Sari la conținut
Forum Roportal
HellenaJ

Tequila,sare si...stele

Postări Recomandate

Probabil asta ar trebui sa scrie pe oglinda din baia ta,acolo unde oricine o poate citi in fiecare zi.

1.Sunt cel putin 2 oameni pe lumea asta pentru care ai fi gata sa mori.

2.Cel putin 15 persoane din lumea asta te iubesc intr-un fel sau altul.

3.Singurul motiv pentru care cineva te-ar uri este pentru ca doreste sa fie exact ca si tine.

4.Un zambet de al tau poate bucura pe oricine,chiar si pe cei care nu te plac.

5.In fiecare seara cineva se gandeste la tine inainte de a adormi.

6.Insemi totul pentru cineva.

7.Esti deosebit si unic.

8.Cineva despre care tu nici macar nu stii ca exista,te iubeste.

9.Cand faci cea mai mare greseala,ceva bun iese din asta.

10.Cand crezi ca lumea asta ti-a intors spatele,mai uita-te o data.

11.Intodeauna adu-ti aminte de complimentele primite.Uita remarcile neplacute.

 

Cand viata iti da cateva lamai...,cere ceva tequila,sare si...cheama-ma!

 

Prietenii buni sunt asemeni stelelor..Nu-i vezi intotdeauna,dar stii ca mereu sunt acolo.

 

Oricand Dumnezeu inchide o usa,intotdeauna iti deschide o alta usa,chiar daca uneori pare ca e iadul pe pamant.

 

Imi doresc mai degraba un trandafir si o vorba buna de la un prieten cat mai sunt inca aici,decat un camion plin de jerbe atunci cand m-am dus..

 

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Poate ca asa e. Dar, vezi, cand se intampla alea rele, nu mai ai ochi sa le mai vezi si pe alea bune.
Pe moment, poate. Dar dupa ce apele se limpezesc...iti dai seama cat de importanta esti! Nu esti tu cea mai importanta persoana din lume? Daca nu pentru altii, macar pentru tine! ;)
Probabil asta ar trebui sa scrie pe oglinda din baia ta,acolo unde oricine o poate citi in fiecare zi. 1.Sunt cel putin 2 oameni pe lumea asta pentru care ai fi gata sa mori. 2.Cel putin 15 persoane din lumea asta te iubesc intr-un fel sau altul. 3.Singurul motiv pentru care cineva te-ar uri este pentru ca doreste sa fie exact ca si tine. 4.Un zambet de al tau poate bucura pe oricine,chiar si pe cei care nu te plac. 5.In fiecare seara cineva se gandeste la tine inainte de a adormi. 6.Insemi totul pentru cineva. 7.Esti deosebit si unic. 8.Cineva despre care tu nici macar nu stii ca exista,te iubeste. 9.Cand faci cea mai mare greseala,ceva bun iese din asta. 10.Cand crezi ca lumea asta ti-a intors spatele,mai uita-te o data. 11.Intodeauna adu-ti aminte de complimentele primite.Uita remarcile neplacute. Cand viata iti da cateva lamai...,cere ceva tequila,sare si...cheama-ma! Prietenii buni sunt asemeni stelelor..Nu-i vezi intotdeauna,dar stii ca mereu sunt acolo. Oricand Dumnezeu inchide o usa,intotdeauna iti deschide o alta usa,chiar daca uneori pare ca e iadul pe pamant. Imi doresc mai degraba un trandafir si o vorba buna de la un prieten cat mai sunt inca aici,decat un camion plin de jerbe atunci cand m-am dus..
Ce ai boldit tu e exact ceea ce gandesc si eu , prefer trandafirul viu pentru o persoana vie, detest floarea pe un "fost"! Legenda: maro: da, asta se mi intampla, e vorba de iubire, curaj si caldura umana! : A iubi, a fi iubit. :D verde: din pacate e perfect adevarat si demonstrat, oameni rai...bleah!rosu: aici e mai nimerit decat oriunde, asa este!mov: e ceva mai greu dar e posibil, merita incercarea! Editat de Arrivederci!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Probabil asta ar trebui sa scrie pe oglinda din baia ta,acolo unde oricine o poate citi in fiecare zi.

