Sari la conținut
Forum Roportal
Lion79

scrisoare

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

cand te-ai trezit de dimineatza m-am uitat atent la tine si ma gandeam ca imi vei vorbi,ma gandeam ca imi vei multumi pentru ziua de ieri.dar am vazut ca nici nu m-ai observat.te gandeai mai mult la cu ce sa te imbraci si la cum sa iesi mai repede din casa ca sa nu intarzi la munca.

.....

speram...stiam..mai aveam timp..doar un moment..doar un simplu salut..dar aveai alte treburi mai importante de facut.asa ca..am vrut sa isi usurez ziua si ti-am luminat-o frumos,am asezat frumos toate culorile din curcubeu..si ,in speranta ca poate ma vei auzi,am dat drumul pasarilor sa ciripeasca.

dar tu nu le-ai observat...

......

Cat timp ai fost la munca te-am urmarit si am asteptat.stiam ca in ciuda faptului ca aveai foarte multe de facut,imi puteai acorda si mie cateva minute.

cand sa te intorci acasa am observat ai obosit foarte tare,si in speranta ca te voi ajuta sa te relaxezi,am dat drumul ploilor sa te racoreasca.ma gandeam ca iti fac un bine..si cu ocazia asta iti aminteai si de mine.dar te-ai enervat si m-ai injurat.

voiam doar sa vorbesti cu mine..si stiam..mai aveam timp

......

dupa aia,ai ajuns acasa..ai dat drumul la televizor.am asteptat rabdator sa mananci si apoi sa te uiti la televizor.asteptam sa vorbesti cu mine.dar iar nu mi-ai vorbit..

apoi am observat ca obosisei,si am intunecat cerurile.dar nu te-am lasat in intuneric.am aprins milioane de luminite pe cer.era foarte frumos..dar nu ai avut timp sa admiri..

......

cand a venit ora de culcare mi-am dat seama ca obosisei extrem de mult si dupa ce le-ai spus celorlalti noapte buna te-ai bagat in pat si ai adormit aproape instantaneu.ma gandeam ca macar atunci vei vorbi cu mine dar tot nu ai vorbit..

ti-am trimis vise frumoase ca sa dormi mult mai bine..

nu e nici o problema..e normal ca de multe ori sa ma ignori..

........

 

sa stii ca sunt mult mai rabdator decat iti poti imagina.ceea ce vreau sa te invat si pe tine e sa fii la randul tau foarte rabdator cu ceilalti.

TE IUBESC atat de mult incat VREAU sa vorbesti cu mine in fiecare zi.

Toate frumsetile astea sunt pentru tine..

Uite..incepe o noua zi..iti trimit toata dragostea mea..sper sa ai o zi minunata

Cu drag,Dumnezeu

 

P.S.

ai timp sa citesti scrisoarea asta?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
cand te-ai trezit de dimineatza m-am uitat atent la tine si ma gandeam ca imi vei vorbi,ma gandeam ca imi vei multumi pentru ziua de ieri.dar am vazut ca nici nu m-ai observat.te gandeai mai mult la cu ce sa te imbraci si la cum sa iesi mai repede din casa ca sa nu intarzi la munca.

.....

speram...stiam..mai aveam timp..doar un moment..doar un simplu salut..dar aveai alte treburi mai importante de facut.asa ca..am vrut sa isi usurez ziua si ti-am luminat-o frumos,am asezat frumos toate culorile din curcubeu..si ,in speranta ca poate ma vei auzi,am dat drumul pasarilor sa ciripeasca.

dar tu nu le-ai observat...

......

Cat timp ai fost la munca te-am urmarit si am asteptat.stiam ca in ciuda faptului ca aveai foarte multe de facut,imi puteai acorda si mie cateva minute.

cand sa te intorci acasa am observat ai obosit foarte tare,si in speranta ca te voi ajuta sa te relaxezi,am dat drumul ploilor sa te racoreasca.ma gandeam ca iti fac un bine..si cu ocazia asta iti aminteai si de mine.dar te-ai enervat si m-ai injurat.

voiam doar sa vorbesti cu mine..si stiam..mai aveam timp

......

dupa aia,ai ajuns acasa..ai dat drumul la televizor.am asteptat rabdator sa mananci si apoi sa te uiti la televizor.asteptam sa vorbesti cu mine.dar iar nu mi-ai vorbit..

apoi am observat ca obosisei,si am intunecat cerurile.dar nu te-am lasat in intuneric.am aprins milioane de luminite pe cer.era foarte frumos..dar nu ai avut timp sa admiri..

