Sari la conținut
Forum Roportal
GiiieeMan

Consecintele Integrarii Romaniei in UE

Postări Recomandate

Este prea devreme sa discutam pe acest subiect?

Este mai bine in UE?

Au aparut modificari semnificative, minore sau de vreun fel decand am intrat in UE?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Evident ca este mai bine ,acum depinde de fiecare si de asteptarile pe care le are . :crazy:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

:D la o zi dupa intrarea in UE eram in aeroport in paris si am cumparat mai scump decat in supermarket...

ma bazam pe freeshop....care pentru noi nu mai exista acum( decat pentru tarile non ue) :crazy: :doh:

parerea mea este ca o sa fie mai bine...

mai incet ,,,,dar o sa fie bine....suntem o tara cu potential fantastic....

si cine incearca acum sa faca ceva pe cont propriu are mari sanse de izbanda

mai cu seama ca rata somajului a scazut foarte mult...dovada investitiilor exerne..

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Si eu sunt deacord cu voi.

Parca e mai bine, parca isi mai revine Romania cate putin, cate putin.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Saracii sunt si mai saraci..bogatii sunt si mai bogati...ma insel oare?

De ce a tinut mortis Romania sa intr in UE?..locuiesc intr-o tara care a refuzat de 2 ori integrarea..si nu cad ca le-ar merge rau...Oare Romania a vrut in UE numai pt banii pe care cea din urma mentionata ii ofera tarilor ''admise''?..Caci oricum se stie clar ca Ro nu se ridica la standardele europene..sunt multe exemple,,lista ar fi prea lunga si poate prea plictisitoare, cu totii le stim.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Saracii sunt si mai saraci..bogatii sunt si mai bogati...ma insel oare?

De ce a tinut mortis Romania sa intr in UE?..locuiesc intr-o tara care a refuzat de 2 ori integrarea..si nu cad ca le-ar merge rau...Oare Romania a vrut in UE numai pt banii pe care cea din urma mentionata ii ofera tarilor ''admise''?..Caci oricum se stie clar ca Ro nu se ridica la standardele europene..sunt multe exemple,,lista ar fi prea lunga si poate prea plictisitoare, cu totii le stim.

 

What??

Saraci si mai saraci?

Uitete'n jur si mai discutam despre saracie.

Daca nu intra in UE, economia tarii era in continuare in decadere.

Cu timpul o sa ne ridicam si la standardele europene, stai linistita ca de abea am intrat.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Sa dea Domnul sa fie asa...esti un optimist..asta-i bine..dar oare mai apucam noi sa vedem ''binele''?..zici sa ma uit in jur..m-am uitat acum ultima data cand am fost in Ro...am plecat trista...nimic nu s-a imbunatatit..poate nu am avut eu ochi sa vad..e mult de lucru..dar nu avem oamenii care sa lucreze in procesul asta..sau probabil ca cei care sunt in masura sa ''lucreze'' nu sunt lasati sa-si faca treaba. Altfel nu-mi explic. Ce s-a imbunatatit ? sistemul sanitar..? e la pamant..ai bani..ai dr bun si ai operatie cand iti trebuie..vezi filmul ''moartea domnului Lazarescu'' sa vezi ce actuala e situatia..si filmul e facut inainte de a intra Ro in Ue...in invatamant ce s-a imbunatatit? sunt atatea scoli care cer bani pt creta, pt tabla noua si pt nu mai stiu ce dotari prin salile de clasa...fondul clasei se numea..sigur exista si acum...unde in tarile EU vezi ca ti se cer bani pt treburile astea?...Atata vreme cat cei cu bani au cate 2-3 facultati la activ ( si au numai 25-26 de ani) nimic nu s-a imbunatatit...Aici in No mereu aud..'' Trebuie sa verificam diplomele..stim deja ca se cumpara diplome false in Ro''..las capul jos si astept sa verifice...drumurile s-au imbunatatit? nici vorba..am facut turul tarii in cateva zile..imi era teama sa nu rupem masina in 2....ce s-a imbunatatit? au crescut pensiile si au ajuns la nivel european? ca preturile cu siguranta sunt la nivel european...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Sunt, sunt 8)

De ce ai plecat din RO?

Daca ai sta aici, ai vedea imbunatarile (deoarece sunt cate putin, cate putin)

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.

×