuie ales intre astia doi? Omul poate fi parsiv sau nu, nu femeia sau barbatul. Depinde de caracterul uman: e parsiv sau nu.

 

Eu am votat femeia, pentru ca am auzit mai multe cazuri de genul asta, dar cred ca in egala masura un barbat poate fi la fel de perfid/parsiv; cazurile doar difera.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Parerea mea este ca femeia dornica de razbunare POATE fi parsiva....dar si asta poate fi cu semnul intrebarii.Ideea este ca dintre variantele oferite clar femeia dornica de razbunare.....Dupa cum spune si Crystal_C: omul poate fi parsiv sau nu...nu tb sa te aflii intr-una din situatiile date.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

mie mi se pari parsivi barbatii care dupa ce au pus suflet intr-o relatie si au trecut printr-o deceptie....traiesc cu ideea ca toate femeile sunt c.... si ca toate sunt la fel si incep sa se comporte cu femeile ca niste c... sa nu mai puna suflet intr-o relatie....am intalnit multe astfel de cazuri :). de parca e vina altor femei de ce i sa-a intamplat lui ... :soc:

si femeile perverse mi se par cele care sunt extrem de materialiste.......si care se uita doar la bani.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

ariana, draga sunt de acord cu tine.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

×