Sari la conținut
Forum Roportal
valentin_vl

Un sfat, o sugestie, un mic ajutor daca se poate

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Valentin,tot nu esti singur,suntem toti aici,numai ca deja ti-a spus fiecare cate o idee pentru a te scoate din starea in care esti,pare sa nu functioneze nimic...Iti urmaresc povestea de la inceput,inteleg prin ce treci,daca iti amintesti,ti-am raspuns printre primii,si eu am avut boala Hodgkin.

Daca nu vrei sa schimbi stilul de abordare,s-ar putea sa nu te poata ajuta nimeni,stii tu vorba aceea:ajuta-te singur!In afara bolii care NU este incurabila(vezi cazul meu),singura ta problema este singuratatea,fa ceva si iesi din casa.Mergi la spectacole,la film,fa-ti o gasca de prieteni sau chiar de dusmani,iesi in cluburi,simte-te bine!Nu iti poti permite sa stai sa te gandesti cat e ziua de lunga la singuratate si la boala!!!!!Trezeste-te!

Chiar daca nu iti place mesajul meu,sper sa te scuture putin si sa te faca sa lupti!Nu se poate sa nu gasesti macar un motiv pentru a lupta!

Gata,ti-am facut destula morala,sper sa nu te superi(prea tare)pe mine!Sanatate maxima si chiar daca nu ma vezi,sunt cu ochii pe tine!Paaaaaaaaaaaa

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Valentin,tot nu esti singur,suntem toti aici,numai ca deja ti-a spus fiecare cate o idee pentru a te scoate din starea in care esti,pare sa nu functioneze nimic...Iti urmaresc povestea de la inceput,inteleg prin ce treci,daca iti amintesti,ti-am raspuns printre primii,si eu am avut boala Hodgkin.

Daca nu vrei sa schimbi stilul de abordare,s-ar putea sa nu te poata ajuta nimeni,stii tu vorba aceea:ajuta-te singur!In afara bolii care NU este incurabila(vezi cazul meu),singura ta problema este singuratatea,fa ceva si iesi din casa.Mergi la spectacole,la film,fa-ti o gasca de prieteni sau chiar de dusmani,iesi in cluburi,simte-te bine!Nu iti poti permite sa stai sa te gandesti cat e ziua de lunga la singuratate si la boala!!!!!Trezeste-te!

Chiar daca nu iti place mesajul meu,sper sa te scuture putin si sa te faca sa lupti!Nu se poate sa nu gasesti macar un motiv pentru a lupta!

Gata,ti-am facut destula morala,sper sa nu te superi(prea tare)pe mine!Sanatate maxima si chiar daca nu ma vezi,sunt cu ochii pe tine!Paaaaaaaaaaaa

 

 

 

va multumesc mult....acum nu ma simt prea bine de fapt ma simt rau....daca nu mi revin pana dimineata o sa ma duc la spital la urgenta.......chiar nu stiu ce am ce mi se intampla si chiar acum de sarbatori..

familia in loc sa ma ajute imi face si mai mult rau

azi fratele meu mi a zis k abia asteapta ca sa mor ca si asa sunt o paguba...daca poate cineva sa mi dea un tel la nr 0726397236 sau sa mi spuna ceva un sfat o sugestie...va rog mult....

daca cateva zile nu o sa mai postez nimic inseamna ca am patit ceva rau...

va multumnesc mult

sarbatori fericita si rugati va pentru mine!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Om avea curaj sa il ajutam si cu ceva bani?

 

Uite, eu si Mina-Xena renuntam la un dezmat intr-o vineri seara si donam banii...

 

nu mai stiu ce sa mai spun...ma simt destul de rau de doua zile am o durere destul de mare in partea stanga nu stiu ce ar putea s fie de vin sau ce ar putea sa cauzeze aceasta durere....sunt destul de speriat mai ales ca progrmarea la Bucuresti o am abia pe 20 dec mai sunt 9 zile pana atunci timp in care se poate intampla orice..nu mai pot sa fac nimic cum fac putin efort cum ma doare...trebuie doar sa stau linistit in pat....o sa ma duc azi la medicul de familie sa vad ce imi zice daca nu rezolv nimic sun la bucuresti.....nu mi vine sa cred ca mi se intmpla asa ceva chiar acum de sarbatori...

ajutor de pe forum nu cred ca o sa primesc vreodata.........deceaba am incercat eu sa obtin o spernta de viata ca nu am rerzolvat nimic...

tot de unul singur ma chinui prin spitale...tot singur sunt

si cum este cel mai probabil tot singur o sa si mor.....am crezut ca poate mai exista si oameni care au suflet dar se poate sa ma fi inselat.....

