Sari la conținut
Forum Roportal
Aberatii Intelectuale

Scrisoare la redactie

Postări Recomandate

"Draga Cleopatra, stiu ca e aria ta de activitate si sunt sigura ca m-ai putea ajuta cu un sfat.

 

Desi am propriul salon de infrumusetare, m-am plictisit, angajatele mele nu mai fac fata ideilor mele de schimbare, m-am saturat sa fiu asa stearsa, vreau ceva mai excentric.

 

M-am gandit sa ma vopsesc verde cu suvite roz, cred ca ma reprezinta, si sunt sigura ca voi initia o noua moda, si apropo, cu imbracamintea... nu mai vreau sa fiu atat de cuminte, as vrea ceva si mai provocator, sa atrag mai mult public.

 

Ce zici? Crezi ca o sa ma ajute sa-mi cresc numarul de admiratori?

 

A, si inca ceva... vreau sa am o confirmare din partea ta ca sunt cea mai sexi si mai talentata cantareata din Romania?

 

Semnat

 

Steorfi...pardon, Gheorfi

 

 

Cleopatra ii raspunde:

 

Vai...nici nu iti imaginezi cat de afectata pot fi! Situatia ta este una alarmanta! Dar sa-ti raspund pe bucatele.

 

 

Daca cu schimbarea aia de looca nu-ti vei putea dubla numarul de admiratori (2*0=0) atunci cu siguranta ca noul duo format cu Liviu Guta, alias Mititelul, iti va aduce de trei ori mai multi fani infocati. Daca nici asta nu merge atunci poate ii platesti pe cei de la securitate in plus, sa faca ei pe fanii.

 

Adevarul e ca poti sa te imbraci si cu..... cu...., nu mai gasesc cu ce, sau sa nu te imbraci deloc... n-ai sa reusesti nimic in plus fata de ce ai obtinut pana acum: un somn adanc pentru aceia care, din motive necunoscute, nu schimba programul cand apari tantosa pe TV.

 

Mult mai nimerita ar fi o perfuzi cu talent, ca in momentul de fata doar o minune te mai poate salva, sau o internare in sanatoriu.

 

Articol scris de caitty

 

Acest articol este protejat de legea drepturilor de autor. El a fost publicat in revista de satira si Umor Aberatii Intelectuale. In prezent se gaseste pe site-ul oficial al revistei. www.aberatii.com

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Chiar te simteai amenintat(a) de plagiatori?

Presupun ca acest "articol" se vroia a fi unul amuzant. Citindu-la era sa cred ca este o ratare... insa salvarea a venit pe final:

 

Acest articol este protejat de legea drepturilor de autor. El a fost publicat in revista de satira si Umor Aberatii Intelectuale. In prezent se gaseste pe site-ul oficial al revistei. www.aberatii.com

[snapbacca]41879[/snapbacca]

 

Very funny!!! :o: :doh: :- :)

:evil:

Editat de Giorgio

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

yo inteleg ca nu te pasioneaza daniela, dar chiar asa sa faci misto de ea... oricat de pamflet ar fi... mai bine n-o bagi in seama. nu sunt fan Daniela Gheorfi, dar putin bun simt totusi.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.

×