Sari la conținut
Forum Roportal
Darianna

"Ochii care nu se vad se uita"?

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

dragostea adevarata o gasesti doar o data-n viata,iar cand o gasesti esti in al 9-lea cer,dar ceva se intampla si revii cu picioarele pe pamant... :hi:

[snapbacca]51264[/snapbacca]

Exact...exceptii fericite relatiile care reista...acat ca nutoti cei care se iubesc nu pot fi impreuna :tease:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Bun vneit pe forum n3bunaticau .

 

Eu is de conceptia aia... Daca ceva e sa se intample, se va intampla !

daca o relatie e sa fie, va fi ; poate epste cativa ani, poate acum....niciodata nu sti ce`ti rezerva viata.

[snapbacca]51217[/snapbacca]

Foarte frumoasa conceptia :hi: ...vreau si eu sa cred asta.... :tease:" ....poate pana la urma ma marit cu cel pe care-la iubesc :tease:"

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Foarte frumoasa conceptia :huggles: ...vreau si eu sa cred asta.... :soc:" ....poate pana la urma ma marit cu cel pe care-la iubesc :o:"

[snapbacca]51367[/snapbacca]

 

 

Simt la tine, Reea, o mare doza de pesimist. Scuza-ma ca insist pe povestea asta, dar mie pesimismul mi-a mancat cativa ani buni din viata. Va intra si in viata ta cineva care sa te faca sa vezi lucrurile altfel....

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Simt la tine, Reea, o mare doza de pesimist. Scuza-ma ca insist pe povestea asta, dar mie pesimismul mi-a mancat cativa ani buni din viata. Va intra si in viata ta cineva care sa te faca sa vezi lucrurile altfel....

[snapbacca]52491[/snapbacca]

 

 

Toti imi spun ca sunt pesimista...si sincer nu stiu cum sa scap de el...ca imi doresc asta...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Nu poti scapa de pesimism numai pentru ca asa iti doresti....Trebuie sa faci anumite schimbari in viata ta.

Eu, spre exemplu, am scapat de pesimism in momentul in care m-am angajat, nu acolo unde imi doream pentru ca nu stiam nimic despre acel domeniu, ci acolo unde ma simteam bine. Este adevarat ca am fost extrem de norocoasa pentru ca nu stiam dinainte ca imi va fi bine acolo. Am muncit si muncesc din greu, dar imi place la nebunie ceea ce fac asta pentru ca exista satisfactii si nu te gandi neaparat la cele financiare.Lucrez ft mult cu oameni si tb sa fii in permanenta zambitoare, sociabila, sa stii sa vorbesti...iar lucrul cu oamenii te poate schimba mult...Abia atunci iti dai seama cum sunt ei cu adevarat. O data cu angajarea am devenit si mai responsabil, eu care de fel eram o imprastiata.

Apoi la-am cunoscut pe el. Si asta tot prin intermediul serviciului.

Asadar, el si natura serviciului meu m-au facut sa ma schimb. Am si eu momente cand mi se intuneca imaginea despre lume, dar sunt mult mai rare si scazute in intensitate.

Ideea este ca tb sa faci ceva care sa iti dea incredere in tine. Tb sa fii constienta ca nu exista lucru pe lumea asta care nu se poate rezolva, tb sa fii constienta ca orice ti sa-ar pune in cale poti trece peste....

Cu timpul vei scapa de pesimism....sunt sigura de asta...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Ochii care nu se vad se uita ,depinde cit de puternica este dragostea dintre ei si cit de mult lupta ei pentru ea.Daca nu lupta amindoi pentru aceasi dragoste ,in timp ea se va stinge usor.........In rest sunt de acord cu ideea daianei.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Timpul trece....in curand se fac 9 luni de cand nu ne-am vazut si in nici un caz nu poate fi vorba de uitare. Azi am vorbit deja de 4 ori la telefon si de fiecare data dupa ce am inchis imi vin aceleasi cuvinte in minte: "Doamne, ce mult il iubesc!" :">

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Eu cred ca aceasta afirmatie nu este adevarata.....in cele mai multe cazuri... :)" De ex. eu am 13 ani si am prieten de 9 luni...si ne vedem ff rar...o data la cateva luni....cam asa....Cu toate astea eu tin ff mult la el si el la fel...suntem la fel ca in prima zi....cu toate ca distanta ne cam dezavantjeaza, deoarece atunci cand ne vedem suntem amandoi f timizi..etc... poate ca daca neam vedea mai des....am avea o relatie mai bogata...Eu sper sa ne iubim in continuare si de abia astept sa il revad...peste 2 saptamani... :De 8)

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Eu cred  ca aceasta afirmatie nu este adevarata.....in cele mai multe cazuri... :)" De ex. eu am 13 ani si am prieten de 9 luni...si ne vedem ff rar...o data la cateva luni....cam asa....Cu toate astea eu tin ff mult la el si el la fel...suntem la fel ca in prima zi....cu toate ca distanta ne cam dezavantjeaza, deoarece atunci cand ne vedem suntem amandoi f timizi..etc... poate ca daca neam vedea mai des....am avea o relatie mai bogata...Eu sper sa ne iubim in continuare si de abia astept sa il revad...peste 2 saptamani... :De  8)

[snapbacca]55580[/snapbacca]

 

 

Iar eu zic ca ar trebui sa mai cresti putin ca sa intelegi cu ce se mananca dragostea....Fara suparare...Eu nici la 16 ani, si abia acum realizez, nu stiam ce e dragostea cu adevarat...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Stiu ca pot parea de neinteles, dar sunt detalii pe care inca nu vi le pot da...Si poate ar fi mai indicat sa ramana intre mine si el aceste aspecte...Cateodata simt nevoia sa imi descarc sufletul, dar tot de atatea ori ma simt judecata, chiar si de voi dragi prieteni...

Acum este unul dintre momentele in care simt nevoia sa ma descarc...Au trecut luni bune de cand nu la-am vazut si simt, in mod inspaimantator, o imensa nevoie de a-la vedea, de a-la atinge...e departe de mine, dar il simt in mintea, in sufletul si in viata mea, clipa de clipa. Este mereu alaturi de mine, iar eu fac tot posibilul sa il fac sa se simta bine, sa ii fac viata mai usoara...Nu pot spune mai multe, dar stiu cu siguranta ca insemn mult pentru el. Si totusi...de ce el ACOLO si eu AICI?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×