Sari la conținut
Forum Roportal

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Biblia spune direct ca a ramas insarcinata de la Duhul Sfant. Genealogia o INTERPRETEZI TU ASA. Daca era asa aveai un vers direct, nu concluzii proprii. Scrie clar ca a rama sinsarcinata fara sa cunoasca barbat. Biblia, minte?

 

Mai mult, nu injtelegi conditiile mielului FARA PATA, care sunt conditiile celui care poate plati pt pacate.

 

Si cum mai exact a ramas "insarcinata de la Duhul Sfant" ? :D

 

Eu nu interpretez ceva ce scrie direct...tu ai citit genealogiile ?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Si cum mai exact a ramas "insarcinata de la Duhul Sfant" ? :D

In acelasi fel in care Dumnezeu a facut lumea. Cum a facut Dumnezeu lumea?

 

Eu nu interpretez ceva ce scrie direct...tu ai citit genealogiile ?

 

Normal ca am citit. Nici n-ai observat punctul diferit. Nici n-ai comparat cu VT. Care este ramura prin care imparatia a fost luata?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Si cum mai exact a ramas "insarcinata de la Duhul Sfant" ? :D

 

si cum mai exact sa ramana cu Iosif daca a ramas fecioara??? ;) sau se inventase insamantarea artificiala?

 

de-ai dilit si tu ... heeeeeeeeeeeeeeeeeei, come back!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
In acelasi fel in care Dumnezeu a facut lumea. Cum a facut Dumnezeu lumea?
?
Normal ca am citit. Nici n-ai observat punctul diferit. Nici n-ai comparat cu VT. Care este ramura prin care imparatia a fost luata?
Te inseli...tocmai comparatia cu VT intareste aceasta posibila concluzie...
si cum mai exact sa ramana cu Iosif daca a ramas fecioara??? :D sau se inventase insamantarea artificiala? de-ai dilit si tu ... heeeeeeeeeeeeeeeeeei, come back!
Exista multe cazuri cand o femeie fecioara ramane insarcinata...daca 2 persoane ajung la intimitati...una alta...se scurge ceva pe acolo... ;)

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
?Te inseli...tocmai comparatia cu VT intareste aceasta posibila concluzie...

Care este ramura prin care imparatia a fost luata? Hristos nu se putea naste din acea ramura.

 

Iar cu nasterea din Duhul Sfant, este simplu:

 

5Iată că s

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Nah.......eu citisem ca tatal lui Isus nu era tocmai Iosif,aici era problema........ci vreun soldat roman.........dar nu prea ai cum sa stii exact ce s-a intamplat acum 2000 de ani :D

 

Oricum,de ce este vazuta ca o blasfemie de catre crestini ideea ca Isus a fost casatorit?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Nah.......eu citisem ca tatal lui Isus nu era tocmai Iosif,aici era problema........ci vreun soldat roman.........dar nu prea ai cum sa stii exact ce s-a intamplat acum 2000 de ani :D

 

Oricum,de ce este vazuta ca o blasfemie de catre crestini ideea ca Isus a fost casatorit?

Despre Isus ai aflat din Biblie si estye normal sa scrie in Biblie daca ar fi avut ALT tata. Insa, daca ar fi avut un tata fizic, nu ar mai fi putut plati pt pacate.

 

Blasfemie este pt ca nu scrie asta. Daca ar fi fost casatorit, nu ar fi contrazis cu nimic Scriptura si conditiile mielului fara pata.

Marii preoti erau indreptatiti la casatorie.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
faci cumva parte din proiectul Blue team de denigrare a lui Dumnezeu?
:o:
Care este ramura prin care imparatia a fost luata? Hristos nu se putea naste din acea ramura.Iar cu nasterea din Duhul Sfant, este simplu: 5Iată că s

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×