Sari la conținut
Forum Roportal
GiiieeMan

Consecintele Integrarii Romaniei in UE

Postări Recomandate

De ce am plecat?...Asa a fost sa fie...sotul meu e norvegian...a trait 4 ani in Ro...si nu a mai putut..nu a mai putut lupta cu coruptia, cu furtisagul..nu a mai suportat s avada cum preotii cer cu nerusinare o gramada de bani sa faca o slujba si sa.si faca cruce..nu a mai suportat sa se stie ''furat si inselat'' de cei care ar trebui sa fie un exemplu in ''asa nu''....aveam de ales..sa ma despart de el..sau sa plec cu el...dar tu te-ai intrebat de ce se pleaca din Ro? de ce jumatate din tineret nu stie cum sa o taie mai repede in occident?...de bine nu fuge nimeni ,,,sunt sigura...s-a cam plictisit lumea de asteptare...dupa '89 tot asteptam..asteptam sa traim decent..si...reusim?...majoritatea nu...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Iti dau numai dreptate.

Si acum inca mai e muulta coruptie si se fura la greu..

 

 

 

 

 

<offtopic> acum am vazut si eu semnatura ta:))

Ma bucur ca te implici in asta. Ma implic si eu 8)

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Sunt, sunt :)De ce ai plecat din RO?Daca ai sta aici, ai vedea imbunatarile (deoarece sunt cate putin, cate putin)

Mentalitatea oamenilor e problema, iar la acest capitol

Editat de harald

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Este prea devreme sa discutam pe acest subiect?Este mai bine in UE?Au aparut modificari semnificative, minore sau de vreun fel decand am intrat in UE?
Prima modificare semnificativa este ca poti sa pleci din tara doar cu buletinul, asa ca nu te mai uita in urma, fugi cat mai ai timp!!!! :cry: Din Suedia pana in Bulgaria, din Finlanda pana in Portugalia, inchide ochii si pune degetul oriunde pe harta Uniunii Europene si nu vei regreta, peste tot, aproape peste tot e mai bine decat in Romania "europeana". :blink:
De ce am plecat?...Asa a fost sa fie...sotul meu e norvegian...a trait 4 ani in Ro...si nu a mai putut..nu a mai putut lupta cu coruptia, cu furtisagul..nu a mai suportat s avada cum preotii cer cu nerusinare o gramada de bani sa faca o slujba si sa.si faca cruce..nu a mai suportat sa se stie ''furat si inselat'' de cei care ar trebui sa fie un exemplu in ''asa nu''....aveam de ales..sa ma despart de el..sau sa plec cu el...dar tu te-ai intrebat de ce se pleaca din Ro? de ce jumatate din tineret nu stie cum sa o taie mai repede in occident?...de bine nu fuge nimeni ,,,sunt sigura...s-a cam plictisit lumea de asteptare...dupa '89 tot asteptam..asteptam sa traim decent..si...reusim?...majoritatea nu...
Am citit in mai multe surse cum ca Norvegia este tara cu cel mai ridicat standard de viata din lume! Si ATENTIE: nu este o tara membra EU si nici n-are de gand sa fie. Ampera, chiar te rog sa-mi spui daca nu e chiar asa. La fel am citit cum ca cel mai sigur oras din lume este Zurich, care Zurich este un oras elvetian, iar Elvetia nu este si nici nu va fi membra EU. Noi, romanii am tras si tragem la Uniunea Europeana ca fluturii la bec, dar sunt tari care nici macar nu se uita la asa ceva. Norvegienii si elvetienii cum s-au descurcat dom'ne fara Uniune, nu tot oameni sunt si aia? Editat de e-X-plorer

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

este bine ca am intrat in UE, nu asta este problema. problema este cum au negociat politicienii nostri aceasta aderare, :D pentru ca din teama sau din ignoranta noi am iesit din foarte multe puncte de vedere in pierdere ( si se putea si altfel ). Si sunt exemple nenumarate, de la taierea porcului pana la banii pe care ii platim anual cotizatie si care depasesc fondurile pe care le primim ( ca sa nu mai zic de faptul ca Romania a platit din primul an 100 % din bani, in timp ce celelalte tari au platit gradat din primul an de aderare 20%, 40% si tot asa pana la 100% )

acuma nu mai are rost sa vorbim despre trecut, ce-i facut e bun facut, dar sa vedem pe viitor, ca cu asa o politica va fi vai de Romania

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Am citit in mai multe surse cum ca Norvegia este tara cu cel mai ridicat standard de viata din lume! Si ATENTIE: nu este o tara membra EU si nici n-are de gand sa fie. Ampera, chiar te rog sa-mi spui daca nu e chiar asa. La fel am citit cum ca cel mai sigur oras din lume este Zurich, care Zurich este un oras elvetian, iar Elvetia nu este si nici nu va fi membra EU. Noi, romanii am tras si tragem la Uniunea Europeana ca fluturii la bec, dar sunt tari care nici macar nu se uita la asa ceva. Norvegienii si elvetienii cum s-au descurcat dom'ne fara Uniune, nu tot oameni sunt si aia?

Ceea ce faci tu se numeşte "a pune carul

Editat de harald

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
... aproape peste tot e mai bine decat in Romania "europeana". :blink: Am citit in mai multe surse cum ca Norvegia este tara cu cel mai ridicat standard de viata din lume! Si ATENTIE: nu este o tara membra EU si nici n-are de gand sa fie.

Comparată cu ţările aflate la vest de ea, Rom

Editat de harald

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Comparată cu ţările aflate la vest de ea, Rom

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
intr-un fel ne-a protejat prdusele noastre. nu e normal sa pui aseamenea taxe dar nici sa distrugi productia locala cum fac astia . si orcum europa e interesata savanda surplusul de produse nu sa importe de la tine. cat de curand industria romana o sa intre in mainile lor si produsele autohtone vor fi eliminate

Mai lasă-mă cu producţia locală! :jester: Nu producţia locală e aia infestată cu dioxină, cu coloranţi şi conservanţi? Ţi-au rămas

Editat de harald

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.

×