......

cand a venit ora de culcare mi-am dat seama ca obosisei extrem de mult si dupa ce le-ai spus celorlalti noapte buna te-ai bagat in pat si ai adormit aproape instantaneu.ma gandeam ca macar atunci vei vorbi cu mine dar tot nu ai vorbit..

ti-am trimis vise frumoase ca sa dormi mult mai bine..

nu e nici o problema..e normal ca de multe ori sa ma ignori..

........

 

sa stii ca sunt mult mai rabdator decat iti poti imagina.ceea ce vreau sa te invat si pe tine e sa fii la randul tau foarte rabdator cu ceilalti.

TE IUBESC atat de mult incat VREAU sa vorbesti cu mine in fiecare zi.

Toate frumsetile astea sunt pentru tine..

Uite..incepe o noua zi..iti trimit toata dragostea mea..sper sa ai o zi minunata

Cu drag,Dumnezeu

 

P.S.

ai timp sa citesti scrisoarea asta?

 

Am avut timp s-o citesc si mi-a facut placere sa o recitesc.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
cand te-ai trezit de dimineatza m-am uitat atent la tine si ma gandeam ca imi vei vorbi,ma gandeam ca imi vei multumi pentru ziua de ieri.dar am vazut ca nici nu m-ai observat.te gandeai mai mult la cu ce sa te imbraci si la cum sa iesi mai repede din casa ca sa nu intarzi la munca.

.....

spera m...stiam..mai aveam timp..doar un moment..doar un simplu salut..dar aveai alte treburi mai importante de facut.asa ca..am vrut sa isi usurez ziua si ti-am luminat-o frumos,am asezat frumos toate culorile din curcubeu..si ,in speranta ca poate ma vei auzi,am dat drumul pasarilor sa ciripeasca.

dar tu nu le-ai observat...

......

Cat timp ai fost la munca te-am urmarit si am asteptat.stiam ca in ciuda faptului ca aveai foarte multe de facut,imi puteai acorda si mie cateva minute.

cand sa te intorci acasa am observat ai obosit foarte tare,si in speranta ca te voi ajuta sa te relaxezi,am dat drumul ploilor sa te racoreasca.ma gandeam ca iti fac un bine..si cu ocazia asta iti aminteai si de mine.dar te-ai enervat si m-ai injurat.

voiam doar sa vorbesti cu mine..si stiam..mai aveam timp

......

dupa aia,ai ajuns acasa..ai dat drumul la televizor.am asteptat rabdator sa mananci si apoi sa te uiti la televizor.asteptam sa vorbesti cu mine.dar iar nu mi-ai vorbit..

apoi am observat ca obosisei,si am intunecat cerurile.dar nu te-am lasat in intuneric.am aprins milioane de luminite pe cer.era foarte frumos..dar nu ai avut timp sa admiri..

......

cand a venit ora de culcare mi-am dat seama ca obosisei extrem de mult si dupa ce le-ai spus celorlalti noapte buna te-ai bagat in pat si ai adormit aproape instantaneu.ma gandeam ca macar atunci vei vorbi cu mine dar tot nu ai vorbit..

ti-am trimis vise frumoase ca sa dormi mult mai bine..

nu e nici o problema..e normal ca de multe ori sa ma ignori..

........

 

sa stii ca sunt mult mai rabdator decat iti poti imagina.ceea ce vreau sa te invat si pe tine e sa fii la randul tau foarte rabdator cu ceilalti.

TE IUBESC atat de mult incat VREAU sa vorbesti cu mine in fiecare zi.

Toate frumsetile astea sunt pentru tine..

Uite..incepe o noua zi..iti trimit toata dragostea mea..sper sa ai o zi minunata

Cu drag,Dumnezeu

 

P.S.

ai timp sa citesti scrisoarea asta?

Dureros de adevarat ceea ce scrie in aceasta "scrisoare".Insa cei care vor tresari vor fi doar cei ce il recunosc pe Dumnezeu.Ceilalti vor ramane nepasatori sau vor veni ca asta dinainte cu zei si zeite cu coarne.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Dureros de adevarat ceea ce scrie in aceasta "scrisoare".Insa cei care vor tresari vor fi doar cei ce il recunosc pe Dumnezeu.Ceilalti vor ramane nepasatori sau vor veni ca asta dinainte cu zei si zeite cu coarne

Care este problema ca sunt zei cu coarne sau zeite? Importanta este ideea unui spirit superior, principiul, si ca recunosc existenta unei fiinte superioare.

  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.

×