Sari la conținut
Forum Roportal
Pustnicul

Despre duhurile diavolesti

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

C

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
diavolii au aparut cind sa-a inventat banul .!

[snapbacca]41813[/snapbacca]

 

 

::o:: ::doh:: ::-: :evil:

N-ai ghicit tot!!!Banul e numai ochiul dracului!

Mai incearca!!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Daca trebuie sa fie armonie peste tot, atunci cand a aparut "binele" a aparut si "raul". Dar de aici apar concluzii de mi-e si frica sa ma gandesc la ele...Sa vedem ce zice insa cartea...! Cine ne spune ?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

diavolii sunt si ei niste ingeri numai ca ei se -ocupa' cu defectele oamenilor,cu rautateaetc.eu cred ca au aparut toti odata ,doar ca fiecareare-meseria' lui. NU EXISTA BINE FARA RAU SI NICI RAU FARA BINE!!

 

fara rau nu am sti care e binele si invers. nu ai cum sa negi existenta raului asa cum nu poti sa o negi nici pe cea a binelui.putem poate sa spunem ca nu exista dumnezeu dar nu putem spune ca nu exista 2 forte aparute la inceputurile inceputurilor.

 

de crezut cred si eu in ceva.sa o luam pe calea fizica.totul se spune ca sa-a format cu explozia -BIG BEN'- deci ezista o energie o forta....ei bine eu cred in acea forta pe o puteti numi dumnezeu. allah.etc, dar ea exista.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Oameni buni, ati fost vreodata martori la o exorcizare? Credeti-ma ca nu este ceva placut, nici pe departe. Este unul dintre cele mai de speriat ritualuri.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Daca  trebuie  sa  fie  armonie  peste  tot,  atunci  cand  a  aparut  "binele"  a  aparut  si  "raul". Dar  de  aici  apar  concluzii de  mi-e  si  frica  sa  ma  gandesc  la  ele...Sa  vedem  ce  zice  insa  cartea...!  Cine  ne  spune ?

[snapbacca]41836[/snapbacca]

 

caoooorecat!!! principiul naturii: nu este lumina fara umbra, rau fara bine, nu exista absolut, totul este relativ- astea sunt percepte care nu stiu ncum dar UNORA nu le convine de loc!!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

×