Sari la conținut
Forum Roportal
Al3xx

problema de cuplu

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Casatoriti de 1 an jumate (ne cunoastem si stam impreuna de 6 ani...subliniez stam impreuna ) , ne iubim , avem apartament , masina , slujbe ok, castigam bine , vacante cam pe unde ne dorim ... toate bune si frumoase...pana la sex (dragoste)... aici intervine problema. Ea considera ca acest lucru un stres !!! Eu cred ca nu poate fi altceva mai frumos decat sa faci dragoste cu femeia pe care o iubesti,cu cea pe care o consideri iubirea vietii tale . Nu putem sta separati unul de altul...daca ea sau eu trebuie sa plecam chiar si pentru o zi...vorbim la telefon o gramada, ne trimitem mesaje,etc. De inselat...nu se pune problema...eu unul nu am facut-o , iar ea...as putea baga mana in foc . Avem incredere unul in celalalat, se intampla sa mai iesim in oras un fara celalalt. Multi ne invidiaza pentru ca ne iubim atat de mult . Deci chiar toate bune si frumoase, pana la a face dragoste . Nu zic ca nu facem...dar mai rar... 1 data pe saptamana (cand sunt norocos)...odata la 2 saptamani, la 3 sau s-a intamplat si odata la 1 luna jumate ! Am incercat diverse : aproape de fiecare data o astept cu masa facuta , un masaj, o baie calda si plina de spuma , flori...toti de la servici de la ea se uita intr-un fel cand apar cu un buchet de trandafiri . Gelozie exista in limita normala (acceptabila). Am incercat si ceva afrodisiace...fara efect , probabil fiind cumparate de aici fiind si foarte slabe . Deci....ce e de facut ? Sa incercam la un doctor ? Sa incerc sa o fac geloasa putin mai mult ?

Am uitat sa precizez...eu 29 ani , ea 27 ... Astept sfaturi , pareri,etc .

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
aproape de fiecare data o astept cu masa facuta

 

uite aici marea greseala! ea are nevoie de un barbat nu de o ...muiere care face treburi in casa! am avut aceeasi problema in casatorie, nu imi venea sa fac dragoste cu el tocmai pentru ca nu il percepeam ca pe un barbat ci ca pe o entitate feminina...

 

so... fi barbat .. cum? nu stiu, intreaba barbatii

 

am deschis eu un topic la un moment dat sper sa-l gasesc

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

lipsa chef...stiu ca suna aiurea. De discomfort fizic nu e vorba. Mai mult nus ce sa spun....de fapt asta incerc sa aflu :airkiss:

ella...gresesti...k orice alt barbat cateodata nu am chef de facut nimic in casa...nici masa nici nimic altceva...si de aici incep intrebarile gen : Noi ce mancam ? Nu ai facut nimic in casa ... Puteai macar sa strangi acolo... etc. Si daca ma las in baza ei cu mancarea...mor de foame :flowers:

Editat de Al3xx

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

ea va incerca intodeauna sa te faca sa strangi patul in locul ei, sa faci mancare in locul ei .. din confort dar asta dauneaza grav libidoului...caic subcontient te considera egalul ei, prietenul ei nu BARBATUL ei ...

 

http://www.roportal.ro/discutii/index.php?...p;#entry1036802

 

masculinitatea ... asta excita femeile

 

iti zic sincer, 5 ani am stat intr-o stare de confort, era ajutoruil meu in casa dar la pat ...jale

 

acum cand eu sunt "supusa" barbatului ... trag de el! m-a si facut nimfomana si inainte mai aveam putin si credeam ca-s frigida :airkiss:

 

na, exces de sinceritate pt tine :flowers:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Poate o ai prea mica :airkiss: ... glumeam ...

Spune-i clar ca nu esti multumit de aspectul asta al vietii voastre. Si sa-ti explice care-i problema, ca tu vrei mai mult si mai des.. Dar stii cum e, cheful vine mancand si sunt persoane care nu au senzatia de foame :flowers: Si asta nu e vina anturajului. Deci nu va sarii niciodata pe tine ca are chef, eventual o face din obligarie. Singura solutie este sa fii mai insistent, dar nu ma refer verbal, poti sa ii dai de inteles ce doresti si altfel 8) Si sa alegi momentul potrivit, dar asta nu stiu eu sa ti-l spun

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
ea va incerca intodeauna sa te faca sa strangi patul in locul ei, sa faci mancare in locul ei .. din confort dar asta dauneaza grav libidoului...caic subcontient te considera egalul ei, prietenul ei nu BARBATUL ei ...

 

http://www.roportal.ro/discutii/index.php?...p;#entry1036802

 

masculinitatea ... asta excita femeile

 

iti zic sincer, 5 ani am stat intr-o stare de confort, era ajutoruil meu in casa dar la pat ...jale

 

acum cand eu sunt "supusa" barbatului ... trag de el! m-a si facut nimfomana si inainte mai aveam putin si credeam ca-s frigida :airkiss:

 

na, exces de sinceritate pt tine :flowers:

 

 

adica ceva de genul....sa nu o mai ajut , sa nu ma mai bag in treburile casnice ce trebuie facute de ea...sa ma doara putin la basca 8)

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

sa te doara la basca de treburile feminine ca sa ai mai mult timp sa fii barbat :airkiss:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

pffff.........pai cine sa va mai inteleaga frate... daca nu o ajut dupa aia zice k de ce nu o fac...acu tu imi zici ca daca o ajut nu e bine....lasa , ca acum e un maldar de vase in chiuveta, il voi lasa acolo sa zaca...hai sa incerc si varianta ta desi presimt scandal :airkiss:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

mai, nu stiu daca cineva de pe aici te poate ajuta in mod real cu problema ta. solutia dupa dupa parerea mea ar fi sa discutati foarte deschis despre situatia asta si sa incercati sa gasiti o solutie impreuna.

asa a fost dintotdeauna?

Editat de 9lives1left

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

×