Sari la conținut
Forum Roportal
blueone

Accepta romanii modernismul?

Postări Recomandate

Batista...... Cine mai foloseste batista in zilele noastre?

Aaaa.... Poate doar bunica sau bunicul care nu au auzit de revolutionarele caleenex-uri.

Ganditi din perspectiva unei gospodine ... Bleah! Sa spalati o batista plina de mucozitati si mai mult decat atat, mucozitati care nu va apartin? INCREDIBIL dar adevarat.!!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Ai ceva dreptate...

As mai aminti si de scutecele bebelusilor, inlocuite de "pampersi" sau "olueisurile" pentru femei!!

Sunt bune inventiile (extrem de folositoare)...dar am tristul presentiment ca undeva pe glob cele vechi sunt inca folosite... :)

De fapt sunt sigura...

Editat de marikul

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

:) ai dreptate! Si mai sunt nenumarate lucruri inutile....

Cati dintre noi am scapat de eternul mileu care troneaza pe masuta din sufragerie?

Poate sa-mi spuna cineva care este utilitatea acestuia?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Ai ceva dreptate...

As mai aminti si de scutecele bebelusilor, inlocuite de "pampersi" sau "olueisurile" pentru femei!!

Sunt bune inventiile (extrem de folositoare)...dar am tristul presentiment ca undeva pe glob cele vechi sunt inca folosite... :)

De fapt sunt sigura...

[snapbacca]41361[/snapbacca]

Intradevar,metodele vechi sunt inca folosite,si nu undeva pe glob ci chiar in apropierea noastra de persoanele care au fost invatate cu "metodele vechi" si nu se pot adapta sau nu vor sa se adapteze.Dar de exemplu,vestitele OB-uri care se stiu a fi "metode noi",sunt folosite de foarte mult timp insa sub alte forme...femeile din alte epoci foloseau in loc de OB-urile noastre ,lana de oaie ....Trebuie sa recunoastem ca suntem niste norocoase ca ne-am nascut in timpurile acestea...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
unele materii care se fac la scoala 

 

imi retrag cuvintele.... eram la scoala si eram un pic nervoasa :evil:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.

×