Sari la conținut
Forum Roportal
mihaela1

Natura puterilor paranormale

Postări Recomandate

Eu vad si altceva cand privesc spre cerul senin. Ce? Voi spune dupa ce vor spune ceilalti. Nu vreau sa influntez pe nimeni.

 

Iar cu logica nu sunt de acord. Nu am ajuns noi la nivelul la care sa intelegem logica lui Dumnezeu. Dumnezeu are o logica perfecta. Iar scopul incarnarilor noastre este tocmai de a ajunge sa intelegem logica lui Dumnezeu.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Eu vad si altceva cand privesc spre cerul senin. Ce? Voi spune dupa ce vor spune ceilalti. Nu vreau sa influntez pe nimeni.Iar cu logica nu sunt de acord. Nu am ajuns noi la nivelul la care sa intelegem logica lui Dumnezeu. Dumnezeu are o logica perfecta. Iar scopul incarnarilor noastre este tocmai de a ajunge sa intelegem logica lui Dumnezeu.
incarnarea nu are nici o leg. cu logica. logica se afla in creier, iar ceea ce se reincarneaza nu e in nici un caz ceea ce se gaseste in creier. e esenta spiritului. logica nu-ti ajuta decat atat timp cat esti incarnat pt. a rezolva problemele lumesti, dar asta e doar parerea mea!
De unde stii ca exista reincarnare?
a citit si ea, de unde altundeva?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Nici eu, pana la varsta de 30 de ani, nu credeam ca exista reincarnare. Mai rau, credeam ca nici Dumnezeu nu exista. Doar asa invatasem eu la scoala. Si Doamne, ce dispute duceam cu cei ce credeau. Dar Dumnezeu, care exista totusi, m-a ajutat sa-mi depasesc ignoranta.

Incearca totusi sa privesti cateva minute, fara sa clipesti, cerul senin si spune-mi ce vezi.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

chiar tre sa zic ce vad?eu nu vad infinit....adica ok,vad cerul...da e ceva ce desparte infinitul de noi.(altceva in afara de cer :o: )

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Da, trebuie sa descrii ceea ce vezi :o:

 

vad ceva ca o "perdea" care..nujt sa explic..

Editat de Leu79

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×