Sari la conținut
Forum Roportal
Al3xx

problema de cuplu

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

As vrea sa te intreb daca frecvanta a fost asa de slaba de la inceput si daca in afara de mincare, luminari si baie cu spuma, exista si un preludiu propriu zis care ii este adresat ei, fizic...sau sari pe ea din prima?

Ati discutat vreodata? Ea ce zice?

Parerea mea este ca "lipsa de chef" nu poate fi o stare parmanenta, trebuie sa existe un motiv cert.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

sexul este o problema de varietate,si odata instalata plictiseala, ... :flowers: :airkiss:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Normal ca exista un preludiu propriu zis....doar nu am venit din padure sa sar pe ea :airkiss: . Normal, inainte era altceva....cu timpul....deh...am incercat diferite chestii...parca le refuza pe toate...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
pffff.........pai cine sa va mai inteleaga frate... daca nu o ajut dupa aia zice k de ce nu o fac...acu tu imi zici ca daca o ajut nu e bine....lasa , ca acum e un maldar de vase in chiuveta, il voi lasa acolo sa zaca...hai sa incerc si varianta ta desi presimt scandal :airkiss:
are dreptate in ceea ce spune...fi mai "viril".....incearca sa substitui acele treburi asa zis femeiesti cu unele asa zis barbatestirepara prize prin casa ( chiar daca nu-s stricate....)..mergi cu masina la service....dar nu dintr-o data totul....zambaste tot timpul si mimeaza dezinteresul fata de sex...( e greu dar uneori functioneaza )( asa mi se intampla si mie cateodata.....cand spal vasele..imi aduce aminte ca nu am schimbat robinetul de la cismeaua din curte )
Normal ca exista un preludiu propriu zis....doar nu am venit din padure sa sar pe ea 8) . Normal, inainte era altceva....cu timpul....deh...am incercat diferite chestii...parca le refuza pe toate...
da-l dracu de preludiu...femeile mai vor sa fie si fu...te....nu numai iubite cu floricele si sampanii +betisoare aromate dracu....."sari " pe ea...( de cele mai multe ori asta isi doresc...un fu...ai scurt intens )alege locuri ciudate....te descurci tu... :flowers: 8) Editat de newtask

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
pffff.........pai cine sa va mai inteleaga frate... daca nu o ajut dupa aia zice k de ce nu o fac...acu tu imi zici ca daca o ajut nu e bine....lasa , ca acum e un maldar de vase in chiuveta, il voi lasa acolo sa zaca...hai sa incerc si varianta ta desi presimt scandal :suicide:

Lucrurile nu sunt chiar atat de simple.

Foarte multe se intampla sub radarul constiintei.

 

Citeam recent intr-un articol de pe la BBC parca despre un tip care impreuna cu sotia a luat decizia de a ramane el acasa sa aiba grija de copii si de ce mai trebuia facut prin casa. Ea avea un salariu mai frumusel si lui chiar ii placeau aspectele legate de casa. Incetul cu incetul ea si-a pierdut interesul in el si pana la urma s-a ajuns la divort el urmand sa piarda si custodia copiilor.

Se pare ca e ceva legat de perceptia femeii asupra genului asta de barbati. Nu e vina ei, nu o face constient dar totusi se intampla.

 

Ce poti face e sa renunti la temporal la sarnicile asociate traditional cu femeia gen gatit/spalat/calcat/etc.

Ii explici ei ca faci lucrul aceasta pentru ca se pare ca daca ti-ai asumat astfel de sarcini, casnicia voastra are de suferit.

Dupa ce lucrurile revin la normal ai sa fii mai mult decat disponibil sa-ti reasumi o parte din sarcini.

 

citeste si seria asta de articole:

http://youmeworks.com/languageoflove.html

 

e posibil sa-ti furnizeze o serie de indicii valoroase.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Cu alte cuvinte rolul barbatului este sa f.ta si sa se distreze... daca face chestii casnice ... femeia il lasa? :suicide: Nu de alta dar a mea nu functioneaza asa; poate ar trebui sa-i fac un upgrade

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
:suicide: poftim ??????? e clar...nu vom putea intelege niciodata modul de gandire al femeii !!!

 

Oricum aveti interesul sa va clarificati problema cat de repede. Daca acum cand sunteti singuri nu gasiti timpul si momentul potrivit pentru sex, ce veti face cand o sa aveti copii?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
pffff.........pai cine sa va mai inteleaga frate... daca nu o ajut dupa aia zice k de ce nu o fac...acu tu imi zici ca daca o ajut nu e bine....lasa , ca acum e un maldar de vase in chiuveta, il voi lasa acolo sa zaca...hai sa incerc si varianta ta desi presimt scandal :suicide:

schimbarea tre sa fie lina, sa nici nu observe cand nu mai speli tu vasele ci o face ea regulat ...

 

acum...cand ajunge acasa desfa o sampanie si du-o direct in pat si da-i o palma la curutz ca e chiuveta plina... apoi vedeti voi :P

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
:P poftim ??????? e clar...nu vom putea intelege niciodata modul de gandire al femeii !!!

niciodata nu ai sa poti atinge "performanta" asta.....

in cazul in care crezi ca ai reusit.....este prea tarziu pentru tine.....esti deja sub tratament, si poate legat de pat

......

:suicide:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

×