Sari la conținut
Forum Roportal
Pustnicul

Suntem singuri in univers ?

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Deceniile care au urmat celui de al II-lea Război Mondial au fost marcate nu numai de proliferarea uluitoare a cultelor orientale (mai ales

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Nu sunt, Doamne fereste, impotriva ta!!!

Ai totusi cateva opinii in dezacord cu al mele.Asta nu inseamna ca sunt impotriva ta!!Si nici tu impotriva mea, nu??

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Pustnicule, te ajut cu o treaba ca sa gasesti regulile forumului, caci poate nu sti unde sunt :

- din Forum, dai clic pe "Noutati pe Roportal", apoi clic pe "Important : Reguli de utilizare forum"

- vezi pct. 3, si te lamuresti cum e cu respectarea cerintelor forumului .

Cred ca iti dai seama ca nimeni nu are nimic cu de-ta personal.

Si acum o sugestie ; fi mai concis, nu reda pagini intregi din carti. E mai

corect sa spui parerea de-tale decat a autorului sau a evanghelistilor.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
OZN-uri au fost reperate si in antichitate. Pe vremea romanilor-cunoscutele "scuturi zburatoare"....

[snapbacca]41811[/snapbacca]

 

Nu prea sunt la curent cu scuturile zburatoare, dar am sa vad cum sta treaba si cu ele...

 

Dupa cartile sa.F. au urmat asa zisele semne pe cer ale farfuriilor zburatoare, apoi descoperirea unor extraterestii si a unui bolid spatial care a gresit traiectoria si sa-a infipt in planeta noastra... Hai sa fim seriosi oameni buni... Ce grozavie mai e si asta... In atatea milenii de cand a existat omenirea nu sa-a pomenit niciunde de alte civilizatii care traiesc in univers, decat acum in secolul nostru, parca nu e de ajuns cate sa-au abatut pe capul nostru... Sfanta Scriptura nu pomeneste nimic ca Dumnezeu ar mai fi creat si o alta lume...

Ne luam dupa literatura sa.F. si dupa filme.., asta e, astăzi filme ca E. te. - extraterestrul, 2001- Odiseea spatială, seria Războiul stelelor sau serialul Star Treca sunt la fel de vizionate ca

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Consideri curiozitatea si noutatea prostie?Interesul pentru necunoscut tot prostie,dar unde traiesti dumneata?Esti izolat de lume oare?Mental sau fizic,sau amandoua? :blinca:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Consideri curiozitatea si noutatea prostie?Interesul pentru necunoscut tot prostie,dar unde traiesti ... :blinca:

[snapbacca]42443[/snapbacca]

 

Unde am zis eu asa ceva?

 

Am zis eventual ca ma mir de prostia oamenilor, cat de usor sunt manipulati

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

×