Sari la conținut
Forum Roportal
padmini

Primul pas

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Femeile sunt considerate egale ale barbatului. Totusi, uneori nu se afla intr-o lumina prea buna daca fac ele primul pas intr-o relatie. Ce considerati in legatura cu primul pas intr-o relatie de dragoste? Rolul initiatorului apartine in continuare barbatului sau e preluat si de femeie? Ce parere aveti despre femeile care fac primul pas?

In ultimul timp e preluat de femei. Te ciupesc de fund, te iau de piept, iti spun ca vor sa mearga cu tine acasa, etc....

Dupa ce m-am intors acum din Scandinavia, totusi spun ca ale noastre sunt mai retinute decat fetele de acolo.

 

Personal, nu judec ca este ceva ciudat ca o femeie spune ce vrea si ia fraiele in mina. Din contra, o apreciez ca e cinstita. Dar, pot da si ele peste cazul in care si pe noi "ne doare capul", he, he........

Editat de zexelica

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
vezi cine stie? asta e cazul ideal. asa femeia se asigura ca obtine ce doreste, iar barbatul scapa cu orgoliul nesifonat.

 

:)

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Cine face primul pas ? Femeile au avut si pana acum initiativa primului pas numai ca au facut-o intr-um mod subtil si cred ca asa le sta mai bine. Pot sa incerce sa fie mai directe, dar contaza foarte mult cui se adreseaza, ce mentalitate are barbatul caruia se adreseaza. Daca vor neaparat ceva gasesc ele solutia, sunt mai abile ca barbatii !

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Deobicei fetele care fac primul pas si este mai indraznet si acelea care vor cu adevarat si nu se lasa batute

Sunt acelea care obtin ce vor ele de la viata

Imi place acest gen de fata :)

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Deobicei fetele care fac primul pas si este mai indraznet si acelea care vor cu adevarat si nu se lasa batute

Sunt acelea care obtin ce vor ele de la viata

Imi place acest gen de fata :)

Aha. Si mie. Nu neaparat ca le combini mai repede. Insa arata experienta si hotarare. Si.........o oarecare onestitate pe care se poate construi o prietenie.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

e bine sa mai fiu si astfel de fete

mai ales daca ii place de un baiat si ele mai timid...e chiar perfect daca face ea primul pas

multi dintre noi cred ca am fost timizi cand eram mai mici si ne placea de cineva..

Nu-i asa ca era frumos ca celalalt facea primul pas? :)

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
e bine sa mai fiu si astfel de fete

mai ales daca ii place de un baiat si ele mai timid...e chiar perfect daca face ea primul pas

multi dintre noi cred ca am fost timizi cand eram mai mici si ne placea de cineva..

Nu-i asa ca era frumos ca celalalt facea primul pas? :)

 

 

ce frumos o spuneti ...cand veti fi ....cei vizati o sa spuneti ...ce o vrea si ...de la mine ? nu folosesc cuvantul ,dar stiu ca va ganditi cu totii la el .....

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
ce frumos o spuneti ...cand veti fi ....cei vizati o sa spuneti ...ce o vrea si ...de la mine ? nu folosesc cuvantul ,dar stiu ca va ganditi cu totii la el .....

 

Nu este nimic nou. Asa gandesc si fetele cand sunt abordate de un baiat : ce o vrea si .....de la mine ? Daca exista atractie relatia se regleaza de la sine.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
ce frumos o spuneti ...cand veti fi ....cei vizati o sa spuneti ...ce o vrea si ...de la mine ? nu folosesc cuvantul ,dar stiu ca va ganditi cu totii la el .....

 

 

bani ? :)

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
e bine sa mai fiu si astfel de fetemai ales daca ii place de un baiat si ele mai timid...e chiar perfect daca face ea primul pasmulti dintre noi cred ca am fost timizi cand eram mai mici si ne placea de cineva..Nu-i asa ca era frumos ca celalalt facea primul pas? 8)
deci ...tu esti una din ele ...felicitari ...cum te privesc barbatii cand faci primul pas ?vezi unde calci ...ca sunt cam multe canale fara capac :P
bani ? :)
da ...de spaclu sa dezlipim fetele astea cu ...initiativa de ...baietii acestia ....timizi ...;)

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

×