Sari la conținut
Forum Roportal
usagi_tsukino01

sailormoon/usagi pareri

Postări Recomandate

Hmm... ar fi atitea de spus! E un personaj foarte interesant! Imi place ca e mereu plina de viata, e foarte prietenoasa! Mie mi-ar placea foarte mult sa am un asemenea prieten! Usagi poate iubi din toata inima si ar face orice pt prieteni sau persoana iubita! E copilaroasa, asta ar putea lasa si putin de dorit, dar daca de considerat ca la inceputul anime-ului avea doar 14 anu e de inteles. Imi place mai mult cind e deja in Sailor Stars, are 16 ani, si imi place foarte mult cum se comporta atunci! Desi trece prin perioade foarte grele deoarece Mamoru e plecat in America ea incearca sa fie tare, si sa nu arata celorlati tristetea din suflet! Mi-a placut foarte mult un episod, cind Usagi a petrecut ziua ce Seiya. A fost un moment cind un baietel a cazut jos in fata ei si a inceput sa plinga. Mi-a placut cum l-a linistit, parea asa de matura si ... nu stiu cum sa zic; am observat cit de mult s-a schimbat de la inceputul anime-ului.

Usagi e plina de bunatate, uneori pare naiva, dar numai pt ca poate avea incredere in oameni. Ea crede ca fiecare are un suflet bun! As putea scrie pina miine....

Am sa revin mai tirziu sa vad ce o sa mai scrie lumea! :P

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Sunt total de acord cu tine Dirtyangel :D

Ai sintetizat foarte bine cum este Usagi, mi-a facut copilaria frumoasa, m-a invatat ca e bine sa iubesti fara retineri, fara a astepta ceva in schimb , chiar si cele mai rele persoane daca le raspunzi cu dragoste in loc de ura, violenta se vor schimba si vor raspunde la aceasta dragoste 8)

Mi-ar placea tare mult sa il revad , am incercat sa il descarc de pe net dar pana acum nu am reusit, oricum sunt fan anime declarat, Candy si Sailormoon au fost primele desene pe care le-am vazut si da..cui nu i-ar placea s aiaba un prieten ca ea...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

hei fiecare om e special in felul sau si asta ne face mult mai deosebiti si cred k fiecare sa identificat cu un personaj din anime mai mult sau mai putin pt k intrun final asta a vrut sa arate autoarea prin acest anime sa te bucuri de cele mai marunte lucruri in viata pt k la urma urmei viata inseaman sa te bucuri sa ai langa tine prieteni, familie iubiti si la urma urmei ssi ierti pe cei din jurul tau buni sau rai.oricum asta e parerea mea si multi imi spun k is copilaroasa pt 18 sa dar numi pasa conteaza sa tebucuri de viata si sa vezi partea buna a lucrurilor.sayounara

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Mie intotdeauna un episod din Sailor Moon mi-a facut ziua mai buna... iar azi am vazut mai multe, asa ca am avut o zi grozava! Despre Usagi pot sa spun ca e cel mai simpatic personaj peste care am dat vreodata! Are o atitudine extraordinara si un optimism molipsitor :dance4: Si am si un motiv real de bucurie - eu chiar am o prietena care seamana, din punct de vedere al comportamentului, cu ea! Bine, e un pic mai matura, ca are 19 ani, nu 14 :cheer:

post-110686-1188424709_thumb.jpg

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.

×