daca timp de o saptmana nu mai postez nimic inseamna ca sunt in spital iar cei carora le pasa cu adevarat ce se intampla cu mine ma pot gasi la nr de tel 0726397236......atata timp cat eu o sa traiesc o sa existe acest numar!!!!!!

va multumesc pentru intelegere!

sarbatori feticite la tota lumea!!

valentin.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Valentin,de data asta chiar ma supar pe tine! :offtopic: Din pacate financiar nu te pot ajuta,dar se pare ca nu accepti alte feluri de ajutor.Cand pricepi ca nu esti singur deloc?????Suntem multi pe forum,toti te sustinem,numai ca tie ti-a intrat in cap altceva.NU AI VOIE sa cedezi!Fa si tu ce face tot omul de sarbatori,iesi la plimbare,priveste beculetele,pomii de craciun din oras,impaca-te cu tine insuti,mergi la biserica,taie porcul!Fa ceva,nu mai sta pe ganduri,ca vad ca ai doar ganduri negre si nu iti permiti asta!OOOOffff,iar ma faci sa te cert!

Fii atent.La urmatoarea postare a ta,scrie cel mai tare banc pe care l-ai auzit,da?Vreau sa te fac sa-ti amintesti cum e sa razi!Salutari!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

mergi la doctor acum , nu mai astepta pana pe 20 dec, sunt atatea clinici particulare si nu costa foarte mult o consultatie, cel putin ai de ce sa te agatiafli ceva, iti spune cineva care a stat si a prins ultimul tren, dar l-am prins

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
mergi la doctor acum , nu mai astepta pana pe 20 dec, sunt atatea clinici particulare si nu costa foarte mult o consultatie, cel putin ai de ce sa te agatiafli ceva, iti spune cineva care a stat si a prins ultimul tren, dar l-am prins

 

azi am fost la spital sa mi iau rezultatele de la analize....au iesit toate bine in afara de VSH care e destul de ridicat 83 medicul ma intrebat daca am racit...eu sunt racit si acum deoarece nu am calorifer in camera si nu dorm prea bine...mai am si nopti cand tremur din toate incheieturile dar ce sa i faci asta este viata...mi a mai spus ca este posibil sa fi facut o recadere de boala si ca este necesar sa mai fac o biopsie doar pentru asta sa merg la medicul meu de la Bucuresti...asta este viata...trebuie sa merg inainte....

stie careva ce insemna VSH si daca e ceva grav sau nu????

sper sa nu ma parasiti acum in aceste momente...

doresc sarbatori fericite la toata lumea!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
azi am fost la spital sa mi iau rezultatele de la analize....au iesit toate bine in afara de VSH care e destul de ridicat 83 medicul ma intrebat daca am racit...eu sunt racit si acum deoarece nu am calorifer in camera si nu dorm prea bine...mai am si nopti cand tremur din toate incheieturile dar ce sa i faci asta este viata...mi a mai spus ca este posibil sa fi facut o recadere de boala si ca este necesar sa mai fac o biopsie doar pentru asta sa merg la medicul meu de la Bucuresti...asta este viata...trebuie sa merg inainte....

stie careva ce insemna VSH si daca e ceva grav sau nu????

sper sa nu ma parasiti acum in aceste momente...

doresc sarbatori fericite la toata lumea!

baiiii tacanit mic ce esti :o:

ti-am zis ca nu e cazul sa te panichezi asa

VHS marit indica o posibila infectie si daca tu ai fosr racit e firesc sa fie asa

zambeste, mai e si maine o zi :D

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
VSH e viteza singelui

mda,dar tu nu ai prieteni acolo? E imposibil

 

 

ms frumos de informatie chiar nu stiam ce este VSH ul asta...dar dvs mi ati spus ca este vorba despre o boala infectioasa eu in urma cu 3 ani am avut o toxoplasmoza nu am mai luat tratament de 2 ani de zile sper sa nu fi recidivat acea boala...in septembrie cand am fost la bucuresti aveam vsh ul normal...o sa l repet pe 20 la Fundeni sa vad daca a mai scazut o sa ma rog la Dumnezeu sa fie bine

uitati ca este adevarat eu chiar nu am nici un prieten aici in valcea din cauza problemelor de sanatate care le am m a parasit toata lumea lumea si cand imi este rau nu am cu cine sa vorbesc ma pun in pat sa ma odihnesc si am speranta ca mai tarziu imi va fi mai bine...este trist dar adevarat!

va multumesc ca mi ati raspuns!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×