Sari la conținut
Forum Roportal
Giorgio

Resetare Pass Admin

Postări Recomandate

Trimitemi si mie programelul da vreau sa stiu dak pot sa il folosesc in cazul in care sunt logat ca users limitat (cum e la scoala)

 

 

sau unde se salveaza parola de administrator si dak se poate reseta dintr-un users cu acces limitat :spiteful:

 

 

*****@yahoo.com

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

interesant...!

 

dar, hai sa va dau o tema...pentru acasa !

 

deci:

 

os win xp cu sp2...retea de peste 100 pc...institutie publica...parola la admin, parola la bios setup, awardbios v6.0PG setat sa nu booteze de pe nimic, nici de pe cd si nici de pe disketa !...si totul "protejat" de symantec antivirus !

 

si...

 

nu pot face nimic...nu pot boota de nicaieri, nu pot folosi nici un program (saminside, lcp504en-aici atentioneaza serveru' ca antivirusul are ceva activitate si a venit adminul si mi-a zis ca vreau sa hackuiesc compu')...am facut acasa exact configuratia de la serviciu...si nimic, nu pot face nimic nici acasa din userul de guest !

 

va rog:

 

ma puteti ajuta cu ceva...stie cineva mai multe ???

 

multumesc anticipat !

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Un boot disk cu care se poate reseta parola este aici: http://home.eunet.no/~pnordahl/ntpasswd/bootdisk.html

 

<os win xp cu sp2...retea de peste 100 pc...institutie publica...parola la admin, parola la bios setup, awardbios v6.0PG <setat sa nu booteze de pe nimic, nici de pe cd si nici de pe disketa !...si totul "protejat" de symantec antivirus !

 

Desfaci calculatorul, resetezi bios-ul, bootezi de pe discheta si resetezi parola. Sau te pui bine cu adminul sa-ti dea drepturi

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Ai access la Task Scheduler de pe userul Guest pe computerul respectiv? Intra in Command Prompt [start / Run / cmd] si scrie at.

 

Sau vezi daca ai access la sc [service Controller]. Vezi daca poti sa creezi servicii noi:

sc create blabla binpath= c:\blabla.exe

 

Zi-mi ce iti zice in ambele cazuri [at si sc]

 

P.S.: Sunt sanse < 5% sa ai acces la aceste utilitare, dar 'incercarea moarte n-are' :blink:

Editat de Shockeru

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

la run - cmd - at imi da "acces is denied" !

daca scriu sc, tot in aceeasi fereastra run-cmd, imi o lista mai lunga cu niste comenzi posibile: start, stop, pause...dar nu stiu cum s-o folosesc !

 

altceva ?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×