Sari la conținut
Forum Roportal
prelipceanu

Pensiunea de doi lei

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

in octombrie se implineste exact un an de cand lucrez intr-o pensiune de 3 stele in iasi.eu ca proaspat absolvent de facultate de anul trecut am primit prin angajator lunar cate 495 de lei din care in mana imi ajungeau 350.mi-am anuntat superiorii ca vreau sa plec exact cand se implineste un an ,p 16 oct,sa pot primi tot de la stat cam 700 de lei k am lucrat un an.sefii sunr d acord dar imi fac zile friptepe ultima suta de metri.as vrea sa stiu:daca sunt data afara cu litera "i"conducerea trebuie sa mai restitie statului banii care i-a primit pentru mine in timpul acestui an?

va multumesc

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

imi cer scuze pentru neintelegere....

as vrea sa stiu daca sefii mei trebuie sa restituie statului banii care i-a acordat acesta pentru mine timp de un an (din oct anul trecut si pana acum) in cazul in care mi se desface contractul de munca cu litera "i",tinand cont ca eu ,imediat dupa facultate ,am fost angajata la pensiune.in astfel de cazuri statul acorda angajatorilor bani pentru cei care angajeaza absolventi

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
imi cer scuze pentru neintelegere....

as vrea sa stiu daca sefii mei trebuie sa restituie statului banii care i-a acordat acesta pentru mine timp de un an (din oct anul trecut si pana acum) in cazul in care mi se desface contractul de munca cu litera "i",tinand cont ca eu ,imediat dupa facultate ,am fost angajata la pensiune.in astfel de cazuri statul acorda angajatorilor bani pentru cei care angajeaza absolventi

 

 

dar de ce sa-ti desfaca contractul de munca cu litera "i"?

ai semnat un contract pe o perioada mai lunga cu firma respectiva?

din cate stiu eu, statul acorda angajatorilor bani, dar, banii aia, reprezinta salariul tau (sau, ma rog, o parte din salariu)

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
in octombrie se implineste exact un an de cand lucrez intr-o pensiune de 3 stele in iasi.eu ca proaspat absolvent de facultate de anul trecut am primit prin angajator lunar cate 495 de lei din care in mana imi ajungeau 350.mi-am anuntat superiorii ca vreau sa plec exact cand se implineste un an ,p 16 oct,sa pot primi tot de la stat cam 700 de lei k am lucrat un an.sefii sunr d acord dar imi fac zile friptepe ultima suta de metri.as vrea sa stiu:daca sunt data afara cu litera "i"conducerea trebuie sa mai restitie statului banii care i-a primit pentru mine in timpul acestui an?

va multumesc

 

Editat de harald

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×