Sari la conținut
Forum Roportal
scorpi_on

Caminele studentesti

Postări Recomandate

Salutare,am decis sa deschid acest topic din simplu motiv ca nu gaseam ceva asemanator.Doresc sa postati tot ceea ce va multumeste sau nemultumeste in caminele in care locuiti in perioada facultatii.De asemenea sa veniti cu idei despre ce s-ar putea face in camine si sa scrieti ce faceti ca sa nu va plictisiti.

Avand in vedere ca eu am deschis topicul ,o sa fiu si primul care raspunde.Din pacate eu am o problema:-la mine in camin,pe langa regia de camin,se mai plateste si curentul.Avem contorizat curentul in fiecare camera.Nu sunt impotriva platii curentului dar,consider ca nu e drept si legal,iar,daca tot se plateste curentul mi se pare logic ca regia de camin sa fie mai ieftina.Ce parere aveti?Din ce stiti ,mai exista situatii asemanatoare inn alte camine???

Editat de scorpi_on

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

nasol, mai sunt camine unde se plateste curentul, in tei parca ,vb de Buc, in regie nu-i asa

Editat de Costty

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Un subiect prea delicat :blink:)

Sunt multe de zis, si putine de facut :cry:

Spune-le.....pentru asta am deschis topicul

Editat de scorpi_on

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Acum, cel mai nasol e ca au intrat 2 camine in renovare, iar repartizatii din ele, nu au unde sta . . . Am 2 prieteni care acum isi cauta gazda. Nimeni nu i-a anuntat!

Sunt curios ce o sa gasesc eu :D ca inca nu am ajus :D

:crazy: 4 pereti sa fie si un pat si un pic de net si gata :crazy: + frigideru` meu :spiteful:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

probleme sunt prin majoritatea caminelor...dar nu conteaza asta in mod special...conteaza colegii de camera( sa fie ok) cu care te distrezi si mergi la petreceri...conteaza faptul ca e viata si intalnesti tot felul de oameni(mai ciudati, mai normali) ai ocazia sa socializezi...stii sa traiesti pe bani putini....ai ziua de maine in care habar nu ai ce vei face si ce iti poate rezerva....ideea este ca la camin este o viata pe care nu o vei mai intalni nicaieri si sfatul meu ar fi "profita din plin" ...nu conteaza celelalte probleme...au rezolvare atata timp cat stii sa traiesti

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Acum, cel mai nasol e ca au intrat 2 camine in renovare, iar repartizatii din ele, nu au unde sta . . . Am 2 prieteni care acum isi cauta gazda. Nimeni nu i-a anuntat!

Sunt curios ce o sa gasesc eu :o: ca inca nu am ajus :D

:doh: 4 pereti sa fie si un pat si un pic de net si gata :D + frigideru` meu :yawn:

Si caminul meu e in renovare.Pun la fiecare etaj dusuri si toalete pentru fete si pentru baieti iar oficiile le maresc.Pana la sfarsitul lunii toti mergem la parter sa folosim toaletele iar cand trebuie sa ne spalam vasele o facem la chiuvetele din baie :crazy: e super naspa :yahoo:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Ce nu-mi place: in toate camerele sunt GANDACI! si nu vor cu niciun chip sa plece... ce spray, ce praf, nimic. Le e bine aici si aici stau. :lol2: (si nu se sinchiseste administratia prea tare de gandacii din camerele noastre :|)

 

Ce imi place: e ieftin (75 lei/luna, totul inclus :doh: ), e aproape de facultate, caldura dau, avem baie in camera, cablu, internet... :huh:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Ce imi place: e ieftin (75 lei/luna, totul inclus :P ), e aproape de facultate, caldura dau, avem baie in camera, cablu, internet... :lol2:

La mine e 65 ron pe luna plus platim si curentul,avem contoare in fiecare camera.Se plateste curentul in functie de cate electrocasnice sunt in camera .

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×