Sari la conținut
Forum Roportal
ioana_bz

Sfaturi utile pentru un contabil incepator

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Buna,poate mă ajuta cineva care se pricepe.Am lucrat 5 ani la un SA,contabil junior-tineam contabilitatea primară,aveam un șef contabil care se ocupă de restul.Menționez ca nu am o facultate în domeniu,am doar un liceu economic terminat.Intrebarea mea este dacă pot ține contabilitatea pentru diferite societăți mai mici(pfa,SRL)?Ce trebuie să fac pentru obținerea dreptului de semnătură?

Mulțumesc anticipat!

Buna,poate mă ajuta cineva care se pricepe.Am lucrat 5 ani la un SA,contabil junior-tineam contabilitatea primară,aveam un șef contabil care se ocupă de restul.Menționez ca nu am o facultate în domeniu,am doar un liceu economic terminat.Intrebarea mea este dacă pot ține contabilitatea pentru diferite societăți mai mici(pfa,SRL)?Ce trebuie să fac pentru obținerea dreptului de semnătură?

Mulțumesc anticipat!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Bună seara ! Sunt si eu începătoare în domeniu și astăzi m.am întâlnit cu o dilema în materie de deconturi. Vreau sa stiu daca in timpul lunii în monografii am voie să utilizez conturile 4281 și 4282 sau trebuie să folosesc doar contul 542 și în funcție de cum se înregistrează documentele și dacă rămâne sold pe 542 se face notă și se trece pe unul din conturi.cum e mai corect?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×