Sari la conținut
Forum Roportal
Darianna

"Ochii care nu se vad se uita"?

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Nu pot sa spun ca nu sunt geloasa...cateodata parca si pe aerul pe care il respira, pe pamantul pe care calca, insa nu imi fac atatea ganduri, precum "unde e acum?" sau "cu cine este acum?". Eu am considerat intotdeauna ca cel de langa mine nu imi apartine, ca este liber sa faca orice doreste pentru ca viata este si asa prea scurta si merita traita fara a-ti fi ingradite gandurile si actiunile...Si oricum noi practic nu suntem legati de o relatie....ehhh este o poveste tare lunga si complicata....ideea este ca il iubesc mai mult decat orice in lumea asta si daca ar tb sa renunt la el pentru ca asa i-ar fi mai bine, as face asta fara sa clipesc....as face absolut orice pentru el....deja fac asta....fac pana si ce consideram ca mi-ar fi imposibil...Nu stiu daca asta inseamna sa iubesti cu adevarat....dar cateodata imi vine sa ma urc in primul tren si sa plec la el...Mi-e dor de tine, tati!

 

 

Off topic: oare sa fi devenit atat de dependenta de net, oare sa fi innebunit din simplul motiv ca azi e sambata, iar eu stau in casa, la calculator, asteptandu-la pe el, care tb sa apara din clipa in clipa?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Pe zi ce trece ma conving tot mai tare ca afirmatia nu este adevarat....in cazul meu, fireste...Aproape 7 luni au trecut de cand nu la-am mai vazut pe cel pe care il iubesc, dar pot sa spun ca imi amintesc fiecare detaliu al chipului lui, fiecare atingere, fiecare cuvant rostit......

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Sunt momente in viata cand simti absenta cuiva atat de tare incat ti-ar place sa-la scoti din vise si sa-la imbratisezi,

Viseaza ceea ce doresti sa visezi;

Pleaca acolo unde vrei sa ajungi;

Fi acolo unde vrei sa fi.

Pentru ca ai o singura viata si o singura oportunitate pentru a face toate lucrurile pe care vrei sa le faci.

Ca tu sa ai

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

lini inseamna enorm de mult mai ales cand iubesti cu o asemenea intensitate....simt cateodata ca nu pot respira cand ma gandesc la el....

Sunt atatea lucruri care ne unesc si totusi, cel putin la fel de multe, care ne despart...Sunt foarte multe bariere intre noi...mi-e teama cateodata sa nu fie cumva o relatie imposibila....Desi sperante sunt....SPERANTA MOARE ULTIMA! Si am speranta ca va veni in curand...... :o:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Am citit cam toate mesajele, si observ ca majoritatea sunt de principiul "ochii care nu se vad se uita".Cred ca asta depinde de taria sau de fragilitatea sufleteasca a fiecaruia dintre noi, cat de mult putem rabda absenta celui iubit sau celei iubite.Da, se poate spune ca e o testare, un mod de a pune la incercare iubirea celuilalt.Pentru mine cel putin nu se aplica aceasta sintagma ce reprezinta titlul topicului.Desi nu ne-am vazut de peste 2 luni, iubirea ce o simt este tot mai intensa si mai profunda pe masura ce trece timpul, sentimentele mele pentru el-omul drag sunt tot mai inradacinate precum o planta careia iau disparut frunzele si tulpina, dar a ramas radacina. Mi-e atat de dor incat am ajuns efectiv sa traiesc numai si numai pentru semnalul venit de la telefonul lui, si asta se intampla zilnic si destul de mult pentru ca ne impartasim putem spune tot ce ne bucura sau ne doare in acea zi. Cand aud vocea lui totul freamata in mine de emotie, am senzatia ca nu mai am aer destul, ca toata acea asteptare dureroasa a urcat undeva in zona gatului si nu mai pot vorbi.Chiar avem un mod de relatie telepatica, ne gandim in acelasi timp unul la altul si atunci surpriza suna telefonul. Pana si noaptea se intampla la fel pentru ca visam acelasi lucru. Cand ating telefonul, nu radeti, stiu ca atunci il atinge si el. Simt pe unde umbla pasii lui, simt cand il doare sau il bucura ceva, intr-un cuvant plang si ma bucur alaturi de el, desi nu-i langa mine. Momentele alea unice petrecute impreuna sunt mai vii decat la inceput de parca sa-ar fi petrecut chiar acum. De multe ori am impresia ca-la vad stand discret in fotoliul din coltul camerei, inchid ochii si cand ii deschid din nou, dezamagita nu vad decat un gol atat de imens si de teribil in sufletul meu incat as dori sa-mi asez buzele chiar si pe urma pasilor lui numai ca sa-la vad. Vad privirea lui adanca, mainile lui alergand fugare in parul meu, sarutul lui in palma mea...Of Doamne, atat de mult ma dor aceste scumpe amintiri, si ma gandesc frangandu-mi lacrima de pe obraz cand vor sosi momentele urmatoare. In ce priveste dragostea lui, sunt constienta acum mai mult ca oricand ca ma iubeste si nu mi-ar trada pentru nimic in lume iubirea mea pentru el.Am incredere ca tot ceea ce face, departe fiind de mine, o face pentru noi doi sa ne fie bine cand vom fi definitiv impreuna.