1.Sunt cel putin 2 oameni pe lumea asta pentru care ai fi gata sa mori.

2.Cel putin 15 persoane din lumea asta te iubesc intr-un fel sau altul.

3.Singurul motiv pentru care cineva te-ar uri este pentru ca doreste sa fie exact ca si tine.

4.Un zambet de al tau poate bucura pe oricine,chiar si pe cei care nu te plac.

5.In fiecare seara cineva se gandeste la tine inainte de a adormi.

6.Insemi totul pentru cineva.

7.Esti deosebit si unic.

8.Cineva despre care tu nici macar nu stii ca exista,te iubeste.

9.Cand faci cea mai mare greseala,ceva bun iese din asta.

10.Cand crezi ca lumea asta ti-a intors spatele,mai uita-te o data.

11.Intodeauna adu-ti aminte de complimentele primite.Uita remarcile neplacute.

 

Cand viata iti da cateva lamai...,cere ceva tequila,sare si...cheama-ma!

 

Prietenii buni sunt asemeni stelelor..Nu-i vezi intotdeauna,dar stii ca mereu sunt acolo.

 

Oricand Dumnezeu inchide o usa,intotdeauna iti deschide o alta usa,chiar daca uneori pare ca e iadul pe pamant.

 

Imi doresc mai degraba un trandafir si o vorba buna de la un prieten cat mai sunt inca aici,decat un camion plin de jerbe atunci cand m-am dus..

 

cateva din ideile astea duc la narcisism...celelalte...ma abtin...ai facut cumva topicul asta cand aveai o zi proasta???

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Probabil asta ar trebui sa scrie pe oglinda din baia ta,acolo unde oricine o poate citi in fiecare zi.

1.Sunt cel putin 2 oameni pe lumea asta pentru care ai fi gata sa mori.

2.Cel putin 15 persoane din lumea asta te iubesc intr-un fel sau altul.

3.Singurul motiv pentru care cineva te-ar uri este pentru ca doreste sa fie exact ca si tine.

4.Un zambet de al tau poate bucura pe oricine,chiar si pe cei care nu te plac.

5.In fiecare seara cineva se gandeste la tine inainte de a adormi.

6.Insemi totul pentru cineva.

7.Esti deosebit si unic.

8.Cineva despre care tu nici macar nu stii ca exista,te iubeste.

9.Cand faci cea mai mare greseala,ceva bun iese din asta.

10.Cand crezi ca lumea asta ti-a intors spatele,mai uita-te o data.

11.Intodeauna adu-ti aminte de complimentele primite.Uita remarcile neplacute.

 

Cand viata iti da cateva lamai...,cere ceva tequila,sare si...cheama-ma!

 

Prietenii buni sunt asemeni stelelor..Nu-i vezi intotdeauna,dar stii ca mereu sunt acolo.

 

Oricand Dumnezeu inchide o usa,intotdeauna iti deschide o alta usa,chiar daca uneori pare ca e iadul pe pamant.

 

Imi doresc mai degraba un trandafir si o vorba buna de la un prieten cat mai sunt inca aici,decat un camion plin de jerbe atunci cand m-am dus..

 

 

 

 

Optimiste ganduri...

Ar face bine oricui sa tina cont de ele.

 

P.S.

Ce-ai vrut sa zici exact, prin ultima propozitie? Un camion plin de jerbe poate veni oricum, si daca ai prieteni adevarati, si daca nu-i ai, (in al doilea caz, din formalitate).

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Probabil asta ar trebui sa scrie pe oglinda din baia ta,acolo unde oricine o poate citi in fiecare zi.

1.Sunt cel putin 2 oameni pe lumea asta pentru care ai fi gata sa mori.

