Sari la conținut
Forum Roportal

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Pot fi multe......., tu zici asa doar...., experientele sunt reale, aku daca esti gica contra sau geta contra :P, e problema ta

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
tragic-comic.Tragic ptr ca acesti oameni sunt manipulati,comic ptr ca inca exista persoane care ajung sa creada in asemenea ineptii.
Si citi fraieri sunt la fiece pas! :P Specimene tip Desaga asta,colcaie dar niciunul nu a avut curajul si neobrazarea sa se dea drept Duhul sfint,D-zeu...ci-s mai modesti:sunt illuminati (intunecati,nu avem...) :P Mare ti-e gradina.... :D
Dar despre experientele de dupa moarte cand pacienti in moarte clinica isi paraseau trupul si se plimbau prin saloane, iar la "revenire" au povestit ce se afla in celelate camere, desi fizic nu intraseara niciodata ce spuicat despre Desanca, un om care se crede parte din Sfanta Treime, are mari probleme si complexe, dar odihneasca-se in pace, pacat ca multi creduli sunt fraieriti asa pe fata, pe pielea lor ce-i drept
:P Toti cei "intorsi din moarte"(clinic),au apoi capacitati paranormale;e firesc fiindca,sunt niste posedati.Diavolul,se manifesta prin ei pentru a-i amagi pe oameni.Faptul ca unii oameni se roaga unei moarte(idol) in loc sa se roage lui D-zeu,spune tot.Inchinarea la idoli incalca cele 10 porunci.Ghiciti ai cui sunt adoratorii:ai satanei ori ai lui D-zeu? :) Editat de Bagherra

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Bagherra cred ca vb de lucruri cu totul diferite, "incercam" cumva sa demonstrez pentru Girl existenta sufletului? Sa o lasam pe doamna Desanca......

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Eu,ma refeream la cei care intorsi din moarte clinica,inarmati cu diverse "capacitati",pretind ca le au de la divinitate. :P

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

am fost la Arad acum vreo 3-4 luni la acel asa zis templu.....si regret f mult ! de fapt nici nu stiam unde merg.....cat timp am asteptat impreuna cu prietenele mele tot felul de persoane venite din toate colturile tarii incercau sa ne convinga k acea doamna Desanca a facut minuni si a adunat ozn-uri p cer,a chemat soarele la ea si fel de fel de asa zise "minuni" si ca fiul ei Oliver este fiul lui Dumnezeu! toata lumea facea referire la acele litere de pe icoanele din biserici O.N. care spuneau ei k inseamna de fapt Oliver Nicolai! apoi cand am intrat in acel templu si ne-am asezat, am observat pe pereti icoane cu Maica Domnului,care ciudat dar adevarat,avea o alunita pe fata exact in acelasi loc unde il avea si Desanca! atunci ne-am dat seama k ceva nu e in regula!

Dupa acea sedinta in kre o femeie se tot plimba printre randuri ca sa vada daca toata lumea are ochii inchisi, Oliver a venit printre noi si surpriza toata lumea ingenunchea in fatza lui si ii saruta mana,sincer in acel moment mi-a venit sa o rup la fuga!

Muzica care a fost pusa la acea terapie a fost groaznica daca stateai sa asculti cu atentie versurile! Dupa sedinta am inceput sa discut cu fetele,eram oripilate de ceea c s-a intamplat acolo,nu ne venea sa credem si o tot luam la intrebari pe persoana care ne-a dus acolo! eram foarte curioasa sa stiu de ce Oliver nu tine acele sedinte in biserici,de ce nu se arata in biserici,pt k biserica e casa Domnului! in momentul acela o femeie f iritata d conversatia noastra s-a intors si a spus k asa era acum 2000 d ani, era templu! dar din nou ciudat,eu stiu k acum 2000 d ani Isus era imbracat intr-o roba alba lunga......nicidecum nu era imbracat in blugi si lantul de aur de 2 degete la gat! in fine......sper sa se trezeasca o data la realitate toata lumea care merge acolo regulat....oameni buni e o pacaleala d zile mari,cine crede in asa ceva trebuie sa fie un om cu prea putine cunostiinte despre religie!

Editat de myrru

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×