Sari la conținut
Forum Roportal
Marius-Doru

Cat de geloasa esti?

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Ei, da, gelozia! Da, da, exact, acel sentiment pe care il resimti in ciuda ta, a vointei tale si a tot ceea ce se intampla in jurul tau. Amploarea sentimentului variaza de la o usoara intepatura a inimii la invidia camuflata in suras sau la suferinta aia surda care parca se incapataneaza sa nu-ti dea drumul. Tu cum stai la capitolul cu pricina? Si cam cat de geloasa te recunosti a fi?

 

1. Iti vezi iubitul in compania unei femei pe care nu o cunosti. Ce-ti spui?

 

a. Par a fi destul de intimi unul cu celalalt, sigur e ceva intre ei.

b. Trebuie neaparat sa merg la coafor. Ea arata impecabil!

c. Mmm, nu arata rau tipa

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Cunosti destul de bine sentimentul in cauza. Ca un ac in care te intepi inevitabil si destul de des. Si cum demulte ori te ranesti, ar fi mai bine sa te tii la adapost. Ce-ar fi sa faci o lista cu acele lucruri din viata ta pe care le iubesti, in functie de importanta, dupa care sa faci o lista cu ceea ce poti face sau cu ceea ce faci deja pentru a le obtine. Vei vedea ca iti va schimba viziunea si ca iti va merge mai bine.

 

mda ...interesant ..:airkiss:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Cunosti destul de bine sentimentul in cauza. Ca un ac in care te intepi inevitabil si destul de des. Si cum demulte ori te ranesti, ar fi mai bine sa te tii la adapost. Ce-ar fi sa faci o lista cu acele lucruri din viata ta pe care le iubesti, in functie de importanta, dupa care sa faci o lista cu ceea ce poti face sau cu ceea ce faci deja pentru a le obtine. Vei vedea ca iti va schimba viziunea si ca iti va merge mai bine.

 

mda ...interesant ..:flowers:

 

Indraznesc sa iti raspund ... Ce faci cand sentimentul de gelozie te acapareaza?

Opreste-te din a gandi negativ si reflecteaza asupra factorilor care au declansat acest sentiment... 8) :airkiss:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Nu pot sa-mi fac mai niciodata teste de genul asta ca de regula nu as da nici unul dintre raspunsurile in cauza. E deci imposibil sa aleg unul din trei cand spre exemplu toate trei raspunsurile gata date mi se par cretine.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Indraznesc sa iti raspund ... Ce faci cand sentimentul de gelozie te acapareaza?

Opreste-te din a gandi negativ si reflecteaza asupra factorilor care au declansat acest sentiment... :flowers: :airkiss:

 

 

am zis ..interesant ca de obicei desi ...recunosc ,sunt geloasa nu ma las condusa de ...ea ci eu o conduc ...de regula ...ma abtin de la comentarii ....

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

×