2.Cel putin 15 persoane din lumea asta te iubesc intr-un fel sau altul.

3.Singurul motiv pentru care cineva te-ar uri este pentru ca doreste sa fie exact ca si tine.

4.Un zambet de al tau poate bucura pe oricine,chiar si pe cei care nu te plac.

5.In fiecare seara cineva se gandeste la tine inainte de a adormi.

6.Insemi totul pentru cineva.

7.Esti deosebit si unic.

8.Cineva despre care tu nici macar nu stii ca exista,te iubeste.

9.Cand faci cea mai mare greseala,ceva bun iese din asta.

10.Cand crezi ca lumea asta ti-a intors spatele,mai uita-te o data.

11.Intodeauna adu-ti aminte de complimentele primite.Uita remarcile neplacute.

[/b]

 

Si asta e thread de "filozofie" right? :o:

Daca ai nevoie cu adevarat ca astea sa stea lipite pe oglinda de la baie inseamna ca :

1.Sunt cel putin 2 oameni pe lumea asta pentru care ai fi gata sa mori. - atat de mult dispretuiesti viata incat apreciezi faptul ca ti-ai da-o ptr. cel putin doi...cu cat mai multi cu atat mai bine ...nenorocita dracu'.

2.Cel putin 15 persoane din lumea asta te iubesc intr-un fel sau altul. - dar nici una in felul caruia ii simti lipsa/de care ai nevoie.

3.Singurul motiv pentru care cineva te-ar uri este pentru ca doreste sa fie exact ca si tine. - duci o atat de mare lipsa de dragoste incat ti-ai dori sa fi si urat daca iubit nu esti in stare -ura este antonimul dragostei,este generata de aceasta iar prin ura ajungi indirect la dragoste-

4.Un zambet de al tau poate bucura pe oricine,chiar si pe cei care nu te plac. - decat sa plangi asa cum simti mai bine razi a prost ...cu timpul printre prostiti vei fi si tu.

5.In fiecare seara cineva se gandeste la tine inainte de a adormi. - adormi greu si ai nevoie de un diazepam psihic .

6.Insemi totul pentru cineva. - simti ca te-ai nascut si traiesti degeaba/lumea asta nu e a ta

7.Esti deosebit si unic. - suferi in draci iar asta te face sa crezi ca nimeni nu a mai suferit in asa hal - te inseli ...e doar subiectivismul.

8.Cineva despre care tu nici macar nu stii ca exista,te iubeste. - vai doamne ! dupa cat indur eu acum trebuie neaparat sa fie cineva acolo care ma iubeste si pe mine ...cineva care sa mi dea atat cat sunt si eu capabil/a sa dau ...te amagesti.

9.Cand faci cea mai mare greseala,ceva bun iese din asta. - drace ! te-ai certat si cu dumnezeu iar acum ti-ai pierdut principalu confident ...iata si motivul pentru care acum adormi greu ...aici am o veste buna...iti va trece relativ repede.

10.Cand crezi ca lumea asta ti-a intors spatele,mai uita-te o data. - e clar ca te simti iesit din sfara normalitatii si ca ti-ai pus macar odata intrebarea : "oare ma tacanesc?"...nu...doar ca ai facut un pelerinaj in afara normalitatii...fa cale-ntoarsa ca o iei pe aratura si nu vei mai avea nevoie de diazepam ci de xanax sau alte "nebuneli".

11.Intodeauna adu-ti aminte de complimentele primite.Uita remarcile neplacute. - e clar ca ai probleme si cu fizicul ...inainte de crearea listei te simteai mai frumos/a...nu. nu te simti complexat/a...sentimentul de unicitate spulbera orice complex.

 

Si-acum mutati va rog acest thread in Coltul Vesel sau oriunde altundeva ca "filozofie" nu e neam - cel mult psihologie puerila-.

