Sari la conținut
Forum Roportal

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

buna!stie cineva ceva despre vitiligo?sau la ce medic din Bucuresti as putea merge pt vitiligo?

dap .stiu eu k am fost si eu crde k e bun.see numeste ioan nedelcu si are cabinetu p str veronica micle nr 15 da vezi k o consultatie e km scumpa 11o ron.eu am inceput tratamentu d 3 luni si incep sa vad rezultate da mai sunt si alte pers kre au tinut tratamenu si a fost eficien.

ai d mult vitiligo?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Nu vreau sa contest preparatele doctorului Nedelcu, insa trebuie sa ai in vedere ca atata timp cat nu se incearca inlaturarea deficientelor interne care declanseaza si intretin acesta boala si anume acele probleme care dau peste cap procesul de pigmentare a pielii, nu vei obtine rezultatul mult asteptat

Toate tratamentele cu unguente, creme etc, nu fac de cat sa te amageasca .

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
dap .stiu eu k am fost si eu crde k e bun.see numeste ioan nedelcu si are cabinetu p str veronica micle nr 15 da vezi k o consultatie e km scumpa 11o ron.eu am inceput tratamentu d 3 luni si incep sa vad rezultate da mai sunt si alte pers kre au tinut tratamenu si a fost eficien.

ai d mult vitiligo?

buna issa, as vrea sa stiu si eu ce tratament ai urmat tu si daca a dat rezultate. Eu am de 1 an pete pe fata, pe maini apar mai ales acolo unde ma lovesc.. Eu iau vitix pastile si crema daivobet

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

dintre cei care au urmat tratamentul doctorului Ioan Nedelcu pentru tratarea vitiligo s-a vindecat cineva ? dansul prescrie si tratarea deficientei interne ce sta la baza bolii ?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Din pacate deocamdata nu exista tratament pentru aceasta boala.Doar anumite creme care pot depigmenta pielea ramasa ca sa semene cu cea foarte alba.In rest,nimic eficient.Din pacate.. :jester:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

eu am cam ignorat aceasta boala si ea a avansat. acum iau vitix pastile, care de fapt sunt niste suplimente de vitamine si minerale. de exemplu zincul care este f important si nu prea se gaseste in alimentatie. eu recunosc ca mancam cam naspa, numai carne, ignoram legumele si fructele. dar antioxidantii (vitamina E, C) care limiteaza efectul nociv al radicalilor liberi, si se stie ca acesti radicali liberi debiliteaza melanocitele, le introducem in organism printr-o alimentatie echilibrata. eu zic ce rost au cremele daca nu reusim sa blocam avansarea bolii. deci trebuie intervenit intern.

 

nu spuneti daca ati facut analize ale sangelui si daca da care? eu am testat tiroida cu STH-ul dar valorile erau putin in afara intervalului admisibil. toti vorbesc despre stres dar eu cred ca nu e vorba numai de stresul emotional ci toti factorii stresanti. daca aveti chef de trancaneala pe tema asta adresa mea de mess e Romuluseu@yahoo.it

 

noi ne stresam ca avem pelea decolorata si ne ingrejoreaza mai mult asta decat faptul ca exista ceva acolo in noi care nu functioneaza cum trebuie. asta este precum mucegaiul de pe perete, el nu e decat consecinta umezelii

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

buna.am o prietena care are vitiligo si vrea sa isi faca o operatie la nas .si a auzit ca orice traumatism al pielii poate duce la o noua pata .stii cumva daca e adevarat?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×