Sari la conținut
Forum Roportal
fnicolici1

Avion cazut....sau OZN?

Postări Recomandate

cam asa.. probabil nu o sa stim niciodata ce a fost ...cert e ca a fost o bubuitura mare...un simplu avion poate sa bubuie asa tare ??

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

amu , mi'am adus aminte o intamplare ...

 

o familie din jurul bucurestiului , il cresteau pe Ghita de cand era un tanar... porc . :jester:

si creste Ghita, se apropie ignatul , insa... le e mila sa'l omoare , asa ca Ghita supravietuieste miraculos si'n al 2-lea an .

ehe... si era gras Ghita, abia isi mai misca curu' ,cand la ignatul urmator, hotarasc totusi sa'l sacrifice .

toate bune si frumoase, insa cum s'o faca fara sa'l faca sa sufere ? si hotatasc de comun acord sa'l omoare prin axfisie , dau drumul la butelie , ii baga furtunul pe gat si ... intr'un final dramatic moare si Ghita, nu inainte insa de a se zbate, in pofida sutelor de kilograme .

valeu , ce plangeau amandoi cu tuica'n mana :jester: acum se hotaresc sa'l si parleasca , cand deodata ... buuumm , sare bietu' Ghita'n aer , bucatile imprastiandu'se care incotro, mai pe la vecini, mai pe acoperis , etc ... .

 

morala ... nu tot ce zboara e ozn . :D

Editat de Ravl

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
du-te tu .... ca din intamlaplare fac si eu parte dintre satenii aia fara carte ... afla ca nu satenii au spus ca e avion ci autoritatile...satenii au spus doar ca au auzit o bubuitura mare pe cer si au vazut o dara de fum ... ai fost candva in maramures incat afirmi ca toti maramuresenii sunt sateni fara carte??eu stau in zona ...am sosit doar ieri dar nu am vazut nici o miscarenu se fac cautari mai eficiente pentru ca se stie despre ce e vorba

 

Io-s morosan din ala fara carte. Misterul e rezolvat. Am facut chef si am tras cu tunuri din alea facute cu carbid. Unii au crezut ca-i OZN, altii ca-s americanii dar no, asa-i la noi la maramu'.. Lamuriti?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
du-te tu .... ca din intamlaplare fac si eu parte dintre satenii aia fara carte ... afla ca nu satenii au spus ca e avion ci autoritatile...satenii au spus doar ca au auzit o bubuitura mare pe cer si au vazut o dara de fum ... ai fost candva in maramures incat afirmi ca toti maramuresenii sunt sateni fara carte??eu stau in zona ...am sosit doar ieri dar nu am vazut nici o miscarenu se fac cautari mai eficiente pentru ca se stie despre ce e vorba
am fost in maramures,nu am zis ca toti sunt fara carte,dar la tara asa se intampla sa se faca din tantar armasar,parca nu ai stii...
Io-s morosan din ala fara carte. Misterul e rezolvat. Am facut chef si am tras cu tunuri din alea facute cu carbid. Unii au crezut ca-i OZN, altii ca-s americanii dar no, asa-i la noi la maramu'.. Lamuriti?
gata sa lamurit misterul... :jester:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
am fost in maramures,nu am zis ca toti sunt fara carte,dar la tara asa se intampla sa se faca din tantar armasar,parca nu ai stii...gata sa lamurit misterul... :beee:
pai faza e ca oamenii habar nu au despre ce e vorba...nu ei au presupusca ar fi avion su ozn sau draci ... mie parintii mei mi-au spus ca a fost o bubuitura puternica...si sunt sigura ca nu au facut din tantar armasar . intelegi?
Io-s morosan din ala fara carte. Misterul e rezolvat. Am facut chef si am tras cu tunuri din alea facute cu carbid. Unii au crezut ca-i OZN, altii ca-s americanii dar no, asa-i la noi la maramu'.. Lamuriti?
nu ,dragule. fii mai explicit

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

dar daca tot esti acolo, de ce nu te duci si u frumusel sa vezi ce e ?

ca doar...daca s-a intamplat ceva..trebuie sa se vada o urma ceva...

Si apoi vi sa ne relatezi ce ai vazut :beee:

Editat de GigJoe

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
dar daca tot esti acolo, de ce nu te duci si u frumusel sa vezi ce e ?

ca doar...daca s-a intamplat ceva..trebuie sa se vada o urma ceva...

Si apoi vi sa ne relatezi ce ai vazut :beee:

da' unde puii mei sa ma duc , ca bubuitura s-a auzit in jumatate din maramures... ?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
putea fi o stea cazatoare sau o bucata de cometa si satenii aia fara carte multa au crezut ca e avion care cade si explodeaza...

 

Multumesc mult forumistilor pentru comentari...

 

"Un localnic a vazut ceva ca un avion de mici dimensiuni si apoi s-a auzit o bubuitura..."...din media.

 

Nu vreau sa trag concluzi la comentarile dvs. ...dar framanta in continuare...

 

Daca era un avion de mic dimensiuni/bucata de meteorit (stea cazatotoare) sau de cometa care s-a prabusit putea fi vazut la locul impactului cu solul.

Nu cred ca salvamontistii sau vanatorii de munte care de obicei gasesc oameni rataciti aiurea prin munti...nu gasesc un loc de impact...

 

Pe pamant cad tone de meteoriti zilnic dar nu produc bubuituri (adica urmarea unei explozi) - asa cum nu exista tunet (efect) fara a fi precedat de un fulger (sursa).

De asemenea nu cred ca vreo armata isi "permite" sa faca "experimentari" intr-o zona de granita (RO si vecinul de la nord).

 

Eu cred ca a fost un incident neclar...de ce sa nu avem si noi Roswell-ul nostru?

Nu zic ca frumoasa zona a maramuresului ar duce lipsa de turisti...

Si Cluj-ul este frumos...are o gradina botanica deosebita si are si padurea Baciu...

 

Ce m-a surprins pe mine de fapt, a fost reactia canalelor de media...la inceput erau foarte active...prezentau evenimentul la "news on the head line" apoi au incercat sa mai zica ceva apoi au tacut...Pentru comparatie: la prabusirea avionului de scoala, langa Brasov, "media" era omiprezenta cu imagini, reporteri, transmisiuni in direct...

 

Ceva totusi s-a intamplat acolo...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Acum 2 zile s'a prabusit un avion in Romania da' nu mai tin minte in ce zona. N'o fi din cauza asta? :flowers:

EDIT: Ahhh, acum am vazut :flowers: deci nu e acelasi lucru... :cheer:

Editat de Vampiriţa

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Eu cred ca a fost un incident neclar...de ce sa nu avem si noi Roswell-ul nostru?

Nu zic ca frumoasa zona a maramuresului ar duce lipsa de turisti...

Si Cluj-ul este frumos...are o gradina botanica deosebita si are si padurea Baciu...

 

Ce m-a surprins pe mine de fapt, a fost reactia canalelor de media...la inceput erau foarte active...prezentau evenimentul la "news on the head line" apoi au incercat sa mai zica ceva apoi au tacut...Pentru comparatie: la prabusirea avionului de scoala, langa Brasov, "media" era omiprezenta cu imagini, reporteri, transmisiuni in direct...

 

Ceva totusi s-a intamplat acolo...

stii ce ai dreptate -amerianii's de vina utui in gura sa ut..ia sa avem ma si noi "celebritatea" noastra...numai ei au ozn si alieni noi de ce nam avea!hai sa aflam zona si sa mergem in "pelerinaj" acolo

Editat de torquemada

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×