Sari la conținut
Forum Roportal
mihaela1

Natura puterilor paranormale

Postări Recomandate

Pai........nu a facut niciun fel de pact.Doar se roaga.Si stiu ca la misto l-am intrebat de ce nu ii cere lui Satan bani.Si a zis ca ar fi o insulta adusa unui zeu care ne-a daruit viata.......... :)

 

pai ce, dumnezeu nu ne mai e de ajuns? tre sa ne rugam la satan acum?

 

zau asa, ce sens are? dar nah, fiecare cu goanga lui...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Simplu.Satan este Dumnezeu,creatorul lumii,cel care si-a pierdut puterile intr-o incercare disperata de a ne darui inteligenta,iar YHWH si ingerii doar niste entitati care si-au proclamat prin furt aceasta pozitie.In conceptia lor.

 

cine sunt eu sa-i contrazic... fiecare alege in ce crede!

 

in acelasi timp, fiecare va da socoteala pt. ceea ce crede...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Pai.........cica cei care nu cred in Satan,si isi risipesc viata prin biserici...........se vor reincarna de cate ori este necesar ptr a-l descoperi in timpul vietii pe Satan:)

 

eu credeam ca ne reincarnam pana ne gasim sufletul pereche :)

 

cred ca de la rebreanu mi se trage :flowers:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
mda, frumoasa compunere. pot sa fac si eu din astea... dar cine ar baga mana in foc ca ceea ce spun eu e adevarat? cine e scarlat asta, vreun sfant?tu esti un fel de crestino-budisto-yoghina???ce credinta eclectica ai!

 

Scarlat Demetrescu (n. 26 iulie , Bucuresti ; d. 11 octombrie 1945 ) a fost un profesor de stiinte naturale si geografie la Liceele Sf. Sava si Gheorghe Lazar. Simultan cu o intensa activitate de profesor si publicist, este subdirector la Senat, geolog la Institutul Geografic al Rom

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Cat despre mine, nu cred decat in Dumnezeu si incerc sa studiez atat cat pot, toate religiile, sa le dezbrac de dogma si minciuna, pentru a ajunge la chintesenta comuna tuturor.

 

si cum incerci sa alegi chintesenta? logic, rational?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

In principiu, da, ma folosesc mai ales de logica si ratiune. Asta nu inseamna ca nu simt si intuitiv.

Am inteles de foarte mult timp ca nu exista nimic care sa nu poate fi explicat in mod logic si rational. Exista doar mistere care nu pot fi inca explicate in acest mod. Dar toate la timpul lor...

 

Eu as propune un experiment, pentru a verifica o afirmatie facuta de S. Demetrescu un cartea sa:

 

Ziua, cand este cerul foarte albastru, priviti in sus fara sa clipiti. Spune-ti apoi daca ati vazut ceva, si in cazul in care ati vazut, descrieti ce ati vazut.

Editat de mihaela1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
In principiu, da, ma folosesc mai ales de logica si ratiune. Asta nu inseamna ca nu simt si intuitiv.

Am inteles de foarte mult timp ca nu exista nimic care sa nu poate fi explicat in mod logic si rational. Exista doar mistere care nu pot fi inca explicate in acest mod. Dar toate la timpul lor...

 

Eu as propune un experiment, pentru a verifica o afirmatie facuta de S. Demetrescu un cartea sa:

 

Ziua, cand este cerul foarte albastru, priviti in sus fara sa clipiti. Spune-ti apoi daca ati vazut ceva, si in cazul in care ati vazut, descrieti ce ati vazut.

 

eu nu am vazut nimic in albastrul cerului.... doar infinit! si infinit am si simtit.

cand vine vba de dumnezeu eu am invatat sa nu ma mai bazez pe logica! d-zeu nu are logica pt. noi.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×