Sari la conținut
Forum Roportal
unabletobenarcis

recuperare date

Postări Recomandate

povestea incepe o data cu momentul in care am descarcat ceva pachet de pe net pentru a afla un serial number... se pare ca era ceva trojan deoarece instantaneu am primit o groaza de erori si mi s a restartat laptopul am incercat sa rulez vista ul dar fara sperante se restarta non stop chiar si daca l as fi lasat o zi intreaga. ceea ce ma intereseaza pe mine este cum as putea sa recuperez datele de pe hdd. am primit o sugestie: cu un cablu usb conectat la un alt calculator, am facut asa dar nu a mers am nevoie de un anumit program? va rog ceva recomandari?? astept urgent multumesc!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
povestea incepe o data cu momentul in care am descarcat ceva pachet de pe net pentru a afla un serial number... se pare ca era ceva trojan deoarece instantaneu am primit o groaza de erori si mi s a restartat laptopul am incercat sa rulez vista ul dar fara sperante se restarta non stop chiar si daca l as fi lasat o zi intreaga. ceea ce ma intereseaza pe mine este cum as putea sa recuperez datele de pe hdd. am primit o sugestie: cu un cablu usb conectat la un alt calculator, am facut asa dar nu a mers am nevoie de un anumit program? va rog ceva recomandari?? astept urgent multumesc!

incearca sa intri in safemode....

vezi apoi cum faci....:)

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Poti sa bootezi de pe un LiveCD si sa copiezi datele pe o cheie USB

Sau sa scoti discul si sa folosesti un convertizor IDE2USB pe care-l conectezi la un alt calculator si copiezi asa datele. Convertizor de genul ala se gaseste in comert sau desfaci un disc USB extern (de 2,5 inches) si gasesti in el :)

S-ar putea sa existe si cablu de conversie 3,5 -> 2,5 care ti-ar permite sa pui discul intr-un desktop

 

Dupa ce reinstalezi totul nu uita sa-ti instalezi un antivirus si mai ales sa lucrezi cu un cont non-administrator

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

am avut trei partitii pe hard in urma unui prieten bine intentionat....sa zic asa....am deschis un fisier primit MS-DOS BATCH FILE si mi-a sters doua partitii de 200 de giga....mi-a ramas intacta doar partitia unde aveam instalat windows.daca ma poate ajuta cineva sa-mi recuperez datele ....un sfat.... un program.Am incercat cu recuva dar nu mi-a gasit nimic

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Am avut aceeiasi pb. Am rezolvat cu Recuva, insa nu uita trebuie sa instalezi hardul pe un alt sistem

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×