Sari la conținut
Forum Roportal
valentin_vl

Un sfat, o sugestie, un mic ajutor daca se poate

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Pentru inceput sa ma prezint numele meu este Valentin

am 24 de ani si sunt din Rm Valcea. Va scriu acest ca

o ultima speranta pentru mine...cred ca sunteti

singura care ma mai poate ajuta...am ajuns intr o

stiuatie critica...eu sunt bolnav de leukemie mai

exact o Boala Hodgking...imi este foarte greu...nu mai

am nici un prieten...nu mai am cu cine sa mai vorbesc

ca si cum asta nu ar fi fost de ajuns de 4 luni mai am

si o stare de anxietate un tiuit in cap...s au pus

atatea pe mine incat nu stiu cat o sa mai rezist...am

nevoie de mancare...am nevoie de tratament de

ajutor...va rog mult sa ma ajutati acum cat inca cred

eu ca se mai poate face ceva pentru mine...nu mai stiu

unde sa mai merg...ce tratamente sa mai iau sau ce

analize sa mi mai fac....poate ca am ajuns intr o faza

a bolii in care nu se mai poate face nimic sau nu stiu

ce mi se intampla.....Traiesc in singuratate chinuit

de o boala

groanzica...ma rog

la Dumnezeu sa fie bine

sa ma simt si eu un pic mai bine...va rog daca puteti

sa ma ajutati si pe mine cu ceva un sfat o sugestie

ceva...am doar 24 de ani nu vreau sa mor de la aceasta

varsta...sunt atat de tanar si de

neajutorat....traiesc de pe o zi pe alta...cand o sa

mi se termine tratamentul ma gandesc cu groaza ce o sa

fac...cu ce o sa mi continui tratamentul???ce o sa

mananc???de ce oare m a parasit toata lumea...sunteti

ultima mea speranta...va rog ajutati ma acum...mai

tarziu s ar putea sa nu mai puteti face nimic pentru

mine...

inchei si eu aici sper ca o nu o sa ramaneti

indiferenti la suferinta mea si sa mi dati un semn de

viata..

datele mele de contact sunt EDIT

va multumesc din suflet si Doamne Ajuta sa fie bine!!!!

Editat de EmmaD

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
.....Traiesc in singuratate chinuit de o boala groanzica...

...va rog daca puteti sa ma ajutati si pe mine cu ceva un sfat o sugestie ceva...am doar 24 de ani nu vreau sa mor de la aceasta varsta...sunt atat de tanar si de neajutorat....traiesc de pe o zi pe alta...cand o sa mi se termine tratamentul ma gandesc cu groaza ce o sa fac...cu ce o sa mi continui tratamentul???ce o sa mananc???de ce oare m a parasit toata lumea...sunteti ultima mea speranta...va rog ajutati ma acum...mai tarziu s ar putea sa nu mai puteti face nimic pentru

mine...

 

Valentin, dar parintii tai, nu sunt alaturi de tine?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Pentru inceput sa ma prezint, numele meu este Valentin, am 24 de ani si sunt din Rm Valcea. Va scriu acest mesaj ca o ultima speranta pentru mine... Cred ca sunteti singura sansa... care ma mai poate ajuta... Am ajuns intr-o situatie critica... Eu sunt bolnav de leucemie, mai exact o Boala Hodgking... Imi este foarte greu... nu mai am nici un prieten... nu mai am cu cine sa mai vorbesc, ca si cum asta nu ar fi fost de ajuns, de 4 luni mai am si o stare de anxietate, un tiuit in cap... S-au pus atatea pe mine incat nu stiu cat o sa mai rezist... Am nevoie de mancare... Am nevoie de tratament, de ajutor... Va rog mult sa ma ajutati acum cat inca cred eu ca se mai poate face ceva pentru mine... Nu mai stiu unde sa mai merg... ce tratamente sa mai iau sau, ce analize sa-mi mai fac.... Poate ca am ajuns intr-o faza a bolii in care nu se mai poate face nimic sau nu stiu ce mi se intampla..... Traiesc in singuratate chinuit de o boala groanzica... Ma rog la Dumnezeu sa fie bine, sa ma simt si eu un pic mai bine... Va rog, daca puteti sa ma ajutati si pe mine cu ceva un sfat, o sugestie ceva... Am doar 24 de ani, nu vreau sa mor de la aceasta varsta... sunt atat de tanar si de neajutorat.... Traiesc de pe o zi pe alta... cand o sa mi se termine tratamentul ma gandesc cu groaza ce o sa fac... cu ce o sa-mi continui tratamentul??? Ce o sa mananc??? De ce oare m-a parasit toata lumea... Sunteti ultima mea speranta... Va rog, ajutati-ma acum... mai tarziu s-ar putea sa nu mai puteti face nimic pentru mine...

