Sari la conținut
Forum Roportal

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Desanca Nicolai a fost o vindecatoare din Arad, care a murit acum sapte ani.

 

 

Partea grava este insa faptul ca se considera Duhul Sfant intrupat, parte din Trinitate, Dumnezeu deci!

 

 

Ce stiti voi despre ea?

Editat de bogdanvlad

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Am auzit de ea, dar eram prea mica atunci cand traia ca sa-mi fac o parere. Am fost dupa ce a murit acolo unde fiul ei ar fi facut un fel de bisericuta, dar nu stiu nu m-a atras. Vecinii ii vorbeau de rau, lume era multa la fiul ei. Taberele impartite, dar nu ma pot pronunta ca nu cunosc cazul indeaproape.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Am auzit de ea, dar eram prea mica atunci cand traia ca sa-mi fac o parere. Am fost dupa ce a murit acolo unde fiul ei ar fi facut un fel de bisericuta, dar nu stiu nu m-a atras. Vecinii ii vorbeau de rau, lume era multa la fiul ei. Taberele impartite, dar nu ma pot pronunta ca nu cunosc cazul indeaproape.

 

 

Nu e bisericuta, e mai mult o secta dubioasa. Uite ce am gasit!

 

http://www.aradon.ro/stiri/arad/articol/pe...20070912-115225

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Cum ia nastere un asemenea fenomen?Oamenii saraci,si fara prea multa educatie,credinciosi........sunt usor de manipulat

Din pacate sau din fericire ... credinciosii nu sunt cei care merg la biserica, bat o mie de matanii, merg in pelerinaj la diferite moaste , cersind, sperand ca cu munca usoara sa obtina vindecarea suferintelor fizice care inseamna nenumarate pacate, sperand ca prin ceva usor sa primeasca mantuirea sufletului, ceva usor si care nu este meritul lor ... totul vine din interiorul nostru, sa nu mai cautam rezolvarea in exterior, care este doar un efect al trairilor noastre interioare.

Desanca, nu stiu, avea o voce placuta, blanda, dar parca nu prea imi ine a crede ce zicea ea. Dar oare ea zicea asta sau oamenii ii atribuiau divinitatea?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Nu vine niciun Antichrist.Mie chiar imi pare rau de multi din acesti oameni.Ptr ca f multi sunt in situatii disperate cand se duc pe la vrajitoare,ezoteristii,zei si alte prostii,si atunci sunt f usor de manipulat de cineva cu putina carisma.asa a fost si cu atati oameni care s-au sinucis la indemnul unor nemernici.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

daca DESANKA NICOLAI este sau mai bine zis a fost sau nu intruparea Duhului Sfant asta nu se poate afla de pe internet sau de pe o adresa de mail.Daca Templul este sau nu o bisericuta, sau o secta asta se afla mergand acolo simtind si lasand sufletul sa decida.................asa ca sfatul meu este de a merge acolo ! cand avem o nelamurire cel mai bine este sa decidem noi insine si nu sa dam cautare pe google si sa citim parerile celorlalti.nu asa ne formam propria parere!asa ne naucim de cap si nu avem liberul arbitru!......

Iar cine catalogheaza oamenii pe saraci si bogati si cei saraci in general , dupa parerea cuiva care a postat pe site, merg la astfel de "bisericute", as dori sa completez ca nu putem cataloga oamenii dupa saraci sau bogati ........ci dupa sufletul lor si mai ales dupa faptele lor

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×