Sari la conținut
Forum Roportal
Stu'

O lume minunata !

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

A sosit carteaaaaaa! Am strans-o tare la piept si am simtit  lacrimi in ochi. O sa o citesc pe indelete, nu o sa ma reped asupra ei ca sa o ispravesc repede, asa cum fac eu de obicei cu toate cartile pe care le citesc. Dedicația mi se potriveste ca o mănușă, am si scris ca imi plac oamenii fapta si chiar cred ca cele mai frumoase poezii sunt cele reprezentate de faptele oamenilor, ele sunt nestemate veritabile ale sufletului lor.

Multumesc!

P. S pentru colegi:20200228_155741.thumb.jpg.f91b066c8de828978851d3d5069fd222.jpg⁷ Stu e tare draguta si are niste ochi superbi,  cred că-s verzi, imi aminteste de Bette Davis în tinerețe, are ceva din darzenia ei.:smile:

 

  • Like 2

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Ma bucur ca te bucuri asa de tare.

Nimic nu imi puteam dori mai mult de la carticica asta.

Sa o savurezi si, daca iti trezeste sentimente frumoase, sa le strangi puternic in suflet si sa nu le mai dai drumul niciodata.

Verzi-albastri sunt. Dar poza e sepia :)

  • Like 3

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Si mie tot acum mi-a ajuns, multumesc tare mult, Stu! :notworthy:

Frumoase cuvinte, frumoasa coperta, e pachetul complet: continut, forma, emotie, imagini extrem de potrivite, si fontul textului mi se pare ca vine manusa. A iesit un copilas perfect :)

Felicitari!

  • Like 3

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Acum 3 ore, Stu' a spus:

Ma bucur ca te bucuri asa de tare.

Nimic nu imi puteam dori mai mult de la carticica asta.

Sa o savurezi si, daca iti trezeste sentimente frumoase, sa le strangi puternic in suflet si sa nu le mai dai drumul niciodata.

Verzi-albastri sunt. Dar poza e sepia :)

Nu le mai dau.:smile:

 

Acum 48 minute, King1 a spus:

Si mie tot acum mi-a ajuns, multumesc tare mult, Stu! :notworthy:

Frumoase cuvinte, frumoasa coperta, e pachetul complet: continut, forma, emotie, imagini extrem de potrivite, si fontul textului mi se pare ca vine manusa. A iesit un copilas perfect :)

Felicitari!

Subscriu!

  • Like 2

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Acum 2 ore, King1 a spus:

Si mie tot acum mi-a ajuns, multumesc tare mult, Stu! :notworthy:

Frumoase cuvinte, frumoasa coperta, e pachetul complet: continut, forma, emotie, imagini extrem de potrivite, si fontul textului mi se pare ca vine manusa. A iesit un copilas perfect :)

Felicitari!

Multumesc. Ma bucurati , pur si simplu!

Ah. Era sa uit. Iti multumesc mult si pentru Maia :)

Editat de Stu'
  • Like 3

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Wow. Deci am dat de un citat minunat, perfect pentru topic.

,,Daca poti sa il iubesti atat de mult pe omul nepotrivit, imagineaza-ti cat de mult ai putea sa il iubesti pe cel potrivit.''

  • Like 4

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Acum 11 minute, Stu' a spus:

Wow. Deci am dat de un citat minunat, perfect pentru topic.

,,Daca poti sa il iubesti atat de mult pe omul nepotrivit, imagineaza-ti cat de mult ai putea sa il iubesti pe cel potrivit.''

Fain! 

  • Like 3

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Ce poate fa e iubirea si ce poate face lipsa ei.

 

Brad Pitt despre Angelina Jolie

—“soția mea s-a îmbolnăvit. era cam tot timpul nervoasă din cauza problemelor de la muncă, din cauza vieții personale, din cauza eșecurilor și problemelor cu copiii. pierduse 13 kilograme și ajunsese să cântărească 41 de kilograme. avea doar 35 de ani. apoi a slăbit și mai mult. plângea cam tot timpul. nu era o femeie fericită. 
se plângea tot timpul că o doare capul, că are probleme cu inima și că simte durere în zona spatelui și a coastelor. nu dormea nopți întregi, adormea doar dimineața și obosea foarte repede în timpul zilei. 
relația noastră era pe punctul de a se încheia. ea nu mai era frumoasă, avea ochii umflați și renunțase să mai aibă grijă de ea. nu mai voia să joace în filme și refuza orice rol pe care îl primea. îmi pierdusem speranța și credeam că ne vom despărți în curând. dar apoi am hotârât câ este timpul să acționez. după toate lucrurile, aveam lângă mine cea mai frumoasă femeie de pe pământ. ea este ideală pentru mai mult decât jumătate din toți barbații și femeile din lume, iar eu eram singurul căruia îi era permis să doarmă alături de ea și să o îmbrățișeze. 
am început să îi cumpăr flori, să o sărut tot mai des, să îi fac complimente. am surprins-o și am mulțumit-o în fiecare minut. i-am luat numeroase cadouri și am început să trăiesc doar pentru ea. în public am vorbit doar despre ea. toate discuțiile mele duceau către ea. am lăudat-o în fața prietenilor săi. nu-ți va veni să crezi, însă parcă a înflorit.
s-a transformat într-o femeie și mai frumoasă decât era înainte. a pus kilogramele pierdute la loc și nu mai era deloc nervoasă. ajunsese să mă iubească mai mult ca niciodată. nu am știut că poate iubi atât de mult.
și apoi am realizat…femeia reprezintă reflexia bărbatului de lângă ea.”

  • Like 4

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Acum 4 ore, Fiero a spus:

 

 

Brad Pitt despre Angelina Jolie


am început să îi cumpăr flori, să o sărut tot mai des, să îi fac complimente. am surprins-o și am mulțumit-o în fiecare minut. i-am luat numeroase cadouri și am început să trăiesc doar pentru ea. în public am vorbit doar despre ea. toate discuțiile mele duceau către ea. am lăudat-o în fața prietenilor săi. nu-ți va veni să crezi, însă parcă a înflorit.
s-a transformat într-o femeie și mai frumoasă decât era înainte. a pus kilogramele pierdute la loc și nu mai era deloc nervoasă. ajunsese să mă iubească mai mult ca niciodată. nu am știut că poate iubi atât de mult.
și apoi am realizat…femeia reprezintă reflexia bărbatului de lângă ea.”

 Fain! Iata, o lume minunata!

  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×