Inchei si eu aici sper ca nu o sa ramaneti indiferenti la suferinta mea si sa-mi dati un semn de viata..

va multumesc mult!

Cu sinceritate,

Valentin!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Buna, Valentin! Ce-i cu starea asta depresiva la tine??? Si eu am trecut prin ce treci tu acum, dar in urma cu 20 ani, aveam doar 16 ani si totusi... iti raspund :roll:

Sunt foarte bine, traiesc fara teama si zambesc! Ia exemplu de la mine, boala Hodkin se poate vindeca, atat timp cat ti-o doresti din tot sufletul. Starea ta psihica are o foarte mare importanta, asa ca lasa grijile in seama altora, tu incearca sa te simti bine! Plimba-te, viziteaza-i pe cei care stiu sa te inveseleasca, ignora-i pe ceilalti, razi cat poti de mult, face bine!Tratamentul, din pacate, e destul de rau, dar stiu medicii nostri ce fac. Daca au putut pentru mine, pe vremea lui......., acum cu atat mai mult, au mult mai multe si mai performante resurse.

Urmeaza-le sfaturile! La ce spital te tratezi?

Iti doresc sa ti se intample numai lucruri bune!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Buna, Valentin! Ce-i cu starea asta depresiva la tine??? Si eu am trecut prin ce treci tu acum, dar in urma cu 20 ani, aveam doar 16 ani si totusi... iti raspund

Sunt foarte bine, traiesc fara teama si zambesc! Ia exemplu de la mine, boala Hodkin se poate vindeca, atat timp cat ti-o doresti din tot sufletul. Starea ta psihica are o foarte mare importanta, asa ca lasa grijile in seama altora, tu incearca sa te simti bine! Plimba-te, viziteaza-i pe cei care stiu sa te inveseleasca, ignora-i pe ceilalti, razi cat poti de mult, face bine!Tratamentul, din pacate, e destul de rau, dar stiu medicii nostri ce fac. Daca au putut pentru mine, pe vremea lui......., acum cu atat mai mult, au mult mai multe si mai performante resurse.

Urmeaza-le sfaturile! La ce spital te tratezi?

Iti doresc sa ti se intample numai lucruri bune!

Buna valentin. Nu mai fi asa de demoralizat! Tre' sa tii fruntea sus si tre sa te gandesti ca totul va fii bine. Respecta tot ceea ce iti dau medicii si totul se va rezolva. Lupta cu boala.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Valentin, de ce te temi? Viata insasi e diagnosticata cu cancer: e injusta si fara sens.

Nu te teme deloc. Incurajeaza-ti parintii. Tu daca pleci scapi, ei vor fi cei ce sufera mult, mult prea mult.

In plus, s-au mai vazut miracole, dar e preferabil sa nu le astepti.

Aici ai nimerit destul de bine, asa ca urmareste-mi mie posturile: ma iau de diversi 'destepti' si nu pierd nicio ocazie sa-l sfidez si desconsider pe 'Preabunul Dumnezeu'.

Stai cu noi.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Valentin, de ce te temi? Viata insasi e diagnosticata cu cancer: e injusta si fara sens.

Nu te teme deloc. Incurajeaza-ti parintii. Tu daca pleci scapi, ei vor fi cei ce sufera mult, mult prea mult.

In plus, s-au mai vazut miracole, dar e preferabil sa nu le astepti.

Aici ai nimerit destul de bine, asa ca urmareste-mi mie posturile: ma iau de diversi 'destepti' si nu pierd nicio ocazie sa-l sfidez si desconsider pe 'Preabunul Dumnezeu'.

Stai cu noi.

 

KOntrO, acum am vorbit cu el la telefon. Am sentimentul ca are nevoie si de bani, nu numai de vorbe bune .

Venea acasa de la Fundeni. Are o mama si doi frati care sunt salariati si vin foarte tarziu acasa. Ii este greu sa fie singur tot timpul, dar stie ca trebuie sa mearga inainte .

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×