Sari la conținut
Forum Roportal
valentin_vl

Un sfat, o sugestie, un mic ajutor daca se poate

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

nu mai stiu ce sa mai spun...de doua zile sunt foarte speriat deoarece am simptome noi de fapt una singura si anume ca simt chiar in crestetul capului o arsura ...asa m am trezit dimineata si nu stiu ce sa fac unde sa ma duc ca fara bani nu ma baga nici un medic in seama in romania se moare cu zile...............nu stiu ce ma mai poate salva acum...sunt disperat...am nevoie urgent de un sfat sau o sugestie deoarece nu ma simt nici prea bine....

nr meu de telefon este 0726397236 si e mail

valentin19c@yahoo.com

ati ramas ultima mea speranta va rog ajutati ma!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 

 

 

am incepu tratamentul pentru toxoplasmoza dar nu ma simt prea bine.....

am stari de agitatie tahicardie sunt speriat nu pot sa dorm seara si pe deasupra mai am si un tiuit in cap foarte enervant ....

imi este teama de tot ce este mai rau...vad k nimanui nu prea i pasa e un lucru normal in romania...

nu mai stiu ce sa mai spun..doar ca nu ma prea simt bine....daca cineva e interesat sa ma ajute cu orice ma poate contacta la nr de tel

0726397236 sau e mail

valentin19c@yahoo.com

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
am incepu tratamentul pentru toxoplasmoza dar nu ma simt prea bine.....

am stari de agitatie tahicardie sunt speriat nu pot sa dorm seara si pe deasupra mai am si un tiuit in cap foarte enervant ....

imi este teama de tot ce este mai rau...vad k nimanui nu prea i pasa e un lucru normal in romania...

nu mai stiu ce sa mai spun..doar ca nu ma prea simt bine....daca cineva e interesat sa ma ajute cu orice ma poate contacta la nr de tel

0726397236 sau e mail

valentin19c@yahoo.com

 

 

 

ajutor am toxoplasmoza nu ma mai pot descurca mi am cheltuit toti banii pe analize care ii aveam si tot nu m am facut bine acum sunt nevoit sa stau acasa....ca nu mi mai permit sa mi platesc tratamentul si analizele..va roh ajutati ma!!!!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Buna,

am citit despre tine, ce ai scris tu si sincera sa fiu nu am inteles prea multe.

Pot sa inteleg insa ca esti nu numai un om disperat ci mai degraba disperant !

Eu ma tratez din mai 2007 de cancer si nu am lasat niciodata garda jos.

Sunt mai optimista decat multi oameni sanatosi.

E foarte importanta atitudinea .

Am observat ca-ti place mult sa-ti plingi de mila.

Eu am avut prieteni si inainte si am si acum.

Chiar si la spital am reusit sa-mi fac prieteni, printre pacienti. Conteaza atitudinea.

Prietenii cei vechi ma cauta si daca nu asteapta sa le dau cate un semn eu, ca sa nu ma deranjeze.

Insa eu niciodata nu i-am disperat plingandu-ma incontinuu. Ei sunt speriati pt. mine iar eu ii incurajez .

 

Capul sus !

Nu se moare atat de usor .

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

PT.TOTI!

Fiti optimisti!

MURIM DAR NU NE PREDAM!Viata este scurta si grea pentru ca unii oamenii sunt

rai.Speranta nu moare niciodata!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

multumesc ca mi ati raspuns...ce sa mai spun am ajuns disperat nu din cauza cancerului ci din cauza toxoplasmozei care o am..acum mi am dat seama de acest lucru..cu cancerul am luptat si am invins cu toxoplasmoza este mai greu deoarece are niste simptome ciudate..ba mai rau am si un tiuit in cap pe 10 martie ma internez in spital sa mi fac o analiza numita PCR mi se recolteaza lichid cefalorahidian sa vada daca boala a ajuns la cap e foarte grav ce mi se intampla..

