Sari la conținut
Forum Roportal
mihaela1

Natura puterilor paranormale

Postări Recomandate

:resent: Sigur ai vizitat-o si nu doar ai vorbit cu ea la telefon? :cry:

Chiar asa:povesteste-ne...ca doar n-o sa te credem pe cuvint.

N-o cunosc pe aceasta "taranca" dar nu stiu de ce, tare as vrea s-o cunosc;instinctiv,am o incredere oarba in ea.

Si cred ca orice i se poate reprosa dar nu sarlatanismul.

Zi-ne,nume de clarvazatori romani care nu-s sarlatani dupa parerea ta. :no: Si de ce crezi ca nu ar fi acestia sarlatani iar ea,da? :doh:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Pai mah... sa stii ca unii care s-au dus la ea... au fost chiar ajutati... dar oricum nu mi se pare corect sa ceara atat... inteleg vrea sa traiasca ca nu are de unde... da mai putin frate... faci din puterile Domnului o afacere?...

Eu de pot ajuta pe cineva cu un fat bun... nui cer nici macar un covrig... sa zicem doar un pahar cu apa cand mie sete... :think:

Multi din cei cu puteri... nu si le pot controla... unii le au doar in anumite transe... altii cand au anumite trairi... probabil de aceea nu le nimeresc tot timpul...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
si ce pana mea, vindecatorii din ce traiesc ... din mila publica ?

sa fim seriosi, sigur insa ... exista si multi profitori de pe urma naivilor si nu's putini . :giggle:

Medicii nu cer bani de la pacientii lor?

 

Orice serviciu poate fi taxat, daca cel care il doreste are dispunerea sa plateasca. Vindecarea naturala sau paranormala, nu are nimic divin in ea, ci comun. Ca doar oricine are viata, se poate si rani, la fel cum se poate si vindeca. Intr-o lume unde materialismul si averea este lege, nu e normal ca vindecarea sa fie si ea sursa de venit?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Care puteri paranormale. Cind o sa avem cu totii acele puteri care sa ne faca sa nu mai modelam tina. Si vom face ceea ce acum doar visam, atunci vom si stii natura lor. Acum sint pe ici pe colo citiva care se chinuie sa mai faca cite ceva, slabut.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

S-o crezi tu ca vor dispare. Au fost in trecut pe corpul astral. Vor fi pe partea spirituala. Constiente. Dar ....in mi de ani. Acum e inceputul. Ferm.

Originea lor e clar ca nu are legatura cu soma, corpul fizic.

Editat de NASTYPRIMUL

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Atunci dovedeste prezenta sufletului in astral, separat de soma, folosind puterile telepatice de acum.. Asta daca oamenii chiar au suflet si nu sunt papusi biologice ce-si joaca piesa de teatru la un grad de realism incredibil, dar adevarat.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×