Sari la conținut
Forum Roportal
irina ivan

Tumora canal anal cu extensie in rect

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

buna, e prima data cand intru pe vreun forum, dar sunt de-a dreptu' disperata...ca majoritatea de aici. Mama mea, un inger de 53 de ani... a inceput sa aiba dureri si diaree, etc...tot tacamul..de ceva luni. de jena nu a spus nimanui. am aflat intr-un final si am dus-o sa i se faca colonoscopie, rezultatul a fost rau. imi permit sa va scriu tot pentru ca sunt inca foarte dezinformata:

 

" fragmente cu structuri de canal anal cu epiteliu de tranzitie cu modificari realizand o poliferare de celule maligne de dimensiuni mici monomorfe, indice mitotic mic cu dispozitie in palisada; dezvoltare intraepiteliala si invazie locala; extensie in fragmente cu structura de mucoasa rectala"

rezultatul biopsiei a venit pe 31 aug seara, iar de maine incep sa alerg prin spitale si medici. Am decis sa nu ii spun inca. nu e deloc puternica si din cate stiu, psiicul e foarte important.

 

va rog! sfatuiti-ma! incotro o apuc? primii pasi? doctori buni?

 

va multumesc din suflet

 

irina

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
buna, e prima data cand intru pe vreun forum, dar sunt de-a dreptu' disperata...ca majoritatea de aici. Mama mea, un inger de 53 de ani... a inceput sa aiba dureri si diaree, etc...tot tacamul..de ceva luni. de jena nu a spus nimanui. am aflat intr-un final si am dus-o sa i se faca colonoscopie, rezultatul a fost rau. imi permit sa va scriu tot pentru ca sunt inca foarte dezinformata:

 

" fragmente cu structuri de canal anal cu epiteliu de tranzitie cu modificari realizand o poliferare de celule maligne de dimensiuni mici monomorfe, indice mitotic mic cu dispozitie in palisada; dezvoltare intraepiteliala si invazie locala; extensie in fragmente cu structura de mucoasa rectala"

rezultatul biopsiei a venit pe 31 aug seara, iar de maine incep sa alerg prin spitale si medici. Am decis sa nu ii spun inca. nu e deloc puternica si din cate stiu, psiicul e foarte important.

 

va rog! sfatuiti-ma! incotro o apuc? primii pasi? doctori buni?

 

va multumesc din suflet

 

irina

da-mi o adresa de email si vorbim mai multe

multa iubire

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
da-mi o adresa de email si vorbim mai multe

multa iubire

 

Ascultatorule, daca poti da sfaturi pertinente fa-o public, astfel poate le vei fi de ajutor si altora care doar citesc despre problema in cauza.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Ascultatorule, daca poti da sfaturi pertinente fa-o public, astfel poate le vei fi de ajutor si altora care doar citesc despre problema in cauza.

nu se poate vorbi la general.... fiecare organism e diferit si necesita diferentierea.... :bye:

multa iubire

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×