Sari la conținut
Forum Roportal
jet li

Polul Nord se dezgheata

Postări Recomandate

Faptul ca inca nu intelegi sau nu vrei sa accepti absurditatea afirmatiei tale in legatura cu capacitatea SUA si Canada de a satisface cererea de grau a 5,7 miliarde oameni pe o perioada de 4 ani cu productia lor pe 1 an, e grav. Pe mine nu ma deranjeaza ca nu ma treci tu pe lista ta, ci ca nu suporti ideea ca ai gresit si nu-ti asumi greseala, care in fond e omeneasca, in timp ce pe altii ii faci cu ou si cu otet cand gresesc. E o diferenta intre a "onora" tu pe cineva dandu-i dreptate din oficiu si a avea barbatia sa recunosti cand cineva iti arata o greseala.

Eu zic că am prezentat calculul respectiv c

Editat de harald

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Maniacule, mai lasă munţii, canioanele, deltele, lacurile şi tot ce mai vrei tu să cultivi cu gr

Editat de harald

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Nu crezi ca e mai corect sa mentii suprafata arabila ca punct de reper, si sa faci calculele in raport cu ea?

 

Editat de harald

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
... daca ai date (cifre) despre terenul arabil disponibil dar neutilizat al celor doua tari te rog sa le introduci in discutie astfel incat sa schimbam calculele corect, n-am nimic impotriva. Altfel te rog sa nu te mai ghidezi dupa marimea tarilor.

 

Cred că a aduna date c

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Cum o fi sa te citezi singur :shout:

E important pentru Arminius. Eu recunosc sincer, atunci c

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.

×