Editat de SeqenenreTao

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Si asta e thread de "filozofie" right? :doh:

Daca ai nevoie cu adevarat ca astea sa stea lipite pe oglinda de la baie inseamna ca :

1.Sunt cel putin 2 oameni pe lumea asta pentru care ai fi gata sa mori. - atat de mult dispretuiesti viata incat apreciezi faptul ca ti-ai da-o ptr. cel putin doi...cu cat mai multi cu atat mai bine ...nenorocita dracu'.

2.Cel putin 15 persoane din lumea asta te iubesc intr-un fel sau altul. - dar nici una in felul caruia ii simti lipsa/de care ai nevoie.

3.Singurul motiv pentru care cineva te-ar uri este pentru ca doreste sa fie exact ca si tine. - duci o atat de mare lipsa de dragoste incat ti-ai dori sa fi si urat daca iubit nu esti in stare -ura este antonimul dragostei,este generata de aceasta iar prin ura ajungi indirect la dragoste-

4.Un zambet de al tau poate bucura pe oricine,chiar si pe cei care nu te plac. - decat sa plangi asa cum simti mai bine razi a prost ...cu timpul printre prostiti vei fi si tu.

5.In fiecare seara cineva se gandeste la tine inainte de a adormi. - adormi greu si ai nevoie de un diazepam psihic .

6.Insemi totul pentru cineva. - simti ca te-ai nascut si traiesti degeaba/lumea asta nu e a ta

7.Esti deosebit si unic. - suferi in draci iar asta te face sa crezi ca nimeni nu a mai suferit in asa hal - te inseli ...e doar subiectivismul.

8.Cineva despre care tu nici macar nu stii ca exista,te iubeste. - vai doamne ! dupa cat indur eu acum trebuie neaparat sa fie cineva acolo care ma iubeste si pe mine ...cineva care sa mi dea atat cat sunt si eu capabil/a sa dau ...te amagesti.

9.Cand faci cea mai mare greseala,ceva bun iese din asta. - drace ! te-ai certat si cu dumnezeu iar acum ti-ai pierdut principalu confident ...iata si motivul pentru care acum adormi greu ...aici am o veste buna...iti va trece relativ repede.

10.Cand crezi ca lumea asta ti-a intors spatele,mai uita-te o data. - e clar ca te simti iesit din sfara normalitatii si ca ti-ai pus macar odata intrebarea : "oare ma tacanesc?"...nu...doar ca ai facut un pelerinaj in afara normalitatii...fa cale-ntoarsa ca o iei pe aratura si nu vei mai avea nevoie de diazepam ci de xanax sau alte "nebuneli".

11.Intodeauna adu-ti aminte de complimentele primite.Uita remarcile neplacute. - e clar ca ai probleme si cu fizicul ...inainte de crearea listei te simteai mai frumos/a...nu. nu te simti complexat/a...sentimentul de unicitate spulbera orice complex.

 

Si-acum mutati va rog acest thread in Coltul Vesel sau oriunde altundeva ca "filozofie" nu e neam - cel mult psihologie puerila-.

corect :o:

Editat de orvo

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

E imposibil sa multumesti pe toata lumea.Fiecare interpreteaza textul cum vrea.Daca cineva are ganduri sinucigase citind acest text...lama e din partea casei.Ghimpii exista chiar si in cele mai frumoase gradini cu flori!

Editat de HellenaJ

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
E imposibil sa multumesti pe toata lumea.Fiecare interpreteaza textul cum vrea.Daca cineva are ganduri sinucigase citind acest text...lama e din partea casei.Ghimpii exista chiar si in cele mai frumoase gradini cu flori!

Nimeni nu s-a sinucis din ratiuni filozofice :o: -si-asta nu o zic eu acum a zis-o altu' cu ceva timp in urma -.De-aia indicam un punct vesel - fie el si in psihologie -.

Parerea mea ca acest thread nu are ce cauta in subforumul filozofie...in rest...sa-si lipeasca fiecare cate ciorne vrea pe oglinzi iar tu poti distribui cate lame vrei...chiar nu ma intereseaza.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.

×