cand inghit simt ca am un nod in gat e deranjant dar nu am ce face...trebuie sa ma obisnuiesc asa ..ORL istul mi a spus ca este de la toxoplasma...nu pot sa dorm noaptea...sunt agitat..noptile sunt un cosmar pt mine iar de singuratate indiferent de ce as face nu pot sa scap...sper sa ma intelegeti

cum ma intorc de la spital dau de veste!!!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Incearca un regim vegetarian,FARA CARNE,deloc,CU CAT MAI MULTE CRUDITATI.mai ales citricele sunt puternic detoxifiante,ai sa vezi dupa mirosul urinii...are sa miroase ca si cum te-ai hraini doar cu medicamente!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Pentru inceput sa ma prezint numele meu este Valentin

am 24 de ani si sunt din Rm Valcea. Va scriu acest ca

o ultima speranta pentru mine...cred ca sunteti

singura care ma mai poate ajuta...am ajuns intr o

stiuatie critica...eu sunt bolnav de leukemie mai

exact o Boala Hodgking...imi este foarte greu...nu mai

am nici un prieten...nu mai am cu cine sa mai vorbesc

ca si cum asta nu ar fi fost de ajuns de 4 luni mai am

si o stare de anxietate un tiuit in cap...s au pus

atatea pe mine incat nu stiu cat o sa mai rezist...am

nevoie de mancare...am nevoie de tratament de

ajutor...va rog mult sa ma ajutati acum cat inca cred

eu ca se mai poate face ceva pentru mine...nu mai stiu

unde sa mai merg...ce tratamente sa mai iau sau ce

analize sa mi mai fac....poate ca am ajuns intr o faza

a bolii in care nu se mai poate face nimic sau nu stiu

ce mi se intampla.....Traiesc in singuratate chinuit

de o boala

groanzica...ma rog

la Dumnezeu sa fie bine

sa ma simt si eu un pic mai bine...va rog daca puteti

sa ma ajutati si pe mine cu ceva un sfat o sugestie

ceva...am doar 24 de ani nu vreau sa mor de la aceasta

varsta...sunt atat de tanar si de

neajutorat....traiesc de pe o zi pe alta...cand o sa

mi se termine tratamentul ma gandesc cu groaza ce o sa

fac...cu ce o sa mi continui tratamentul???ce o sa

mananc???de ce oare m a parasit toata lumea...sunteti

ultima mea speranta...va rog ajutati ma acum...mai

tarziu s ar putea sa nu mai puteti face nimic pentru

mine...

inchei si eu aici sper ca o nu o sa ramaneti

indiferenti la suferinta mea si sa mi dati un semn de

viata..

datele mele de contact sunt EDIT

va multumesc din suflet si Doamne Ajuta sa fie bine!!!!

 

 

 

Intra pe acest link http://www.ecosistem28.ro/Dave.html

Poate te ajuta. Dar in primul rand elimina atitudinea negativista.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Intra pe acest link http://www.ecosistem28.ro/Dave.html

Poate te ajuta. Dar in primul rand elimina atitudinea negativista.

 

 

saptamana trecuta mi sa facut o punctie lombara si in urma acestei punctii nu stiu ce am patit de nu mai pot sa stau decat intins daca ma ridic in fund sau in picoare ma doare ingrozitor capul....pana la urma de ce imi erea teama nu am scapat

eu refuz sa cred ca am picat la pat si k la numai 25 ani cat am eu trebuie sa stau numai in pat...sper doar sa fie un efect secundar al punctiei k daca raman asa chiar nu stiu ce o sa fac...o sa sufar enom de mult

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
singur din nou.......mi am facut analize si la spitalul colentina...si este cert medicii de la fundeni au avut dreptate am o toxoplasmoza pe care din pacate nu o pot trata deoarece nu mi mai permit...mi am platit analizele care in mod normal ar fi trebuit sa fie gratuite asta este viata.......toti avem un destin pe care trebuie sa l urma,...

medicul de familie nu mi da retete gratuite doar compensate dar si asa costa prea mult pentru mine.....

multa sanatate va doresc!

 

 

 

De ce ai platit analizele?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
De ce ai platit analizele?

 

 

am platit analizele pentru ca spitalul colentina nu mai are laborator propriu de parazitoogie ci analizele sunt trimise la o clinica particulara de asta se platesc...

azi nu m am simtit bine deloc nici acum nu ma simt bine am palpitatii la inima ma simt agitat speriat...nu stiu ce sa fac...incerc sa ma descarc pe acest forum sa spun ce simt poate ca m ar ajuta mult un tratament naturist dar acum nu mai am nici un fel de ban....am cheltuit tot..sper sa ma puteti ajuta si pe mine cu orice sa mi iau acest tratament naturist care pentru mine este ultima speranta de a mai avea o viata normala..va multumesc mult!!!!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×