Sari la conținut
Forum Roportal
Nady

Astrele predispun, omul dispune

Postări Recomandate

Intrebarea mea este pana unde au efect astrele in viata noastra?

 

Astrologia ne spune ce personalitate avem, ce inclinatii si ce meserii vom face cu succes in viata asta, cum vom fi in dragoste, cum vom sta cu banii, cum va fi anul cutare, decada cutare sau, uneori, chiar minutul x, secunda y.

Conform astrologiei toata omenirea ar trebuie sa se imparta in 12 categorii de oameni, iar fiecare om dintro categorie sa aibe aceiasi personalitate si sa treaca prin aceleasi intamplari ca toti ceilalti din zodia lui.

 

Adica, dau un exemplu: eu sunt varsator, si cunosc multi varsatori. Eu si varsatorii din aturajul meu ar trebui sa avem aceiasi personalitate si aceleasi ipostaze ale vietii in acelasi timp.

 

Ei bine, noi stim ca nu se intampla exact asa. Oamenii nu sunt chiar atat de asemanatori si viata este mult mai colorata decat o predictie generala cu privire la o zodie sau alta.

 

Explicatia astrologilor este: astrele predispun, omul dispune.

 

Va invit sa verificam predictiile.

Adica sa le comparam cu propria noastra viata si sa vedem cat a fost predispus si cat am dispus noi.

 

In saptamana care urmeaza am auzit ca varsatorilor le va merge f rau in relatiile de familie, deciziile din plan profesional si nici cu finantele nu vor sta asa bine. - la b1 am auzit ceva de genul asta.

 

Va rog sa-mi comfirmati sau corectati predictia pentru varsatori daca o cunoasteti.

Vreau sa vad daca in saptamana care urmeaza se adevereste intro masura mai mare sau mai mica.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
care alti factori? pot sa iau horoscopul ca pe un ghid sau nu?

Adica se refera si la ascendent.

Una este zodia in care te-ai nascut ,dar data, ora si locul dau ascendentul in alta zodie .

Si poti lua horoscopul ca pe un ghid , doar daca este personalizat, facut pentru tine aparte .:)

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Adica se refera si la ascendent.

Una este zodia in care te-ai nascut ,dar data, ora si locul dau ascendentul in alta zodie .

Si poti lua horoscopul ca pe un ghid , doar daca este personalizat, facut pentru tine aparte .:)

 

 

bun, sa presupunem ca stiu ce inseamna un horoscop personalizat.

 

Propunerea mea este sa-l testam, adica sa-l comparam cu viata reala.

Eu sunt curioasa cat din acest horoscop personalizat se adevereste.

Nu contest astrologia, poate fi o stiinta. Dar ca orice stiinta trebuie dovedita..

Si cum altfel decat prin testare .

 

Poate imi spune-ti si voi cat la suta si de cate ori vi s-a implinit horoscopul!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
bun, sa presupunem ca stiu ce inseamna un horoscop personalizat.

 

Propunerea mea este sa-l testam, adica sa-l comparam cu viata reala.

Eu sunt curioasa cat din acest horoscop personalizat se adevereste.

Nu contest astrologia, poate fi o stiinta. Dar ca orice stiinta trebuie dovedita..

Si cum altfel decat prin testare .

 

Poate imi spune-ti si voi cat la suta si de cate ori vi s-a implinit horoscopul!

Acum depinde de fiecare ..al meu a fost corect 90 % ..iar ca previziuni, tot cam asa ,dar depinde de fiecare cum percepe si crede .:bye: sau intelege .

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Nu suntem toti o apa si-un pamint.Astrologic, toti suntem Apa, Pamint, Foc si Aer.

Poate imi spune-ti si voi cat la suta si de cate ori vi s-a implinit horoscopul!
Dar de ce? Credinta ta depinde de convingerile altora, sau de ce stii, simti si crezi tu?Spune-ti tu singura cit la suta ti s-a implinit horoscopul, prognoza meteo, cea medicala si asteptarile tale pe baza statisticilor politice...Viata e ceva ce trebuie sa cercetezi tu insuti, nu sa copiezi rezultatele altora ca si cum ele ar trebui sa fie valabile oricind si pentru tine...Parerea mea.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
bun, sa presupunem ca stiu ce inseamna un horoscop personalizat.

 

Propunerea mea este sa-l testam, adica sa-l comparam cu viata reala.

Eu sunt curioasa cat din acest horoscop personalizat se adevereste.

Nu contest astrologia, poate fi o stiinta. Dar ca orice stiinta trebuie dovedita..

Si cum altfel decat prin testare .

 

Poate imi spune-ti si voi cat la suta si de cate ori vi s-a implinit horoscopul!

1.Cite din diagnosticele puse de medic au fost corecte? :o:

2.Mie,intotdeauna...totul....100%!

Editat de Bagherra

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.

×