Sari la conținut
Forum Roportal
ILyna

Sa incep din nou sau nu?

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

pai ce usor e sa zici...

daca motivul era ca ea a fost infidela timp de 8 luni in timpul casniciei? si ca asta a fost motivul divortului?

 

Probabil acum a realizat ca alerga dupa 2 ieputi si n'a mai rins nici unu' si de'asta vrea sa va impacati. Nu stiu ce sa zic, nu cunosc datele problemei...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
pai ce usor e sa zici...

daca motivul era ca ea a fost infidela timp de 8 luni in timpul casniciei? si ca asta a fost motivul divortului?

 

 

daca tu crezi ca nu poti ierta o infideliate (chiar daca a durat doar o zi...sau "8 luni")....atunci, renunti, si nu mai dai nici o sansa ...si-ti vezi de viata ta (chiar daca e al naibii de greu)

daca in schimb, te-ai pune in locul ei....si te-ai gandi..."oare ea...m-ar fi dat la o parte?...ar fi divortat?....atunci, se schimba datele problemei

o femeie, iarta mai usor.....Un barbat, daca ar afla ca sotia/prietena, il inseala....in secunda doi ar spune...."bagajele facute....si la gara"

nu condamn barbatii....dar am stat de vorba cu multi, si, cand era vorba de ...infidelitete..am observat ca ei.sunt mult mai drastici...(nu pt. ca n-ar iubi....dar orgoliul e mai mare decat iubirea)....in schimb, daca ei ar "calca stramb"....ar dori intelegere din partea partenerei

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Lyna mai pe scurt... am aflat ca ai 19 ani si am zambit :stars: multi inainte! Din cate stiu eu nimeni niciodata nu a ascultat de sfaturi, fiecare face ce simte. Indiferent de cat o sa scriem noi aici tu ai sa faci ce-ti dicteaza inima, ce te taie capusorul, sunt convinsa si garantez ca ne obosim degeaba dand sfaturi...:o: intr-o situatie ca aceasta e bine sa faci ce crezi ca este mai bine ptr. tine, adica sa pui in balanta ce este bine si ce este rau, si asta sunt sigura ca ai facut-o pana acum...P.S. fara sa fiu rautacioasa, textul pe care l-ai scris cand ai deschis topicul e plin de greseli de ortografie..mai pe scurt(ca sa te citez :hi:) foloseste cratima :cow:
Pai asta e ca nustiu ce e mai bine.....ieri lam ignorat si vad ca azi nici un semn de la el.....oare chiar asa usor a cedat...ce astepta deodata sai sar in brate... :good:
daca tu crezi ca nu poti ierta o infideliate (chiar daca a durat doar o zi...sau "8 luni")....atunci, renunti, si nu mai dai nici o sansa ...si-ti vezi de viata ta (chiar daca e al naibii de greu)daca in schimb, te-ai pune in locul ei....si te-ai gandi..."oare ea...m-ar fi dat la o parte?...ar fi divortat?....atunci, se schimba datele problemeio femeie, iarta mai usor.....Un barbat, daca ar afla ca sotia/prietena, il inseala....in secunda doi ar spune...."bagajele facute....si la gara"nu condamn barbatii....dar am stat de vorba cu multi, si, cand era vorba de ...infidelitete..am observat ca ei.sunt mult mai drastici...(nu pt. ca n-ar iubi....dar orgoliul e mai mare decat iubirea)....in schimb, daca ei ar "calca stramb"....ar dori intelegere din partea partenerei
total deacord cu tine....

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
pai ce usor e sa zici...

daca motivul era ca ea a fost infidela timp de 8 luni in timpul casniciei? si ca asta a fost motivul divortului?

E usor de zis si greu de facut. E si mai usor de zis cand nu cunosti datele problemei.

