Sari la conținut
Forum Roportal
iepu'

Pete vinetii in apropierea ochilor

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

acum ceva timp cred ca 8 luni ceva de genul, mi-a aparut in jurul ochiului stang,o pata vinetie mica exact ca atnuci cand te lovesti dar nu e dureroasa doar outin inestetetica .in fine nu am dat importanta insa,de o luna de zile mi-a mai aparut inca una in jurul ochiului drept ca si cum as avea cearcane dar nu sunt ceracane,si sunt disperata ce sa fie oare?imi poate spune cineva daca s-a mai confruntat cu o astfel de situatie?va rog sa-mi spune-ti ce sa fac?am facut analizele de ficat si mi-au iesit bune (la medicover)am urmat 8 luni de zile un tratament cu un vaccin imunomodular si am luat roaccutane dar numai 4 luni,ce mama masii sa fie?mltumesc anticipat :bye:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Hm.Foarte ciudat.Ar trebui sa-ti faci analize mai amanuntite,la ochi si per ansamblu,de undeva trebuie sa fie problema..

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

problema nu vine de la ochi petele sunt simetrice in jurul ochilor,sunt localizate cam de unde incep pometii ca sa iti dai seama cam unde sunt deci nu au leg cu ochii ideea e ca de cand iau roaccutane mi-a aparut si a doua pata in viata mea nu am avut pete pe fata insa acest roaccutane este f nociv are multe efecte secundare afecteaza sistemul nervos da depresii,buleste ficatul insa e f bun ptr ten de asta l-am luat si trebuie sa il iau in continuare altfel degeaba am facut tratamentul,imi voi face alte noi investigatii ptr ca medicover cred ca e un rahat de clinica,pupici si merci :bye:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

nu cred ca e nimic grav

am un amic care i-au aparut niste pete asemanatoare in jurul ochilor si..nu prea la interesat...iar acum nu mai are nimic

dute la medic sa vezi despre ce e vorba.

nu e nimic grav...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×