Sari la conținut
Forum Roportal
Maryk

Fibrom uterin si hepatita C

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Matusa mea are Hepatita C de peste 20 ani si in urma cu 2 ani a fost diagnosticata si cu fibrom uterin. Medicul a refuzat sa o opereze. Nu inteleg de ce, ea face tratament cu interferon si se simte bine. Mai mult zice ca i-a interzis si orice contact sexual. Asa sa fie? Eu as zice ca se cam preface si isi cam bate joc de unchiul meu. Gresesc? Astept un raspuns urgent. Tin mult la unchiul meu si nu-mi place sa vad cum sufera din cauza sotiei sale. Multumesc.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Matusa mea are Hepatita C de peste 20 ani si in urma cu 2 ani a fost diagnosticata si cu fibrom uterin. Medicul a refuzat sa o opereze. Nu inteleg de ce, ea face tratament cu interferon si se simte bine. Mai mult zice ca i-a interzis si orice contact sexual. Asa sa fie? Eu as zice ca se cam preface si isi cam bate joc de unchiul meu. Gresesc? Astept un raspuns urgent. Tin mult la unchiul meu si nu-mi place sa vad cum sufera din cauza sotiei sale. Multumesc.

Hepatita C face parte din cadrul BTS( boli cu transmitere sexuala). Insa contactul poate avea loc si cu protectie( prezervativ). Medicul sigur i-a arata si alternativa, insa e clar ca ea nu este dispusa psihic sa mai aiba relatii intime cu sotul, asa ca foloseste terapia drept motivatie. Daca nu doreste, este cel mai corect sa ii fie respectata dorinta. Probabil ca daca sotul ar sti sa ii arate afectiunea cuvenita , si sa ii ofere si suportul moral adecvat, isi va revizui ea singura opinia asupra "interdictiei medicale" :dance2:

Abuzand psihic de ea, si fortand situatia, nu va obtine decat victimizari din partea ei, precum si reprosuri fata de neintelegerea manifestata. Asa ca solutia cea mai buna este sa ii ofere afectiunea necesara( pe care cred ca nu i-a oferit-o in ultima vreme, din moment ce ea a ales aceasta cale de a se feri de el).

Editat de Anya2007

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×