Sari la conținut
Forum Roportal
Stu'

O lume minunata !

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Pai nu au parul lins ca si iedutii :)

 

Da. Am avut ghinion cu fostii catei si am zis sa aiba un nume care sa inspire viata nobila si lunga, caci majoritatea lorzilor din carti, filme si povesti..sunt in varsta :)))

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Sa stii ca nu mi-e dor de canicula

 

Nem nem. Nicidecum

 

Sa vina gerul! Sa stam in case si sa tacem mai mult.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Nem, nem, nem la tacere ca nu facem parte din acea secta de calugari care nu scot o vorba!!!


Suport mai bine canicula decat gerul ... ma dor toate alea ca si azi este ger ca si maine!!!  

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

:swoon:

 

Si eu care sunt asa de cuviincios tacuta in ultima vreme... nu ca nu ma furnica tastele dar stiu ca e spre binele meu sa ... ;)

 

Poftiti diseara la meci frumos de baschet cu baietii nostri si ai lor. :) la polivalenta. :yes:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Ti-a muscat limba pisica sau de ce postesti in perioada asta vesela pana la Lasatul Secului??? sau nu vrei sa-ti racesti gatul pe ger!!!

 

Eu am ragusit si azi pana m-am inteles cu niste mexicani care-s aici de 18 ani, legali, si nu se pot exprima la chestiuni simple ca: - sint cu o firma de tuns gard viu si trebuie sa tund si in partea dumneavoastra - ca vecina a fost deja somata de Primarie ca de 2 ani n-au taiat crengile si nici nu vor sa faca gard de ciment si scapa de plata gradinarilor.    Nu eu reclam ci gunoierul, are si functia asta de a raporta orice vede ce nu-i in ordine!!! ca el este la inaltime in camionul lui si vede in curti ... iar cand planta e mai inalta decat casa ... cand doar 2 metri sint legali ca inaltime intre proprietati.    

 

Stiind care-i legea in Arizona ca are aproape 99 de ani cea care da spre inchiriat casa cu peste 2500 de dolari pe luna mai ezita sa tunda gardul ...

 

Tocmai pe acest ger s-au gasit si ei sa cioparteasca si pana le-am aratat poarte spre alee unde se arunca crengile ca vine Primaria odata la 3 luni sa curete aleea din spatele casei de aceste crengi si avem voie sa le punem langa gard cu 2 saptamani inainte ...  

 

Acum va trebui sa cumpar cuiburi pentru pasari ca s-a cam taiat scurt jungla iar locuintele lor au disparut ... pe ger dorm in debara cu pisicii pe tuburile de neon ... 

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×