Cred ca dana70 a fost foarte clara si mai mult de atat nu stiu ce s-ar putea spune. Daca poti depasi infideliatea ei, daca tu crezi ca ea e dispusa sa se schimbe, daca o mai iubesti, daca vrei in continuare o relatie cu ea, uiti.

Si o luati de la capat. Nu inainte de a avea o discutie serioasa.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
P.s. Oare de reaba asta cu gramatica si ortografia se sufera peste tot ??? Fata are o problema...credeti ca ii e asa usor sa verifice dupa aceea daca a scris si corect si daca a pus cratime si toate cele ???

 

Ea recidiveaza. :good:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Oamenii mai testeaza, incearca...Nu cred ca pot fi toti barbatii condamnati ca inseala sau isi gasesc pe altcineva la 2 sapt dupa ce s-au despartit d o fata..depinde de multe lucruri, de imprejurari, de stari emotionale, de companie... Cred ca poti iubi pe cineva f mult si in acelasi timp sa il faci sa sufere, fiind tu insuti intr-o stare de confuzie sau doar vrei ''o zi libera''. Asta nu inseamna ca vrei...doar ca te porti putin egoist...ceea ce e uman si chiar bine (mai schimbi aerul, ai o revelatie ceva).

As zice sa incerci. Ce poate fi mai rau decat sa va despartiti iar?Si prin asta ai trecut deja... :good:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
daca tu crezi ca nu poti ierta o infideliate (chiar daca a durat doar o zi...sau "8 luni")....atunci, renunti, si nu mai dai nici o sansa ...si-ti vezi de viata ta (chiar daca e al naibii de greu)

daca in schimb, te-ai pune in locul ei....si te-ai gandi..."oare ea...m-ar fi dat la o parte?...ar fi divortat?....atunci, se schimba datele problemei

o femeie, iarta mai usor.....Un barbat, daca ar afla ca sotia/prietena, il inseala....in secunda doi ar spune...."bagajele facute....si la gara"

nu condamn barbatii....dar am stat de vorba cu multi, si, cand era vorba de ...infidelitete..am observat ca ei.sunt mult mai drastici...(nu pt. ca n-ar iubi....dar orgoliul e mai mare decat iubirea)....in schimb, daca ei ar "calca stramb"....ar dori intelegere din partea partenerei

un raspuns bun!

 

sincer, cred ca nu mai merita sa incerc! si stiti de ce?

pentru ca de fapt eu stiu ca problema e la mine, stiu ca eu nu pot oferi mai mult decat i-am oferit! si nici nu mai pot sa ii ofer, gandindu-ma ca nu a fost de ajuns.

 

Asta e defapt problema acum! si tot timpul legat de ea, nu e vb de orgoliu(poate putin) e vb ca eu am oferit tot ceea ce am stiut si putut, si se pare ca nu a fost suficient. Asta e!

 

Acum e mai bine, un pic mai bine.... eu sunt un pic mai bine....

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

nu te-as sfatui sa o iei de la capat cu el ..la varsta ta ai o viata de om inainte

in momentul in care vei cunoaste pe altcineva, vei sesiza diferentele .. si vorba ceea 'nu toti barbatii e porci'

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Lyna .....mai dai o sansa ...nu uita ca il ai la mana o poti rupe cu el cand vrei ....demonstreaza ca esti mai buna decat el ...bine ,numai daca il iubesti ...daca numai simti nimic pentru el ...incepe ,dar cu altul ....bafta :P :P

Editat de J0'

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Eu zic sa te impaci cu el, daca zici ca-l iubesti :P

 

Nu prea ai ce pierde...deja ce a fost mai rau s-a intamplat...de acum inainte poate fi mai bine...daca o face din nou, oricum erai pregatita...

 

Plus ca...daca zici ca v-ati simti f bine impreuna, si simti ca poti sa treci peste ce a facut...nu merita sa il pierzi...pana la urma, suntem oameni, toti gresim...acum, depinde mult de cat de rau ii pare rau si cum face ca tu sa simti asta;)

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

×