Sari la conținut
Forum Roportal
eddy1973

biserica care face minuni sau preot cu har

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

exista oare asa ceva?!sunt de la Dumnezeu inzestrate bisericile care fac minuni sau preotii cu har?..eu daca as vrea sa merg(fiind din bucuresti );care ar fi bisericile astea de exemplu,sau unde se poate sta de vorba cu un preot cu har? am auzit de biserica sf anton dar sunt reticent fiind ortodox pt ca este sfant catolic!mai exista Biserica „Radu-Voda” unde sunt moastele sfantului nectarie...preot cu har se auzise doar la cernica dar de preoti care sunt dej morti...

Editat de torquemada

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
unde se poate sta de vorba cu un preot cu har? am auzit de biserica sf anton dar sunt reticent fiind ortodox pt ca este sfant catolic!

In meseria de preot, la fel ca in toate celelalte meserii, sunt persoane care-si fac meseria cu pasiune si persoane care-si fac meseria pentru ca asta e calea pe care au apucat a merge.

 

Un preot cu har e un preot care-si face meseria cu pasiune si indiferent daca e ortodox sau catolic te va putea ajuta.

Pentru un astfel de preot nu cred sa conteze cine esti si din ce confesiune esti...

 

In orice caz.... pune-ti reticienta sub semnul intrebarii...

Intreaba-te ce ai de prierdut sau de castigat... adu-ti argumente pro si contra iar apoi cantareste argumentele astea...

Daca ai sa o lasi la nivel de "am eu un feeling..." nu va face decat sa te incurce.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
exista oare asa ceva?!sunt de la Dumnezeu inzestrate bisericile care fac minuni sau preotii cu har?..eu daca as vrea sa merg(fiind din bucuresti );care ar fi bisericile astea de exemplu,sau unde se poate sta de vorba cu un preot cu har? am auzit de biserica sf anton dar sunt reticent fiind ortodox pt ca este sfant catolic!mai exista Biserica

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
E o gluma, nu?Un preot cu har este unul cu Duhul in el. Iar cine are doctrina falsa nu are cum sa aiba pe Dumnezeu in el.2 John 1:9 Whosoever transgresseth, and abideth not in the doctrine of Christ, hath not God. He that abideth in the doctrine of Christ, he hath both the Father and the Son.Ce mai tura-vura? Ai doctrina gresita, nu ai pe Dumnezeu. Deci, ortodocsi, catolici, ..............mai subtire. Iar astazi, nicio biserica nu se mai afla binecuvantata de Dumnezeu.

de ce sa fie gluma?? :jester:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
E o gluma, nu?Un preot cu har este unul cu Duhul in el. Iar cine are doctrina falsa nu are cum sa aiba pe Dumnezeu in el.2 John 1:9 Whosoever transgresseth, and abideth not in the doctrine of Christ, hath not God. He that abideth in the doctrine of Christ, he hath both the Father and the Son.Ce mai tura-vura? Ai doctrina gresita, nu ai pe Dumnezeu. Deci, ortodocsi, catolici, ..............mai subtire. Iar astazi, nicio biserica nu se mai afla binecuvantata de Dumnezeu.

ai vorbit tu cu dumnezeu si ti-a zis ca nu mai exista biserici binecuvantate? una e sa zici parerea mea e si alta e sa dai verdicte

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Cea mai binecuvantata biserica este lui biserica lui Flying Spaghetti Monster ...in care dupa moarte vei primi un corp nemuritor ...cel pe care l-ai avut la 27 de ani ....si cu el vei trai in vesnicie colindand si colonizand Universul invatandu-i si pe alti locuitori ai universului ...taina pregatirii spaghetelor!

 

Cica Profetul acestei religii face zilnic minuni .... manaca marmelada ...si se c..ca prune ...pe care iar le fierbe si face marmelada ...iar acest ciclu se repeta pana te Iluminezi (adica iti vine mintea la cap si realizezi ca de fapt cu si prin religie ...mananci Rahat)

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
exista oare asa ceva?!sunt de la Dumnezeu inzestrate bisericile care fac minuni sau preotii cu har?..eu daca as vrea sa merg(fiind din bucuresti );care ar fi bisericile astea de exemplu,sau unde se poate sta de vorba cu un preot cu har? am auzit de biserica sf anton dar sunt reticent fiind ortodox pt ca este sfant catolic!mai exista Biserica

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

am fost duminica asta la manastirea ghighiu linga ploiesti,mia placutff mult..acolo ar fi o icoana a fecioarei maria care ar fi facatoare de minuni...astazi am sa merg sa ma rog si sa ma spovedesc la preotul meu de la manastirea radu voda unde sunt Sfintele Moaşte ale Sf

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

×