Editat de talina2005

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Ma regasesc in fiecare cuvant pe care la+ai scris aici talina2005....este exact ceea ce simt si eu....Nu stiu cum este el, pentru ca nu vb aproape niciodata despre ceea ce simte si cateodata ma gandesc ca ii este frica de sentimentele sale, dar eu simt absolut toate starile lui...Cand ma simt rau in mod inexplicabil stiu ca lui nu ii este bine...la fel si cand ma treyesc yambind fara sa fi avut vreun motv, stiu ca lui ii este bine....La inceput m+am speriat putin pentru ca nu imi dadeam seama ce se intampla, dar aproape intotdeauna dupa o astfel de stare vorbeam cu el, la tel sau pe net, si imi spunea ce i sa-a intamplat, fie ca era de bine sau de rau...

Cateodata simt ca nu sunt inteleasa si evit sa destainui cuiva gandurile mele, insa realizez ca inca mai exista dragoste in lume....E placut sa stii asta.... :">

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Exista o compatibilitate deosebita,foarte puternica a ta cu el si asta te face sa simti si de la distanta ceea ce se intampla cu prietenul tau.Eu simt la fel vis-a-vis de sotul meu si simteam aproape acelasi lucru si cand eram doar prieteni.Chiar daca nu ma crezi cunosc foarte bine sentimentele care-ti strabat inima,gandul,sufletul si le retraiesc odata cu tine ariana.Cu sinceritate,AnMar.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Exista o compatibilitate deosebita,foarte puternica a ta cu el si asta te face sa simti si de la distanta ceea ce se intampla cu prietenul tau.Eu simt la fel vis-a-vis de sotul meu si simteam aproape acelasi lucru si cand eram doar prieteni.Chiar daca nu ma crezi cunosc foarte bine sentimentele care-ti strabat inima,gandul,sufletul si le retraiesc odata cu tine ariana.Cu sinceritate,AnMar.

[snapbacca]47825[/snapbacca]

 

 

Iti multumesc din suflet AnMar pentru toate gandurile tale frumoase...esti o draguta ca de obicei... ;)

Apropos de iubirea mea...este posibil sa il vad in curand...Ma rog zi si noapte sa treaca mai repede timpul si sa vina la mine

:cheer:

 

:cheer: mai am putin....revin cat de curand :-

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Ochii care nu ma vad nu m-au uitat, iar legatura este tot mai puternica...

Ochii pe care nu ii vad sunt tot mai pretiosi pentru mine si le duc dorul teribil...

 

Asadar: ochii care nu se vad NU se uita!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×