Sari la conținut
Forum Roportal
arrriana

broscuta de florida

Postări Recomandate

am de vreo trei saptamani o broscuta de florida de vreo 4-5 cm, deci e mica. Ii dau de mancare viermisori, cine mi-a adus-o mi-a zis sa ii dau numai 2-3 pe zi, dar ea ar manca si mai mult. E rau daca ii dau mancare de mai multe ori pe zi? Nici nu as incerca alta mancare ca mi-e frica sa nu ii faca rau. Ea se simte foarte bine, inoata, sta pe pietre, o mai scot "la plimbare" pe pat, e foarte vioaie :hi:. o cheama cleopatra ;)

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

ok , in ritmul asta cleopatra nu se va mai ridica la suprafata , caci ii va atarna curu' greu . ;)

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Dai cat ti-a spus, ca altfel poate pati ceva .:hi:

 

Apoi poate incepe sa si cante ..Ghita, te-astept diseara la portita ....Ghita.. ;)

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

poate o taie de ignat ? ;)

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

cum sa o tai de ignat?:hi:)) pai, ea e asa scumpa si e asa de flamanda si... nush... mi-e mila sa nu ii dau de mancare, nici nu pot sa mananc in fata ei ca am impresia ca vrea si ea. Pai, daca ar sta in mediul ei natural, nu ar manca mai mult? adica tot ce-ar gasi?;)

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
... nush... mi-e mila sa nu ii dau de mancare, nici nu pot sa mananc in fata ei ca am impresia ca vrea si ea.

 

poate iesiti si la Mc. impreuna, un cheesburger, o atentie ... :hi:

 

chiar , cartofi prajiti mananca ? ;)

Editat de Ravl

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
cum sa o tai de ignat?:))) pai, ea e asa scumpa si e asa de flamanda si... nush... mi-e mila sa nu ii dau de mancare, nici nu pot sa mananc in fata ei ca am impresia ca vrea si ea. Pai, daca ar sta in mediul ei natural, nu ar manca mai mult? adica tot ce-ar gasi?8)

Nu.

Tu crezi ca in mediul ei natural , este mancare asa ..la discretie ? :hi:

..unde pui ca trebuie sa aiba si grija sa ..nu fie ea ,felul principal.. ;)

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

am inteles... o sa inchid ochii cand mai vrea de mancare si o sa ii zic NU :hi: 8) numai ca nu prea intelege ce ii spun ;)

Editat de arrriana

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
am inteles... o sa inchid ochii cand mai vrea de mancare si o sa ii zic NU 8) :) numai ca nu prea intelege ce ii spun ;)

 

 

arrriana...mie foame

vreau si eu la mc din ora in ora :roll:)

sa sti ca imi place si KFC-ul si pizza hut...

Asa ca...pot fi si eu ca o broscuta?:lol: :hi:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.

×