Sari la conținut
Forum Roportal
Inger Sedat

Roata se intoarce intotdeauna.

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Deoarece simtim sau nu simtim si actionam in consecinta. Da, l-am iubit, nu-l mai iubesc. Ma gandesc la el, sufera. Imi dau seama ca e groaznic. Dar totusi plec. De ce? Pentru ca imi caut binele. Langa el nu mai imi este bine. Am de ales intre un ipotetic bine al lui si un bine al meu. Mustrari de constiinta, reprosuri, regrete. Dar pana la urma plec. Nu se poate altfel.

Da, cateodata e mai bine sa pleci. Te felicit daca ai puterea asta! :cheer:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Nu ma felicita, deoarece e o ipoteza in care eu nu mai simt iubire. Nu e nimic care sa merite felicitari. Caci daca eu as fi cea care inca mai iubeste, m-as umili, nu as pleca. :cheer:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Nu ma felicita, deoarece e o ipoteza in care eu nu mai simt iubire. Nu e nimic care sa merite felicitari. Caci daca eu as fi cea care inca mai iubeste, m-as umili, nu as pleca. :yawn:
Felicitarile erau pentru ca ai gasit puterea sa pleci, oricare ar fi motivul. Sa vrei sa-ti fie mai bine. Atat. Restul? E viata voastra...
adica tu pleci fiindca de fapt, nu-l mai iubesti... :yawn: si atunci care-i chestia cu binele ?cauti altul l
Editat de BettyHelena

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

:cheer:

in primu rand< Dar ne gandim prea putin la motivul pentru care trecem prin asta> nu sunt neaparat d acord cu asta...depinde mult de persoana...cre k nu exista viata fara suferinta....ma refer mai ales <e zice ca in iubire ajungem sa provocam suferinta celueu zic k nu ar trebui sa schimbam nimik pt k oricum o sa ajungem sa suferimi de langa noi fara sa vrem, iar la randu nostru suferim la fel de mult din cauza asta.De ce???? >

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

se intoarce uneori roata...si poate cand te astepti mai putin

insa...pendula nu merge niciodata inapoi

ce e ingropat, ingropat ramane

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Ridicarea nivelului de energie

O interpretare stiintifica despre cum ne putem ridica nivelul de energie

 

 

 

 

Conform fizicii quantice si stiintei moderne, noi incercam sa atingem un nevel mai inalt de energie necesar ca sa putem intra in universul constiintei integrate indestructibile din Hyperspatiu.

 

Insa nu toti reusim.

 

Fizica moderna, mecanica quantica, teoria super stringurilor, toate tintesc spre existenta moduleleor de energie a punctului zero sau forme de viata care necesita nivele mai inalte de concentrare de energie spre a intra in Constiinta Integrata care tine la un loc toata Creatia, o mentine la fel sau chiar periodic o distruge recicland astfel existenta.

 

Existenta spatiala fizica este doar o iluzie dar arata o uimitoare oportunitate pentru existenta noastra actuala ca sa ne ridicam nivelul energetic in Hyperspatiu.

 

Stiinta arata pentru prima data acum ca radiatia gravitationala combinata cu cea electromagnetica a modulelor de energie sau formelor de viata, au primit o baza scalara si chiar cateodata o schimbare directionala, cand intr-o dimensiune a timpului specifica, noi facem ceva care implica sacrificiu.

 

De exemplu, iertand pe cineva care ne-a ranit, ne ridicam enorm nivelul de energie.

 

Stiind ca am ranit pe cineva, ne va genera automat un nivel scazut de energie.

 

Compasiunea, iubirea, iertarea, grija avuta pentru cineva care este fara ajutor, toata implica sacrificiu.

 

Si sacrificiul, in termeni fizici spatiali, este ceea ce ne poate ridica nivelul de energie.

 

Razbunarea este fara folos intrucat reprezinta o ocazie pierduta de a ne ridica energia pe care am fi putut-o avea prin iertare.

 

Foarte putine fiinte umane inteleg si urmeza faptele pe care stiinta moderna e energiei punctului zero ni le reveleza pentru prima data.

 

 

http://esoterism.ro/ro/nivelenergie.php

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

in concluzie pentru mine nu e important daca roata se invarte sau nu.ce a fost a fost,putin imi pasa de ce se intampla cu persoana respectiva.nu ma incalzeste cu nimic sa aflu ca trece prin ce am trecut eu.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
se intoarce uneori roata...si poate cand te astepti mai putin

insa...pendula nu merge niciodata inapoi

ce e ingropat, ingropat ramane

Putem opri si inversa timpul.

 

 

 

Savantii au descoperit ceva ce ne-ar putea schimba viata pentru totdeauna.

 

Putem sa oprim sau sa inversam timpul cu ajutorul radiatiei gravitationale.

 

Radiatia gravitationala este pentru gravitatie ceea ce este lumina pentru electromagnetism.

 

Ea se produce atunci cand orice corp care are o masa, este accelerat.

 

Radiatia gravitationala este slaba pentru ca tehnologia terestra actuala nu o poate detecta bine.

 

Ea poate fi uriasa atunci cand au loc coliziuni intre supernove sau gauri negre.

 

Undele gravitationale au o interesanta matrice de polarizare care cauzeaza expansiunea obiectelor intr-o directie, in timp ce se contracta pe directia perpendiculara.

 

Undele gravitationale sunt fluctuatii in metrica tensoare a spatiu-timpului.

 

Pentru prima data, fizicienii contemporani au descoperit ca radiatia gravitationala poate sa modifice curbura spatio-temporala in sensul opririi sau chiar inversarii timpului.

 

Acest lucru ar putea fi primul indiciu ca o masina a timpului ar putea fi inventata.

 

http://esoterism.ro/ro/opriretimp.php

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×